Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért utálják az anyósok a...

Miért utálják az anyósok a mennyüket és fordítva?

Figyelt kérdés
Talán azért mert egy anya nem könnyen engedi el a kicsi fiát aki ő nevelt, és mert egy feleség nem szivesen veszi ha a drága anyuci nem érti meg hogy a pici fia már nem is olyan pici és mindenbe bele szólna. Egyszerű el kell vágni a köldökzsinort és meghúzni egy határt. Jó anyuka meghallgatunk és köszönjük a tanácsokat a segítséget, de a döntés a miénk. Ez így lenne tiszta. Vagy nem?
2013. júl. 9. 13:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Szerintem ha a nők annyit "tűrnének" a férjük szüleinek mint a saját szüleinek sokkal kevesebb balhé lenne."


Az én szüleimnek nem kell tűrni. Nekik megmondom, ha valamit másként gondolok, vagy valami zavar és nincs belőle semmi. Ha ezt anyósnak teszem, akkor már rögtön "olyan ellenséges" vagyok, "nem fogad el minket" stb. szövegek jönnek a hátam mögött. Mindezt azért, mert valamit másképp gondolok, aminek amúgy semmi köze se hozzá, se hozzánk, csak egy dolog az életben, vagy azt mondom neki, hogy ne küldje el a szerelő ismerősét, mert már eldöntöttük, hogy úgy is szar volt és újat veszünk és nem fogok fizetni a szerelőnek egy szar megnézéséért, ha úgy is másikat fogunk venni.


Vagy pl. a saját szüleimnek megmondom, hogy figyelj, fáradt vagyok, szar kedvem van, most nekem ehhez nincs kedvem, magamban akarok itthon ülni és bámulni a tévét, nem vendégséget adni 8 emberre. Ha a anyósomnak ezt mondom, akkor megint ott tartunk, hogy "nem fogad el" és "olyan ellenséges", de "miért nem mehetünk???".

Neki még szépen se lehet semmit megmondani, mert már egyből azzal támad, hogy én igenis őt elutasítom, meg milyen vagyok.

2013. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
55%
kérdező, igazad van! nehéz elengedni egy fiúgyermeket, aki felnőtt egy anyának, és egy másik nő lesz ezentúl az első és legfontosabb, de van egy határ azért. Nálunk a párom a legfiatalabb fiú, ezáltal beállt az az anya pici fia szerep. Amikor először bemutattak nekik, akkor kedvesnek találtuk egymást. Ők azt mondták, hogy kedvelnek mert csendes vagyok. Sajnos tudok háttérsztorikat róluk, anyós második férje állandóan sz.rszemétnek állít be minket meg irigy a páromra, mert szerinte neki kellene az istennek lennie anyós szemében, nem a páromnak, meg kihasználja anyóst, meg minket is, ezáltal anyós is más lett... a legrosszabb tulajdonságom meg az, hogy ha valakiről tudom hogy nem szeret, vagy ezeket állítja a hátam mögött akkor képtelen vagyok velük beszélni.... anyós is folyamatosan szúrkál, múltkor is skypeon beszéltek párommal, mert külföldön élünk, pont főztem, és flegmán odanyomta hogy jaóó munkát, mert szerinte nekem ki volt világ életemben nyalva a seggem és nem kellett sose főznöm, amit persze ő tud.... jogsit is most szerzek majd, arra is tett megjegyzést, meg ha veszünk valamit azt is a párom mindig elmondja, és erre az jön hogy miért költekezünk. Nem utálom, hanem inkább nem kedveljük egymást, örülök, hogy messze vagyok tőlük, így nincs balhé, és nem leszek ideges sem.
2013. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!