Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért tudja az anyós ennyire...

Miért tudja az anyós ennyire befolyásolni a fiát?

Figyelt kérdés
Anyósom utál engem!Jelzem soha nem bántottam és soha nem álltam elé olyan szándékkal,hogy megbántsam vagy veszekedjek vele! Folyamatosan ellenem beszélt a férjemnek,és mindig az anyjának adott igazat velem meg mindig veszekedett! Hogy lehet ennyire befolyásolni valakit?
2013. szept. 17. 10:39
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
87%

18-as, szerintem nincs igazad. Vannak anyósok, akiknek bármit mondhatsz, meg egyértelművé teheted a helyzetet, akkor sem értik meg. Mert agyilag nem fogják fel a dolgokat. Ilyen volt az egyik mamám, csak anyuék nem váltak el. (bár én ennyi mindent nem tűrtem volna el, mint ő)


Szerintem kérdező a lehető legjobban tetted, hogy kiiktattad a férjed az életedből. Én nem hagynék ott nekik mindent, keress egy ügyvédet, ő tudja, hogyan lehet ebből anyagilag is a legkevesebb veszteséggel kimászni. Az ilyen anyuci pici fiával nem lehet mit kezdeni. Jól kidühöngöd magad, aztán próbálj meg túllépni az egészen, mert csak a saját idegrendszeredet teszed tönkre. Lehet, hogy egy pszichológus sem ártana, amíg átvészeled ezt az időszakot, meg a válást.

Sok sikert.

2013. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
45%

#21 "18-as, szerintem nincs igazad. Vannak anyósok, akiknek bármit mondhatsz, meg egyértelművé teheted a helyzetet, akkor sem értik meg" - ja, vanank ilyenek. Pont ezért van igazam:), mert meg kell lépni, és majd elválik, hogy az anyós kezelhető vagy kezelhetetlen. Addig nem fogod tudni. Ha kezelhetetlen, akkor is az esélyt legalább megadtad.


Nekem mázlim van anyósékkal, jó emberek, aki ahol tudnak segítenek, de nem avatkoznak a mi életünkbe. Nem úgy, mint a párom anyósa, aki viszont egy elviselhetetlen perszóna, kb mint a Kérdezőjé:)

2013. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
nem veszekszünk,hanem anyóst témálunk ;)
2013. szept. 17. 13:07
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#23), tudod, erről az jut eszembe, amikor a Kohn anyósát agyonrúgja a ló... a temetésén meg hatalmas tömeg van... mondja is a Grün részvétet nyilvánítva, hogy "nagyon jó ember lehetett az anyós, ha ennyien itt vannak", erre a Kohn:

- Fenéket, rajtad kívül mindenki a lovat akarja megvenni:))

2013. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, érdekes más egészséges felnőtt emberek közti kapcsolatba nem kell "határokat kijelölni" sőt visszafelé anyósnak sem kell határokat kijelölni, hogy a meny/vej mibe nem avatkozhat már bele, érdekes, csak az anyósnak kell határt mutatni?


Szerintem akinek már határt kell húzni, meg meg kell mondani akárhogyan is, azzal már úgyse lesz felhőtlen jó a viszony, mert eleve nem úgy kezelt, ahogy normális emberi kapcsolatban ezt kellene, hanem "alá tartozónak". És a többsége úgysem fogja fel, hiába mondod. Aki felfogja, annak meg nincs mit mondani.

2013. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
51%

#25, dehogynem kellhet, pl. a határok kijelölésének legtipikusabb példája a házassági szerződés kötése... na most személy szerint én se szeretem, meg nekünk sincs, de azért nem mondanám azt, hogy attól egy házasság ne lenne őszinte, vagy ne működhetne jól, vagy ne tarthatna sírig akár, mert a felek előre, egyértelműen kijelölték a határokat abban a reményben, hogy ez biztosan megakadályozza a későbbi elmérgesedő vitát-veszekedést.

Most pl. nagy előnye lehetne a Kérdezőnek, ha nekik is lenne ilyesmi, nem lenne a következő évek várható háborúságának a tárgya, hogy a Kérdező hogyan ne semmiződjön ki a leírt helyzetben.


A másik természetes dolog, amikor az ember a gyerekeinek vagy a szüleinek jelöli ki a határokat, ahogy önállósodik. Ezt persze általában nem írásban, csak egyértelművé teszi, hogy nem tűri a beleszólást mondjuk a párválasztásban, vagy a továbbtanulás megválasztásában, vagy egyéb fontos dologban. Na, ez meg a Kérdező férjénél maradt el sajnálatos módon:(

2013. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
80%
A házassági szerződésnek, amiben a vagyoni viszonyokat rendezik semmi köze nincs ahhoz, hogy anyós debilnek tartja őket és mindenbe belepofázik, mert úgy gondolja, hogy csak ő tudhatja a "gyerekek" nem.
2013. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
51%

#27, nagy élmény, ha valaki nem érti, csak pontozza... a házassági szerződésnek ahhoz van köze, hogy Kérdező most egy fillér nélkül repül gyerekestül (leszámítva tartásdíj) és bukja, amit ráfordított a ház-felujításra, berendezésre, vagy max sok éves pereskedéssel jut hozzá miközben marékszám eszi a nyugtatót, vagy ha lenne szerződés, amiben ezeket előre lefektették volna, akkor simán vinné, ami az övé.

Nem tudom, hogy ebben mi nem érthető??? Tudod, a házassági szerződés létében vagy nem létében nem az a szempont, hogy szeretem-e a párom vagy nem, hanem az, hogy PÉLDÁUL kalkulálok-e egy xarkeverő anyós lehetőségével, vagy nem...

2013. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
22%
Egyedül kevés vagyok ahhoz, hogy lepontozzalak, de nem baj.
2013. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
51%

#29, szerintem se baj, nekem aztán zicher mindegy, hogy valaki megfogadja-e a tanácsot a határok kijelöléséről az emberi kapcsolatokban, vagy lepattintja, nem én fogok rosszul járni, állandóan veszekedni, vég nélkül pereskedni, kisemmiződni adott esetben.

De mindegy is, Kérdezőnél ez már veszett fejsze nyele a jelen helyzetében, legfeljebb egy következő kapcsolatban profitálhat belőle, ha akar...

2013. szept. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!