Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt nem tudom mire vélni!...

Ezt nem tudom mire vélni! Milyen szájízetek lenne így?

Figyelt kérdés

Párommal évek óta együtt vagyunk, dolgozunk, szeretnénk összeköltözni saját lakásba. Nézelődtünk és összedugtuk a fejünket, hogy mennyi pénzünk van, illetve mennyit kéne rááldoznunk egy lakásra. Spóroltunk, mindkettőnknek van lakástakarékja és mellette egy kis félretett pénze. Az én családom is megtámogatna minket 1 millió forinttal, illetve a nagymamám tudna kölcsönadni valamennyit, amit akkor adhatnánk vissza, amikor tudnánk. A lényeg, hogy innen onnan apránként összejönne a közös lakásra a pénz, úgy 3 millió forint hiányzik még. 1 évvel ezelőtt a párom családja közölte, hogy ne aggódjunk, mert idén lejár a párom életbiztosítása, amit kötöttek rá sok sok évvel ezelőtt, az majd hoz másfél millió forintot, amit szeretnének a páromnak adni, anno pont ilyen "induló ajándéknak" is szánták, ha nem történne semmi. Nagyon nagyon megörültünk neki, mert derült égből villámcsapás, hatalmas meglepetésként ért minket és ezzel nem lenne szükségünk akkora kölcsönre.

Na most lejárt a biztosítás és a pénzt kivették a párom szülei. Közben szeptemberben a párom húga elkezdte a gimit, ahova évi 140 ezer a tandíj, plusz koli, menza, stb. (ezt tudták már tavasszal is) Most a párom édesanyja úgy döntött, hogy inkább ezt fedezik ebből a pénzből és nem a páromat/minket segítenek belőle. Valahol megértem, ugyanakkor mélységesen csalódott is vagyok. Legalább ne ígérték volna meg és ültették volna el bennünk ezt a mély higgadtságot, hogy max 1-1,5 milliós hitellel saját lakáshoz tudunk jutni hamarosan.

Tudom, nekem nincs jogom elvárni bármit is, a páromnak sem, de ő is baromira csalódott, hogy a húga ennyivel fontosabb a szüleinek. Szerinte egy kis spórolással megtehetnék, hogy kifizessék a tesója tandíját, avagy egyáltalán miért nem volt jó neki, egy tandíjmentes középiskola? Becsapva érzi magát és itt dúl fúl mellettem már két napja, az anyjának nem hajlandó felvenni a telefont. Kicsit visszament féltékeny tinibe, aki úgyérzi a húga sokkal fontosabb a szülei számára, mint az ő boldogulása.

Én is csalódott vagyok így a sok ígérgetés után, de próbálom tartani magam és nyugtatni a páromat, hogy enélkül is össze fog jönni, csak nem azonnal.

Neki van diákhitele is, így túl nagy hitelt nem szeretnénk és nem is tudunk felvállalni, nem tudnánk miből fizetni, ahogy albérletet is csak nehezen.

Jelenleg egy ismerős lakásában lakunk jelképes bérleti díjért, aki azonban késő tavasszal/kora nyáron szeretne visszaköltözni, így nekünk valahova mennünk kell.

Ti mit tennétek? Vennék fel a 1-1,5 helyett 3 millió forintos hitelt és megvennétek azt a saját lakást, élnétek összehúzott nadrágszíjjal, amíg valamelyik hitel le nem jár? Vagy mennétek albérletbe és élnétek úgy napról napra, hogy esélyetek sincs spórolni?



2013. szept. 18. 13:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
60%

"baromira csalódott, hogy a húga ennyivel fontosabb a szüleinek. Szerinte egy kis spórolással megtehetnék, hogy kifizessék a tesója tandíját, avagy egyáltalán miért nem volt jó neki, egy tandíjmentes középiskola?"



Gondolom a parod mar nagykoru, dolgozo ember. Valoszinuleg az o tandijat is fizettek, nem? Az, hogy a szulei vegulis mit kezdenek a sajat penzukkel, az o dolguk, semmi joga nincs senkinek megkerdojelezni, hogy mire akarjak kolteni a sajat penzuket. Az megintcsak rajuk es a lanyra tartozik, hogy miert jobb a fizetos iskola, mint az onkormanyzati.


3 millios hitel nem a vilagvege, azt siman lehet fizenti.

2013. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
A saját lakásra szavazok!Inkább szerényebben de a tiétekben mint albérletben évekig vagy ki tudja meddig!Amit az albérletre kifizetnétek azt a sajátra is kilehetne.
2013. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
26%
Sosem kéne úgy SEMMI,hogy innen onnan kapok hozzá pénzt!
2013. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Shaddark ***** válasza:
86%

Szerintem jól döntöttek a szülei végül is, ám azt azelőtt kellett volna mielőtt nektek is megígérték.

Én is dühös lennék ha átvernek és egy kamu ígérethez tervezem a jövőmet, életemet. Jogosak az érzései, ám abban egyetértek sok hozzászólóval hogy a kistestvér életének megalapozása fontosabb és ahogy a párod kitaníttatták úgy őt is ki kell. Csak hát lehetnének következetesebbek... De haragot pénz miatt nem érdemes tartani, inkább békítsd őt semmint "add alá a lovat".


Én mindenképp saját lakásba vágnék, ha "csak" 3 milla hiányzik szerintem annyit érdemes felvenni, többet már nem nagyon de ha úgyis elmenne albérletre a pénz, a saját legalább megmarad.

Diákhitelt lehet minimalizálni hogy csak kamatot fizess- ez ugyan adósság halmozás ami nagyon nem jó, de ha másként nem lehet megoldani...

2013. szept. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Én felvenném a hitelt a helyetekbe (azért figyeljetek oda milyet). Az albérlet kb annyit vinne el mint a hitel és akkor a "sajátotokat fizetitek".

Sok sikert Nektek!

2013. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Éppen ezaz, hogy a párom tandíját nem fizették, ezért fáj neki ennyire. Anno középsuli választás előtt nem engedték el távolabbi suliba, mert nem akarták fizetni a koleszt, menzát, ha egyszer otthon is lakhat. Nem engedték fizetős gimibe, mert minek, ha van ingyen is? Nem engedték el egyetemre, csak akkor, ha vesz fel magának diákhitelt, amiből a megélhetését tudja finanszírozni. Abban sem terelgették, hogyha már hitelből tanul, legalább valami értelmes szakot végezzen el, amivel majd eltud helyezkedni. Amíg otthon élt, folyton lehúzták lelkileg, hogy neki úgysem fog semmi sikerülni az életben. Állandóan ő csinált mindent, mosogasson el, takarítson ki, a húga ugyan 15 évesen szerintem már elég idős ehhez, de a mai napig nem tesz odébb egy poharat sem.

Lehet, hogy nekem csak a "pénz része" okoz fájdalmat, viszont tudom, hogy a páromnak ez sokkal mélyebben gyökerezik. Talán kicsit úgyérzi, hogy ezzel önigazolást nyert és tényleg ő marad örökre a fekete bárány a családban. Mérhetetlenül sajnálom őt.

Hozzáteszem, ami duplán kiverte a biztosítékot nála, az az, hogy a tesójának is van életbiztosítása, szintén arra a célra, hogy legyen egy kis alapja az életben, ha addig nem történik semmi baj. A tesóé is most járt le, de azt visszaforgatták és kötöttek neki újat. (vagy valami ilyesmit magyaráztak) A páromét pedig elköltik rá, így neki nem marad semmi.

2013. szept. 18. 14:13
 7/34 anonim ***** válasza:
86%

1-es!

Ne haragudjál már meg, de fenn írja, hogy "idén lejár a párom életbiztosítása". Gondolom ugyan ezt fizetik a lányuknak is, mert így szokás rendes szülőknél. Ja, majd azt a pénzt is, ha lejár a leány kapja?


Kedves kérdező! Szerintem jogos a párod felháborodása, hiszen megígérték, és neki spórolták azt a pénzt. Akárhogy is az ő pénzük, minimum az lenne, hogy a másfél millát megfelezik, és legalább azzal kisegítenek, a másik felét költik a másik gyerekükre. Nem az egyetemre megy a lány, hogy majd lesz belőle valami és majd támogatja a családot, mert jó sora lesz.

Az albi nem túl jó megoldás, hiszen a plusz költség már a törlesztés egy része lenne.

2013. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
31%
Ne haragudj, de meg mindig azon a velemenyen vagyok, hogy az o penzuk, azt csinalnak vele, amit akarnak.
2013. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Shaddark ***** válasza:
85%

"Sosem kéne úgy SEMMI,hogy innen onnan kapok hozzá pénzt!"


Ezzel én is így vagyok, a fizetésemet is visszautalom havonta, holmi cékek innen-onnan ne utalgassanak a számlámra vazze XD

Már csak a fényevést vagy mit kell megtanulnom és nem is kell semmire :)


Ám komolyra véve, a család intézménye pont arra való hogy a tagok segítsék egymást, nem véletlen alakult ki az emberiség fejlődése során ez a létforma. Sajnos nem mindenhol működik ez jól, de ahol igen ott nem sértésként élik meg az emberek a segítséget hanem hálát éreznek, erősödik a szeretet egymás felé és a biztonság-tudat hogy bármi is történjék a család mellettem áll. Persze vissza is kell adni ezeket, de összeségében jó dolog ez, ha működik...

2013. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
21%
Ne rinyáljál már édes istenem. Minek cukkolod magad és párodat is? A magatok erejéből vegyetek lakást!
2013. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!