Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit kezdenétek ilyen...

Ti mit kezdenétek ilyen esetben a barátotok édesanyjával? Vagy csak én reagálom túl a helyzetet?

Figyelt kérdés

A barátom szerint ő a hagyományos értékrend híve, de nekem akkor is kezd sok lenni. Én 23 éves vagyok, a barátom 26, de ha náluk vagyunk, nem alhatunk egy szobában, mert azt nem illik. Ebből következik, hogy azt sem illik, hogy esküvő előtt összeköltözzünk, pedig én kíváncsi lennék, tudunk-e együtt élni.

A barátom pedig nem ellenkezik vele, elintézi azzal, hogy ő otthon lakik, ezért betartja a szabályokat, majd ha különköltözik, akkor másként lesznek a dolgok.


2013. máj. 26. 21:34
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

A barátommal még nem igazán beszéltünk házasságról, és hogy teljesen őszinte legyek, egyre kevésbé vagyok benne biztos, hogy jó ötlet lenne. Ezért is örülnék, ha tudnám, hogyan értjük meg egymást, ha nem csak néhány órára találkozunk.

valószínű, hogy igen, az édesanyja kedvéért nem költözik hozzám, együtt élnek a nagyszülőkkel is, és ő segít szinte mindenben. Ezt értem, és becsülöm is érte, de hát ez nem mehet így a végtelenségig! Vagy majd 10 év múlva is otthon lesz, mert szükségük van rá? És ha ezt megkérdezem, csak mosolyog, hogy nem, de most még segít.

2013. máj. 26. 22:00
 12/35 A kérdező kommentje:
10. nem tudom, hogy mit csinálna, de szerintem nem is fog kiderülni, mert amíg engedélyt nem kap, addig biztosan nem fog hozzám költözni.
2013. máj. 26. 22:01
 13/35 anonim ***** válasza:
91%

"10-15 évvel ezelőtt sem tartották fontosnak a próbaházasságot."


Nem tudom, te melyik mucsaröcsöge környéki faluból származol, de az én szüleim 30 éve házasodtak, és már akkor is sokan jónak tartották a házasság előtti összeköltözést.


"Még is kevesebb volt a válás, mint most."


kb. 15 évre visszamenőleges adatok a válásokról:

1995. év 24857

1996. év 22590

1997. év 24992

1998. év 25763

1999. év 25605

2000. év 23987

2001. év 24391

2002. év 25506

2003. év 25046

2004. év 24638

2005. év 24804

2006. év 24869

2007. év 25160

2008. év 25155

Pont ugyanannyi volt, mint manapság. Legközelebb tartsd meg a mondandódat magadnak, ha a tényekkel szembemenő banális hülyeségeket szeretnél közölni.


"Az együtt járás során sokat beszélgettek az elképzeléseikről, hogyan akarnak együtt élni.

A mai fiataloknál éppen a kommunikáció készsége hiányzik."


1. Honnan látsz bele a mai fiatalok életébe, hogy megítélhesd, hogy manapság nem társalognak a közös életükről alkotott elképzeléseikről?

2. Azt ugye te sem gondolod, hogy ha 15 éve a Józsi azt mondta a Marinak, hogy ő egy angyal, mindig rendet tart, segít a házimunkában, akkor az úgy is volt? Mondani sokmindent lehetett. Mondani ma is sokmindent lehet. Viszont ha valóban együtt is élnek, akkor ki is derül, hogy az illető valóban igazat mond-e, vagy háziszolgát keres.


"Ezen nem segít az összeköltözés sem."


Nem igazán értem, hogy szerinted milyen pszichológiai viszonylatban áll egymással az összeköltözés és az általad elképzelt kommunikációs problémák.


"A kérdés csak az, amit tisztáznod kellene vele, hogy akar-e feleségül venni és mikor?

Hiába akarsz te vele élni, ha ő csak barátnőnek akar téged."


Ugye nem gondolod komolyan, hogy az, hogy valaki el akarja-e venni fontosabb annál, hogy szereti-e annyira, hogy kiáll érte és egy normális, közös életért az elnyomó édesanyjával szemben? Mindegy, hogy milyen, csak ne barátnőnek kelljen, hanem feleségnek? Le van tojva, hogy milyen lenne az életük együtt, csak vegye el, és ne legyen szégyenszemre "csak" barátnő? Ezt remélem viccnek szántad.

A házasság kérdése MAJD akkor lesz aktuális, ha együtt élnek 1-2 éve, és biztosra állíthatják, hogy a kapcsolatuk működőképes, stabil, problémamentes, és a felmerülő gondokat képesek együtt megoldani. Egy "randizgatós" kapcsolatban totál felesleges házasodni, ugyanis ezeket a létfontosságú mozzanatokat nem tudják biztosítani.

2013. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy te vagy a fiatalabb, de a mondataidból azt veszem le, hogy sokkal felelősségteljesebb és felnőttebb vagy mint ő, pedig idősebb és ő lenne a férfi. Lenne.

Nem kellene engedély ehhez, hanem elmondani, hogy szeretne hozzád költözni és kész. Amúgy dolgozik?

2013. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj,olyan mintha kamaszok lennétek!Egy 26 éves férfi azt mondja az anyjának,hogy "nézd anya,én saját családot meg boldog jövőt akarok magamnak,látogatni foglak ugyanúgy,meg szeretni,de elfogok költözni".. és akkor fogja magát,elköltözik és annyi..
2013. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
93%

Keress egy férfit, aki felnőtt. Persze szép dolog, hogy segít otthon, de ezt nagyon sokan mások is megteszik. Attól még felnőtt ember, lassan a maga lábára illene állni.

Vagy tényleg ennyire befolyásolja az anyja, vagy neki ez így állati kényelmes, és erre fogja. Mindegy melyik igazából, ha változni nem fog.

2013. máj. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Néha én is úgy érzem, mintha egy tinédzserrel járnék. Az a baj, hogy én már a főiskola alatt is önálló voltam, legalábbis nagyjából, ő pedig megszokta, hogy otthon mindent a feneke alá tolnak, pl. anyukája készíti el a szendvicsét, mielőtt munkába indul. Igen, már dolgozik, de tanul is mellette, és ezt a szülei finanszírozzák, ami tovább bonyolítja a dolgot.
2013. máj. 26. 22:12
 18/35 anonim ***** válasza:
88%
anyukája készíti el a szendvicsét, mielőtt munkába indul - És ha te leszel a felesége, rád is ez fog várni ...
2013. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Ha néha tőlem indul munkába, megcsinálja magának. Először mondta, hogy kéne neki egy kis kaja, mondtam, hogy mindent megtalál a hűtőben, oldja meg. :)
2013. máj. 26. 22:19
 20/35 anonim ***** válasza:
91%
Jaj nagyon gyerek még, szerintem neked egy társ kell, nem egy gyerek
2013. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!