Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek mi lenne a normális...

Nektek mi lenne a normális ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A férjemről pár hónapja derült ki,hogy allergiás a tejre,így most szigorú diétán van,családban tudja mindenki.

Most volt a születésnapja,szokás,hogy mindenkié anyóséknál is meg van ünnepelve utána hétvégén,van torta,közös ebéd.Ezzel nincs is baj,3-4 hetente megyünk úgyis hozzájuk,nem külön program.

Másfél hónapja sógornőm születésnapjára anyós tejmentes gyümölcstortát készitett,pörkölt,rizs,örültem is,hogy ilyen könnyen vette.

Erre párom szülinapján mit csinál? Vajas,tejszínes túrótortát,mert hogy az párom kedvence...

Inkább eljöttünk tortafelvágás előtt,páromat eddig is nagyon megviselte az életmód váltás,ez külön rosszul érintette.

Normális anya az ilyen?

Ha szól,akkor sütök én tortát (előtte pár nappal barátokkal ünnepeltünk,akkor is sütöttem,finom habosat,krémeset,csak nem tejeset),de nem,ezekre a családi ünneplésekre senki semmit nem vihet.


2013. szept. 13. 11:03
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem túlspirázod ezt a dolgot. Vagy elfelejtette, vagy úgy gondolta, most ahhot a sütihez van otthon alapanyaga és a férjed majd eszik mást desszertnek, vagy ilyesmi... de biztos nem rosszindulatból tette, pláne nem akarta, hogy a fiának valami baja legyen.
2013. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem rengeteg ételben nincsenek tejtermékek, étteremben is nagy a választék.

Én a dióra vagyok allergiás, meg az olajos magvakra, mindenki tudja, de olykor-olykor még most is megkínálnak mogyoróval, diós sütikkel is, mert hirtelen nem kapcsolnak. Sosem sértődtem meg ezen, még akkor sem, amikor anyukám véletlenül zserbóval kínált, inkább csak mosolyogtam egyet, mert nem rosszindulatból tette. Erre a betegnek kell odafigyelni, nem másoknak. Az anyósod szerintem csak figyelmetlen volt, talán veled sosem fordult még elő ilyen?

2013. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki allergiás valamire.


Ha elfelejtették, ostobaság megsértődni.


Megköszönöm, s kedvesen közlöm, hogy bizonyára elfelejtették, hogy én ebből nem ehetem, de fogyassza mindenki egészséggel.

2013. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
20%

Én is laktóz allergiás vagyok.

Ha néha eszem tejes cuccot, az még nem olyan gond. Másnap egy kis hasmenés, aztán kész. Nem kell túlaggódni.

2013. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
10%
Mellékesen létezik laktózmentes tej, laktózmentes túró, laktózmentes tejszín és vaj. Honnan tudjátok, hogy nem abból készítette?
2013. szept. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
85%
Itt mindenki olyan nagylelkű. Az én férjem is megbántódott volna, ha a saját szülinapján pont ő nem ehet a saját tortájából, az anyukája "figyelmetlensége" miatt. Megjegyzem furcsa egy "figyelmetlenség" az olyan, ahol sem a bevásárláskor, sem a torta készítésekor nem jutott eszébe, hogy akinek süti, az majd meg sem kóstolhatja, hanem nézheti fancsali arccal, hogyn lakmároznak a többiek. Ez olyan, mint vegetáriánust hívni ebédre, majd sült húst feltálalni: megehetné, nem hlna bele, de mégsem ő a tuskó, ha nem nyúl hozzá...
2013. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

11:42: te idióta vagy komolyan.

A dolog ott kezdődik,hogy a férjem ha kedve van,simán megfőz bármit,nem halna éhen nélkülem.Főképp,hogy ebédre rendeli a kaját,melóhelyére szerencsére találtunk olyan kiszállitó céget,akik csinálnak tejmenteset minden nap.

Anyatejről annyit,egy percig sem kapott anyatejet,tápszeren nőtt fel.

2013. szept. 13. 11:56
 18/39 A kérdező kommentje:

Nem laktózérzékeny,már írtam.

Tejfehérje allergiás,ami nem kis hasmenést okoz és kész,hanem "kicsit" komolyann dolgokat.


Laktózmentes dolgokat sem ehet,azokban ugyanugy ott van a tejfehérje.

Csak növényi tejeket ehet,ihat.

Még a májkrémbe is tesznek tejet (tejpor formában,bár nem értem minek)

2013. szept. 13. 11:58
 19/39 A kérdező kommentje:

11:56 végre megértette.


Direktbe páromnak készült a torta,nem csak otthon levő alapanyagokból,mert a túró romlandó,direkt ehhez lett véve,direkt lett ez csinálva.


Én nem fújom fel,én csak sajnálom a férjemet,hogy csalódnia kell aza anyjában,hogy ennyire nem képes felfogni.

Párom már kicsit felfújta a dolgot,azt mondta,többet ott nem eszik egy falatot se,sőt,az éven már a környékükre se megyünk.Azért ez már túlzás.

2013. szept. 13. 12:01
 20/39 anonim ***** válasza:
27%
Enyhe túlzás. Ezért képes lenne kerülni az anyját, jó nagy hisztigép.
2013. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!