Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomnak gondjai vannak...

A családomnak gondjai vannak velem, és fordítva. Mit lehetne tenni? (Kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Egy négy tagú család vagyunk, kertesházban élünk. Elsősorban öcsémmel és édesanyámmal nem jövök ki. Az öcsém nem segít a ház körüli munkákban, ha segít is valamit, akkor azt csak a szüleim kérésére hajlandó megtenni, és akkor is csak úgy "félgőzzel". Köszönni sem képes, mikor reggel felébred. Néha egyszerűen evegőnek néz engem. Mikor hazajön, akkor is csak beül a számítógép elé játszani. Ezzel semmi gond nem lenne, ugyanis ez az ő élete, azt csinál vele, amit akar. A gond ott kezdődik, hogy mindezek ellenére én vagyok legtöbbször a családban a "semmirekellő lusta disznó", és hasonlók. Természetesen a munkából hazatérve én sem örülök, ha sok házimunka marad, de legalább elvégzem. Édesanyám nem veszi észre, hogy ez a munkamegosztás és ez az "együttélés" így nem lesz jó. A legkülönbözőbb dolgok miatt képes megharagudni rám, és akkor hiába minden, egész napokat tud eltölteni azzal, hogy mindenfélének elmond. Ilyenkor annyira fel tud idegesíteni, hogy inkább sarkon fordulnék és elmennék jó messzire. Édesapám számára ilyenkor én vagyok az, aki visszabeszél, és makacskodik. Pedig nem szoktam visszapofázni, hanem meghallgatom a szitkozódásukat, és szépen elvonulok, hátha egy idő után képesek lesznek máshogy nézni a szituációt, és elgondolkodni. Megbeszélni velük ezt a problémát esélyem sincs, hiszen akkor én lennék az , akinek semmi sem jó, és "miért nem örülök, hogy egyáltalán van hol laknom?". Gondolkodtam azon, hogy elköltözök, de a kis fizetésemből nem tudnám eltartani magam, csak a nyomorognék. Főleg lelkileg készít ki az a gondolat, hogy nem tudok mit tenni a helyzet ellen, és ha el is költöznék, öcsém semmilyen segítséget nem nyújtana a már idősödő szüleimnek. Csak így nekem sincs semmi életem. Szívesen várom a tanácsaitokat, köszönöm.


20/F


2013. márc. 30. 13:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért!
2013. márc. 30. 13:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ezen már nem hiszem, hogy tudsz változtatni.

Öcséd a kicsi, a kedvenc, sokszor van így, hogy "ő még kicsi, nem tud segíteni", csak aztán ez 10 év után is így marad.

Az meg végképp nem nyerő, hogy csak elvonulsz, van szád, igenis nyisd ki, és mondd el a problémáidat. Mondjuk ha nem adsz bele a költségekbe, akkor inkább ne nyakaskodj, viszont ebben az esetben lehet ezzel (is) van problémájuk.

Hosszabb távon pedig mindenképp költözés. Próbálj valami normálisan fizető munkát találni és lelépni, amint lehet.

A családdal meg ne foglalkozz akkor, majd észreveszik a hiányodat, és megoldást találni már az ő gondjuk lesz. Sajnos vannak ilyen családok, sajnálom, hogy így jártál, de persze ezzel nem vagy előrébb. :D

2013. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is a költözés lesz a megoldás. Persze annyira nem súlyos a helyzet, hogy sürgősen "menekülnöm" kéne otthonról. Külföldön szeretnék dolgozni, de ehhez még egy ideig gyűjtenem kell, hogy legyen tartalék pénzem. Ez majd remélhetőleg megoldja a gondom. Köszönöm a válaszod!
2013. ápr. 1. 14:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég reálisan látod a helyzeted, gondolom ez már ok éve megy. Hasonló helyzetben vagyok, és hidd el, elfog jönni az a pont, hogy hogy nem érdekel hogyan, de elakarsz költözni, és munkát fogsz keresni.

Én úgy voltam évekig naiv, és hoztam ebből kifolyólag rossz döntéseket, hogy beszorulva találtam magam ebben a szituációban.

"Főleg lelkileg készít ki az a gondolat, hogy nem tudok mit tenni a helyzet ellen, és ha el is költöznék, öcsém semmilyen segítséget nem nyújtana a már idősödő szüleimnek. Csak így nekem sincs semmi életem."

1. a szüleid keresztjét ne akard magadra venni

2. bármilyen mocsok dolog, de a távolság lenne a legjobb


És egy jó tanács. A naivitás hibájába nagyon sokan esnek bele, hogy pillanatnyilag jó ott maradni, majd kijövünk egymással, és lehet olvasni a kérdéseket, például, hogy nem jövök ki anyóssal, apóssal, beleszól, nem bírok anyámmal stb.


Az életben szükség limitekre. Ha egy ember adott időn belül nem változik, és mi eleget próbálkoztunk, akkor akinek van ehhez kapacitása felőlem csinálja, de én megtanultam, hogy jobb határt húzni, mert a boldogságom, a nyugalmam a tét, és nagyon könnyen olyan helyzetben találhatom magam, hogy mentegetem azt, aki bánt, mert másoknak akarok megfelelni.

Ez nem azt jelenti, hogy bele kell rúgni a másikba, vagy azonnal elmenekülni.

Viszont nem élünk örökké,és szerintem ezen te is látod, hogy már nincs mit menteni.

És van, hogy külön költözés után javul a helyzet, de akkor már nem kényszerből kell jóban lenni, és az úgy más.


Az ilyen esetekben az én tapasztalatom is az, menni kell, mert a megbeszélés nem segít, és nem azért mert nem elég jól adod elő, nem vagy elég türelmes, nem vagy elég okos, egyszerűen egy x éves embert, aki bizonyos dolgokról úgy gondolkodik, érez ahogy, nem tudsz igazodni már.


Az írásodból nekem az jött, hogy viszonylag most kezdesz kiforrni, és egyre többet fogtok ütközni a nézeteitek miatt.


Nem tudom tanulsz-e még, esetleg kollégiumba nem tudsz-e menni, vagy szobát kivenni, ami olcsóbb. Vagy van-e valami végzettséged.

2013. ápr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban a költözés lesz itt a jó megoldás.

Azért elmondanám a szüleimnek, hogy mi a problémám, mindezt nyugodtan és tárgyilagosan.

Előre vetíteném, hogy mi fog történni velük, ha nem változtatnak.


Aztán venném a sátorfám, és mennék. Külföld jó ötlet, főleg, ha beszélsz valamilyen szinten idegen nyelven, bár az közben is alakul.


Az idősödő szüleidről pedig jobban fogsz tudni gondoskodni, ha külföldön jobb kereseted lesz, akár tovább tanulni is jobb esélyeid vannak, ha már van rá anyagi háttered, amit jelen esetben neked kell megteremteni.


Ha később már ellátásra szorulnak a szüleid, még akkor is magadhoz veheted őket, vagy pedig kereshetsz számukra otthon ápolási szolgálatot, vagy ha már amúgy is jó kereseted lesz külföldön, akkor egy nívósabb idősek otthonában is kérhetsz számukra ellátást.


Számos módja van annak, hogy gondoskodj róluk idősebb korukra. Viszont nem korlátozhatnak abban, hogy menj és éld a saját életed.

2013. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebből csak úgy lehet kiszabadulni, ha költözöl. Nagy váltás, kockázatos, de különben ott maradsz és semmi sem fog változni. Most van munkád, ez jó! De nézd az álláslehetőségeket folyamatosan, próbálj jelentkezni olyan helyre, ami többet fizethet! Ha elsőre nem sikerül, semmi vész, nem vesztesz semmit. Ha a hatodik vagy 16. jelentkezésed sikeres lesz, több pénzed lesz, könnyebb menni. Barátnőd van? Együtt könnyebb fizetni egy albérletet, mint egyedül. Ha marad pici időd tanulni, próbálj meg valami tanfolyamot elvégezni, esetleg nyelvtanfolyamot, ha úgyis külföldre akarsz menni. Ha kevesebbet vagy otthon, kevesebbet tudnak veszekedni veled, és még nyersz is vele, hisz megtanulsz valamit, ami segíthet a jövődben. Ne ragadj le! Változtass!
2013. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és lelkesítő válaszokat! Nekem technikusi végzettségem van, két szakmával rendelkezem. Az egyikkel szerencsére el is tudtam helyezkedni. Mostani, első munkahelyemen eddig sikerrel helytálltam, dacára annak, hogy a munkáltatóm nem a végzettségemnek megfelelő fizetést adja nekem és néhány munkatársamnak. Szüleimmel szerencsére most újra jóban vagyok, támogatnak engem. Ennek az (is) lehet az oka, hogy lehetőséget kaptam egy külföldi állás betöltésére, így a fizetésem kb. a mostani nyolcszorosára ugorhat, amiből valószínűleg eleget tudnék félrerakni, és meg is tudnék élni. Már csak szorítani kell, hogy engem választanak, és a telefonos interjúval sikerem lesz. Szerencsére a szüleim segítik a kijutásomat, megpróbálják megkönnyíteni a dolgom. Továbbtanuláson már nem gondolkodom (legalábbis Magyarországon nem), bár mindíg nyitott vagyok az új dolgokra, előfordulhat, hogy szeretnék majd még tanulni. Nem élek párkapcsolatban sajnos, de természetesen jobb lenne valakivel együtt nekivágni az útnak. A (nyelv)tanfolyam is nagyon jó ötlet! Folyamatosan figyelem a hazai álláshirdetéseket is, hátha szerencsém lesz. Ja, és még valami: privát üzenetben is beszélhetünk! Köszi a válaszokat!
2013. ápr. 9. 20:19
 8/8 anonim válasza:

Ugyanez a helyzet nálunk is, csak ebben a helyzetben én vagyok a kisöccs, nálunk úgy kezdődött, hogy sokat beszélgettem (tesó szerint hangosan) skypeon aztán ezt nem tűrte tovább és apának azt mondta, hogy hajnali 3-ig folyamatosan beszéltem skypeon üvöltöztem stb, ami HAZUGSÁG ezután meggyűlöltem, itthon szoktam segíteni HA megkérnek a szüleim, az én belátásom szerint nem kell egész nap az ők kívánságaikat lesnem, hogy mit szeretnének, hogy segítsek... ha kell nekik valami segítség szóljanak és AZONNAL segítek... csak legtöbbször csak üvöltöznek, hogy sohasem segítek... A bátyám utánna még a gépemet folyamatosan kikötögette ezt én kb a 4. vagy 5. alkalomra megelégeltem szóltam édesapámnak aki egyáltalán hozzá sem szólt a bátyámhoz pedig ott állt mellette csak annyit felelt, hogy "majd visszakötöd" hát itt telt be a pohár és már hozzá sem szólok a testvéremhez max nagyon ritkán köszönök neki... innentől fogva úgy gondolok rá mint egy féregre...

14/F

2013. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!