Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt nem tudom mire vélni!...

Ezt nem tudom mire vélni! Milyen szájízetek lenne így?

Figyelt kérdés

Párommal évek óta együtt vagyunk, dolgozunk, szeretnénk összeköltözni saját lakásba. Nézelődtünk és összedugtuk a fejünket, hogy mennyi pénzünk van, illetve mennyit kéne rááldoznunk egy lakásra. Spóroltunk, mindkettőnknek van lakástakarékja és mellette egy kis félretett pénze. Az én családom is megtámogatna minket 1 millió forinttal, illetve a nagymamám tudna kölcsönadni valamennyit, amit akkor adhatnánk vissza, amikor tudnánk. A lényeg, hogy innen onnan apránként összejönne a közös lakásra a pénz, úgy 3 millió forint hiányzik még. 1 évvel ezelőtt a párom családja közölte, hogy ne aggódjunk, mert idén lejár a párom életbiztosítása, amit kötöttek rá sok sok évvel ezelőtt, az majd hoz másfél millió forintot, amit szeretnének a páromnak adni, anno pont ilyen "induló ajándéknak" is szánták, ha nem történne semmi. Nagyon nagyon megörültünk neki, mert derült égből villámcsapás, hatalmas meglepetésként ért minket és ezzel nem lenne szükségünk akkora kölcsönre.

Na most lejárt a biztosítás és a pénzt kivették a párom szülei. Közben szeptemberben a párom húga elkezdte a gimit, ahova évi 140 ezer a tandíj, plusz koli, menza, stb. (ezt tudták már tavasszal is) Most a párom édesanyja úgy döntött, hogy inkább ezt fedezik ebből a pénzből és nem a páromat/minket segítenek belőle. Valahol megértem, ugyanakkor mélységesen csalódott is vagyok. Legalább ne ígérték volna meg és ültették volna el bennünk ezt a mély higgadtságot, hogy max 1-1,5 milliós hitellel saját lakáshoz tudunk jutni hamarosan.

Tudom, nekem nincs jogom elvárni bármit is, a páromnak sem, de ő is baromira csalódott, hogy a húga ennyivel fontosabb a szüleinek. Szerinte egy kis spórolással megtehetnék, hogy kifizessék a tesója tandíját, avagy egyáltalán miért nem volt jó neki, egy tandíjmentes középiskola? Becsapva érzi magát és itt dúl fúl mellettem már két napja, az anyjának nem hajlandó felvenni a telefont. Kicsit visszament féltékeny tinibe, aki úgyérzi a húga sokkal fontosabb a szülei számára, mint az ő boldogulása.

Én is csalódott vagyok így a sok ígérgetés után, de próbálom tartani magam és nyugtatni a páromat, hogy enélkül is össze fog jönni, csak nem azonnal.

Neki van diákhitele is, így túl nagy hitelt nem szeretnénk és nem is tudunk felvállalni, nem tudnánk miből fizetni, ahogy albérletet is csak nehezen.

Jelenleg egy ismerős lakásában lakunk jelképes bérleti díjért, aki azonban késő tavasszal/kora nyáron szeretne visszaköltözni, így nekünk valahova mennünk kell.

Ti mit tennétek? Vennék fel a 1-1,5 helyett 3 millió forintos hitelt és megvennétek azt a saját lakást, élnétek összehúzott nadrágszíjjal, amíg valamelyik hitel le nem jár? Vagy mennétek albérletbe és élnétek úgy napról napra, hogy esélyetek sincs spórolni?



2013. szept. 18. 13:50
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen nem szítom én közöttük a feszültséget, a páromat próbálom nyugtatni, az anyjával is én beszéltem, hogy "majd megnyugszik", de azért nekem is rosszul esik ez. Ha nem ígérték volna meg, akkor nem lenne gond, de így azért egy kicsit az.
2013. szept. 18. 14:16
 12/34 anonim ***** válasza:
53%

7!

Ne haragudjal mar, de nem az o penzuk???? Nem arra koltik, amire akarjak? Nem a kerdezo dolgozott meg erte, hogy beossza.

2013. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rosszul esne, ha a számomra gyűjtött pénzt a tesómnak adnák. Milyen gimi az, ahol ennyi a tandíj? Máshol az egyetem ennyi, nem egy sima középiskola.

A tesónak nem kötöttek biztosítást? Esetleg ha az övé lejár, akkor az lehetne a párodé, így igazából egy csere lenne csak. Kérdés, hogy az mikor jár le, ha később, akkor a felvett hitelt lehet vele törleszteni.

2013. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Ja, most látom hogy a tesónak is volt, csak visszaforgatták. Ebben az esetben és azonnal leülnék a szülőkkel, és megmondanám a párod helyében, hogy igazságtalan vele.
2013. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Shaddark ***** válasza:
74%

Áh, így már világos. Hát, sajnos nem mindenki rendelkezik egyforma szociális képességekkel, én is "hátrányos helyzetű" vagyok e téren, intj révén inkább a munkámmal, tetteimmel szeretek bizonyítani mintsem "egyébb módon"...

A helyes az lenne ha megértené őket, valahogy a helyükbe képzelné magát - ők is csak emberek akiket el lehet fogadni olyannak amilyenek. Valószínűleg még mindig többet vár tőlük mint amire képesek. talán magától is... Ez folyamatos csalódást fog neki okozni. Igen, a lányt jobban szeretik mint őt - de ez majdnem mindenhol így van, a kicsi mindig előrébb van a nagynál :)

Túl kell tennie magát ezen és megértenie hogy a szeretet nem valaminek a jutalma, nem munkával érdemeljük ki, tökmindegy kiért mennyit teszünk ez nem számít semmit sem, jön ahogy éppen kedve tartja XD

2013. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
47%

Máshol az egyetem ennyi, nem egy sima középiskola.


Havi 15.500???? merthogy 140e 9 honapra elosztva annyi

2013. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Shaddark ***** válasza:
85%

Mellesleg, ha én lennék a párod "szülei", én befizetném a tandíjat és felvenném a hitelt helyettetek.

De én ilyen vagyok ők meg olyanok... Sajnos, de ezt kell elfogadni. Egy beszélgetés azért tényleg jobb lenne mint a duzzogás, ez egyrészt nem férfias, másrészt nem old meg semmit. Ha nincs értelme akkor is érdemes, ha már átvertek legalább vállalják a felelősséget, nézzenek szembe ők is magukkal kicsit, nem árt nekik.

2013. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
34%

Én sem leszek népszerű, de tényleg miért várjátok el, hogy a szülők vegyenek nektek házat/lakást?


Ezek a legundorítóbb dolgok közé tartoznak. Most egy lakás, aztán esküvő, amit szintén ők fizetnek. Aztán jön az unoka, akkor is kell titeket majd támogatni.


Dolgozzatok meg érte. Basszus, az ő helyükbe tőlem egy alapos elbeszélgetést kapnátok, nem milliókat...

2013. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

szép család :(


Azt írod, a párod biztosítása. Ha a szülei úgy kötötték, hogy ő a kedvezményezett, akkor a szülők meg sem kaphatták volna a pénzt lejáratkor, csak ő.

2013. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, ha a te családod se tudna támogatni, akkor ennyivel sem lennétek beljebb! Mert van akit 1 forinttal sem tudnak!
2013. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!