Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Neked is rosszul esne/furának...

Neked is rosszul esne/furának tartod?

Figyelt kérdés
Férjem szüleivel jó a kapcsolatom.Nincs vita semmin .A gyerekeket is be-be vállalják nappalra .Segítenek ha kérem ill én is nekik.De nincs bizalmas kapcsolatom velük.Anyósommal nemigen lehet beszélgetni stb.1 gyerekem első házasságból való kettő pedig közös a fiukkal.Eddig nem tűnt fel hogy különbséget tettek volna.Mostanában többször alakult úgy hoyg a kicsik vasárnap mamához akartak menni ,az apjuk elvitte őket.Én meg otthon maradtam ebédet főzni amit kb egyedül ettem meg vagy a nagylányommal ha nem volt az apjánál.Mert a többiek mamánál ebédeltek,Volt hogy szerdán jöttem haza a kórházból hasi műtét után és szombaton ,vasárnap a lányom főzött kettőnkre (13 éves)mert mindenki jól ebédelgetett apósoméknál rám/ránk nem gondolt senki.Most vasárnap is sógoromék jöttek ebédre az kicsik meg a férjem mentek nézni a babát ott felejtődtek ebédre.Én meg fogtam a lányom és mivel nem volt időm főzni és minket nem hívott senki elmentünk ebédelni étterembe és utána beállítottunk anyósomékhoz.Persze meg is mondtam hol ettünk.Mindenki lesett.Bocsi hogy hosszú lett.De nekem rosszul esik ez.
2013. jún. 17. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt nem értem. Most az a gond, hogy nem küldenek nektek kaját?
2013. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom az esett nektek rosszul, hogy titeket nem hívtak
2013. jún. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen az.hogy ott bandázik az egész család és nekünk meg nem szólnak hogy gyertek már ti is bakker!én meg nem állítok be sehova ha nem hívnak.
2013. jún. 17. 16:57
 4/13 anonim válasza:
100%
Hát szarul esne,az biztos!Rád nem gondoltak,nem hívtak?Ismerős szitu,csak más felállásban.Együtt érzek!
2013. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak figyelmetlenek. inkább a férjedre nézve ciki, hogy nem gondol rád...
2013. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben örülnék neki, hogy az előző házasságból született gyerekemmel tudok ilyenkor kettesben időt tölteni. Nem tudom milyen a nagylányod viszonya a párod szüleivel de ők mégsem a nagyszülei, szóval a helyében is örülnék a kettesben töltött időnek.
2013. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem esne jól, pláne műtét után. De tényleg lehet, hogy csak figyelmetlenek. A férjednek mondtad már, hogy ez nem esik jól?
2013. jún. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Beszelj a ferjeddel ,hogy ez rosszul esett/esik.Ha ugy alakul te se hivd meg oket ebedre.A parod azert szolhatott volna,hogy csomagoljanak kajat.Vhol ot is meglehet erteni,hogy nem szolt hiszen a kislany biztos nem ugy ismeri oket(a parod szuleit)es ez lehet kenyelmetlen lett volna mindenkinek.Orulj hogy egyedul tudtatok tolteni egy kis idot.:)Fel a fejjel.
2013. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Feltételezem, hogy külön, személy szerint azért nem hívtak meg, mert úgy gondolták, ugyanolyan családtag vagy, mint a férjed is. Vagyis bármikor mehetsz, hívás nélkül is.


Nekem ez egy kicsit így gyerekes - bocs, nem bántásból írom, de azt mondod, hogy jó a kapcsolatod velük. Ha jó a kapcsolat, akkor abba az is benne van, hogy nem fogom rád erőltetni magam, vagyis anyós úgy gondolta, hogy ha nem akarsz átjönni, akkor nem jössz át - és ezen nincs sértődés sem.


Vagy ha a férjem átmegy a szüleihez és én hasi műtét után vagyok, akkor szólok neki, hogy hozzál nekem is egy kis levest az ételhordóban. Vagy bármi. Hisz jó a kapcsolatotok. Ezt én nem tartom bunkóságnak egyik fél részéről sem.


Az egy másik dolog, hogy én kérdés nélkül is pakoltam volna - tipikus nagymama, aki soha nem hiszi el, hogy degeszre ették már magukat - de azon megsértődtem volna, ha összejön a család, és akkor a menyem beállít, hogy étterembe voltak ebédelni, miközben tudta, hogy nagy sütés főzés lesz nálunk, mert jön a másik gyerekem is.


Te magad nem engeded, hogy bizalmasabb kapcsolatod legyen anyósoddal. Ők v.színű, hogy elfogadtak olyannak, amilyen vagy.


Az sem zavarna, ha a férj a mamánál eszik a két picivel, legfeljebb rájuk telefonálnék, hogy jönnek vagy maradnak, mert akkor vacsorára rántom csak ki a húst. Viszont, ha nem jönnek, akkor kicsit később mi is átugrunk, de hagyjanak az ebédből, cserébe viszek sütit. És vagy összedobok egy muffint (max. 20 perc az egész) vagy vennék pár szelet süteményt.


Nem szabad ezen annyira "görcsölni", tessék lazábbra venni a dolgokat. Nem kell mártírnak lenni, hogy étterem, meg a 13 éves főz - így soha nem lesz bizalmas kapcsolat.

2013. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem arról nem anyósod tehet, hogy te (meg a lányod) nem mentek. Vagy nektek külön kérvényt kell benyújtani?
2013. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!