Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Másnál hogy fogadták a 'nagy'...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnál hogy fogadták a 'nagy' hírt?

Figyelt kérdés
7 év után úgy döntöttem megkérem a barátnőm kezét. Szeretjük egymást és így akarjuk ezt megpecsételni. Viszont amikor otthon bejelentettem a szándékom szinte hülyének néztek. Mivel még nincs elég félre tett pénzünk az önálló élethez. Most tényleg csak a pénzől szól a mai világ? Miért nem örülnek a boldogságomnak?
2013. febr. 26. 06:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenek a szülők. A gyereküket örökké gyereknek látják, aki nem képes az önálló életre...
2013. febr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk nagyon örült mindkét szülőpáros-áldásukat adták ránk.Igaz mi már akkor már két éve együtt éltünk, külön a szülőktől.
2013. febr. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Mi összetrombitáltuk a szűk családot a névnapom ürügyén, aztán elmondtuk, hogy szeretnénk idén ősszel összeházasodni. (Ez tavaly ősszel volt, az esküvő időpontja előtt kb. egy évvel) Első reakció: Addig még sok víz folyik le a Dunán...

Hát köszi... :D Azóta szervezgetjük, a szülők kitalálták, hogy beszállnak, mi nem így terveztük, de ragaszkodnak hozzá. Közben az egyik szülőm azt is a szemere vetette, hogy egy szülőt nem illik meghívni, nem vendég...meg, hogy ők annak idején nem is tudták, hogy mit szerveznek nekik a rokonok...kicsit bepánikoltak szerintem... :)


Nem baj, attól még meglesz az esküvő, lassan ők is elfogadják.


24N

2013. febr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Ja és a bejelentéskor már 1 éve együtt éltünk. Most már több, mint másfél éve.
2013. febr. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
45%

Ez alatt a 7 év alatt éltetek együtt? Mert igazából az eljegyzésnek a szándékon kívül nincs más szempontból jelentősége. Szóval ez miatt miért kell hülyének nézni valakit? Ha ki akarja fejezni a szándékát, tegye.

Másrészt ami a félretett pénzt illeti, nem abból élnek (sajnos) az emberek, hanem a havi bevételből. Szóval ha eddig is együtt éltetek, akkor vihar a biliben, amit a szülők rendeznek.

2013. febr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

nálunk a szüleim örültek nagyon, volt velük egy kisebb ünnepi ebéd...de a völegényem szülei, nos, ők nem repdestek az örömtől, sőt, közölték, hogy miért nem halasztjuk el és társai...sőt, mikor menni akartunk, hogy személyesen közöljük velük, összevesztek a párommal, mert valahogy csak csak a fülükbe jutott (párom huga is sztem direkt elszólta magát, hogy vett gyürüt...) és h nem ők voltak az elsők, akik megtudták...mivel balatonon kérte meg a kezem, hazajöttünk, másnap a szüleimmel közöltük, akik már számítottak rá, hisz aputól elkérte a kezem, meg apuval hamarabb is közöltem, mivel ő vitt minket haza...anyu tőle tudta meg, nem is tőlünk, de nem vert le semmiféle hisztit..sőt...igaz...párom nagyon nincs jóba a szüleivel...azóta azért elfogadták a dolgot...nemigen tudtak mást tenni...a két nagymamája viszont boldog volt a hirtől:)

24L

2013. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Mi együtt élünk. 3 évet a barátnőm szüleinél,fél éve pedig az én szüleimnél élünk. Nem értem őket miért nem örülnek.
2013. febr. 26. 09:13
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Talán mert mivel nincs félre tett pénzetek és mindig a nyakukon éltetek eszükbe jutott, hogy az esküvőt is nekik kellene állni.
2013. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd egyrészről örülhetnének a boldogságotoknak, ez tény. Ez az emberi, érzelmi oldala.


A reális, valóságos, és igen, anyagi oldala az, hogy amíg belátható időn belül nincs pénzetek még csak saját albérletre, lakásra sem, mások nyakán éltek, addig értelme nincs az eljegyzésnek, ugyanis belátható időn belül nem vagytok képesek elkezdeni az önálló életeteket. És igen, valószínűleg megfordult a fejükben, hogy lehet, hogy majd ezt is nekik kell állniuk, ugyanis egy esküvő nem kis költségekkel jár, szűk körben és alsó hangon is 300.000 minimum.

2013. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ne gondoljátok,hogy örök életünkig a nyakukon akarunk élni. Még házasságról nincs szó,csak eljegyzésről.
2013. febr. 26. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!