Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Neked is rosszul esne/furának...

Neked is rosszul esne/furának tartod?

Figyelt kérdés
Férjem szüleivel jó a kapcsolatom.Nincs vita semmin .A gyerekeket is be-be vállalják nappalra .Segítenek ha kérem ill én is nekik.De nincs bizalmas kapcsolatom velük.Anyósommal nemigen lehet beszélgetni stb.1 gyerekem első házasságból való kettő pedig közös a fiukkal.Eddig nem tűnt fel hogy különbséget tettek volna.Mostanában többször alakult úgy hoyg a kicsik vasárnap mamához akartak menni ,az apjuk elvitte őket.Én meg otthon maradtam ebédet főzni amit kb egyedül ettem meg vagy a nagylányommal ha nem volt az apjánál.Mert a többiek mamánál ebédeltek,Volt hogy szerdán jöttem haza a kórházból hasi műtét után és szombaton ,vasárnap a lányom főzött kettőnkre (13 éves)mert mindenki jól ebédelgetett apósoméknál rám/ránk nem gondolt senki.Most vasárnap is sógoromék jöttek ebédre az kicsik meg a férjem mentek nézni a babát ott felejtődtek ebédre.Én meg fogtam a lányom és mivel nem volt időm főzni és minket nem hívott senki elmentünk ebédelni étterembe és utána beállítottunk anyósomékhoz.Persze meg is mondtam hol ettünk.Mindenki lesett.Bocsi hogy hosszú lett.De nekem rosszul esik ez.
2013. jún. 17. 16:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy mi a probléma. Az, hogy a saját unokáikat viszik, a Te lányodat meg nem. Aminek egyébként kétségkívül előnye az, hogy ilyenkor legalább Ti kettesben lehettek a nagylánnyal. De ha műtét után lábadozol, a férjed lehetne olyan jó fej, hogy akkor ő gondoskodik a gyerekeknek (az összesnek, hiszen egy család vagytok) az ebédeltetéséről, hogy te pihenhess.

Az meg, hogy "ott felejtődtek" ebédre, az számomra azt jelenti, hogy úgy alakult, hogy végül ott ebédel anyósodnak a fia meg a két kicsi, de kifejezetten nem készültek. A helyedben én sem nyomultak volna oda. Nem, nem kell kérvényt benyújtani, de nem akarnék senkit kényelmetlen helyzetbe hozni azzal, hogy mondjuk a maradékot kelllene ötfelé osztani...


Az is eszembe jutott, hogy esetleg a lányod a kora miatt lóg ki egy kicsit a sorból? Nem azért, mert nem vérrokon, csak talán nincs kedve ahhoz, amihez a kicsiknek. Ők hány évesek?


Szerintem beszéld meg a férjeddel és anyósoddal is ezt a problémát. Férjednek, hogy legközelebb gondoljon rád és a nagylányra is, és anyósnak meg megmondanám, hogy azért mentünk étterembe, mert nem akartunk kellemetlen helyzetbe hozni senkit. Erre ő majd azt mondja, hogy "jajjj, kedvesem, dehogy! Máskor gyertek!" És mindenki boldog.

2013. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek!Nem kell külön kérvény.De amikor vmilyen alkalomból ebédet rendez szokott szólni hogy várnak minket ebédre,na most ha nem szól nem megyek.Ennyi.Sajnos anyukám nem él már nem tudom hogy lenne ez normális.De nekem szarul esik.
2013. jún. 24. 17:47
 13/13 anonim ***** válasza:
szerintem nem csak az anyóssal van baj, hanem a férjeddel. mi az, hogy ők elmennek babát nézni, te meg otthon maradsz? jó, kórházban voltál, fáj mittudomén, de azért 1órára igazán elvihetett volna magával. én nem feltétlen anyukáékat hibáztatnám (bár ő nem szól a fiának, hogy vigyen téged is), elvégre egy család vagytok. beszélj a férjeddel.
2013. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!