Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek mi lenne a normális...

Nektek mi lenne a normális ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A férjemről pár hónapja derült ki,hogy allergiás a tejre,így most szigorú diétán van,családban tudja mindenki.

Most volt a születésnapja,szokás,hogy mindenkié anyóséknál is meg van ünnepelve utána hétvégén,van torta,közös ebéd.Ezzel nincs is baj,3-4 hetente megyünk úgyis hozzájuk,nem külön program.

Másfél hónapja sógornőm születésnapjára anyós tejmentes gyümölcstortát készitett,pörkölt,rizs,örültem is,hogy ilyen könnyen vette.

Erre párom szülinapján mit csinál? Vajas,tejszínes túrótortát,mert hogy az párom kedvence...

Inkább eljöttünk tortafelvágás előtt,páromat eddig is nagyon megviselte az életmód váltás,ez külön rosszul érintette.

Normális anya az ilyen?

Ha szól,akkor sütök én tortát (előtte pár nappal barátokkal ünnepeltünk,akkor is sütöttem,finom habosat,krémeset,csak nem tejeset),de nem,ezekre a családi ünneplésekre senki semmit nem vihet.


2013. szept. 13. 11:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon kulturáltan felállt mielőtt a mama felvágta volna a tortát, még jó hogy nem a képébe vágta.:-)))


Amúgy itt az a kulcskérdés, hogy előtte miért volt ez a kedvence a fickónak. Gyakran fordul elő, hogy az új asszony/új konyha tönkre vágja a gyomrot. Egy haverom járt úgy hogy igénytelen nővel jött össze. Minden teszkós félkész vacakkal etette,a mi tele van E-vel. Kevés zöldség, sok kelt tészta. Főzni nem nagyon tudott, ráadásul a kaja rendszertelen volt. Ez pár év alatt teljesen tönkre tette, bélgyulladás, savasodás, reflux. Ilyenkor tényleg kihozhat az orvos egy tejallergiát kínjában, mivel annak a lebontása normális enzimszintű szervezetnek lehetséges.

Úgyhogy lehet, hogy nem anyósnál kellene keresni a hibát.

2013. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
13%
A dobozos, mikrós kaja az nagyon tuti:-)))
2013. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
68%

A gond az, hogy párod sajnálja saját magát. Inkább örüljön, hogy kiderült, mi a betegsége. Örüljön, hogy van cég, ahonnan tud magának minden nap ételt rendelni, és hogy otthon is átálltatok erre a kosztra.

Ne sajnálja már annyira magát. Nehéz dolog, de nem hal bele. Nem haldoklik, nem rákos, nem fog éhen halni, nem Etiópiában él, ...

Hisztizik, mint egy ovis, aki nem kapta meg a cukorkát.


Beszéljen az édesanyjával, hogy legközelebb miből főzhet. Képzeld, még az én anyám sem tudta, hogy mi az a laktózmentes tej. Hát akkor honnan tudná, mi az a tejfehérjementes?

Adjatok neki egy listát, hogy mit ehet és mit nem. Hogy mit szigorúan tilos. És legközelebb nem lesz gond. Ha pedig igen, akkor rendeltek pizzát.

2013. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Egy antibiotikumos kúra tette tönkre a gyomrát,nem az én főztöm :)


A dobozos mikrós kaja nem dobozos,hanem saját üveg ételesben kapjuk,és minden összetevő pontosan van,nem a gagyi 5-600Ft-os menü.

Mikrózni bárhonnan viszi,akár itthonról,akár máshonnan,kellene.

2013. szept. 13. 12:10
 25/39 A kérdező kommentje:

Tudja az anyja,hogy mit ehet,mit nem,ezért is nem értettem,miért csinálta.Internetezik,megmondta hogy majd ott megnézi,akartam neki tiltott dokgkról listát adni.


Pizzát sem rendelhetünk,tejjel kelesztik,sajt van rajta...

2013. szept. 13. 12:12
 26/39 anonim ***** válasza:

12:04


Akkor miért nem főzött ő?

2013. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
65%

Sok idős ilyen. Nincsenek igazán tisztában az ilyen betegségekkel. Sok ilyet láttam már. Nem biztos, hogy rosszat akart, csak azt hitte, ennyi nem árthat. Többször el kell neki magyarázni, hogy de, ennyi is árt. A legjobb lenne, ha a férjed tenné meg.


(Amit a 10-es írt, az még ezoterikus szempontból is baromság.)

2013. szept. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
23%

Öcsém gluténérzékeny és cukorbeteg egyszerre, még sincs ilyen hiszt, sőt megeszi a sima tortaszeletet is. Egy szeletbe nem hal bele, megélvezi az ízét, azt mondja max. utána kicsit csikar a hasa, de ennyi. Azért ne add már elő, hogy komoly bélgyulladás stb. Ja, ha folyton azt enné. De ha eszik egy szelet túrótortát, akkor még nem fog ágynak esni.

Igaz, hogy az anyja gondolhatott volna rá, de ekkora rinya-pcsa férfit komolyan! Akkor mondja meg az anyjának, hogy de bunkó vagy, tudod, hogy nem ehetek ilyet, aztán kész, nem az, hogy hazavonul és egy héten keresztül úgy csinál utána mint egy fürdős kva.

2013. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
37%

"(Amit a 10-es írt, az még ezoterikus szempontból is baromság.)"


Így van, örülök, hogy észrevetted :)))

2013. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
28: sajnálom előre öcsédet,majd nézd meg 20 év múlva mik a következményei annak,hogy nem figyel se a cukrára,se a gluténmentes diétára.
2013. szept. 13. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!