Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt nem tudom mire vélni!...

Ezt nem tudom mire vélni! Milyen szájízetek lenne így?

Figyelt kérdés

Párommal évek óta együtt vagyunk, dolgozunk, szeretnénk összeköltözni saját lakásba. Nézelődtünk és összedugtuk a fejünket, hogy mennyi pénzünk van, illetve mennyit kéne rááldoznunk egy lakásra. Spóroltunk, mindkettőnknek van lakástakarékja és mellette egy kis félretett pénze. Az én családom is megtámogatna minket 1 millió forinttal, illetve a nagymamám tudna kölcsönadni valamennyit, amit akkor adhatnánk vissza, amikor tudnánk. A lényeg, hogy innen onnan apránként összejönne a közös lakásra a pénz, úgy 3 millió forint hiányzik még. 1 évvel ezelőtt a párom családja közölte, hogy ne aggódjunk, mert idén lejár a párom életbiztosítása, amit kötöttek rá sok sok évvel ezelőtt, az majd hoz másfél millió forintot, amit szeretnének a páromnak adni, anno pont ilyen "induló ajándéknak" is szánták, ha nem történne semmi. Nagyon nagyon megörültünk neki, mert derült égből villámcsapás, hatalmas meglepetésként ért minket és ezzel nem lenne szükségünk akkora kölcsönre.

Na most lejárt a biztosítás és a pénzt kivették a párom szülei. Közben szeptemberben a párom húga elkezdte a gimit, ahova évi 140 ezer a tandíj, plusz koli, menza, stb. (ezt tudták már tavasszal is) Most a párom édesanyja úgy döntött, hogy inkább ezt fedezik ebből a pénzből és nem a páromat/minket segítenek belőle. Valahol megértem, ugyanakkor mélységesen csalódott is vagyok. Legalább ne ígérték volna meg és ültették volna el bennünk ezt a mély higgadtságot, hogy max 1-1,5 milliós hitellel saját lakáshoz tudunk jutni hamarosan.

Tudom, nekem nincs jogom elvárni bármit is, a páromnak sem, de ő is baromira csalódott, hogy a húga ennyivel fontosabb a szüleinek. Szerinte egy kis spórolással megtehetnék, hogy kifizessék a tesója tandíját, avagy egyáltalán miért nem volt jó neki, egy tandíjmentes középiskola? Becsapva érzi magát és itt dúl fúl mellettem már két napja, az anyjának nem hajlandó felvenni a telefont. Kicsit visszament féltékeny tinibe, aki úgyérzi a húga sokkal fontosabb a szülei számára, mint az ő boldogulása.

Én is csalódott vagyok így a sok ígérgetés után, de próbálom tartani magam és nyugtatni a páromat, hogy enélkül is össze fog jönni, csak nem azonnal.

Neki van diákhitele is, így túl nagy hitelt nem szeretnénk és nem is tudunk felvállalni, nem tudnánk miből fizetni, ahogy albérletet is csak nehezen.

Jelenleg egy ismerős lakásában lakunk jelképes bérleti díjért, aki azonban késő tavasszal/kora nyáron szeretne visszaköltözni, így nekünk valahova mennünk kell.

Ti mit tennétek? Vennék fel a 1-1,5 helyett 3 millió forintos hitelt és megvennétek azt a saját lakást, élnétek összehúzott nadrágszíjjal, amíg valamelyik hitel le nem jár? Vagy mennétek albérletbe és élnétek úgy napról napra, hogy esélyetek sincs spórolni?



2013. szept. 18. 13:50
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
A lakástakarék mellé tök jó hitelt lehet felvenni. Nekünk is fundamentás van, akárkinek elmondom mennyit vettünk fel és mennyi időre, mindig csodálkoznak. Mikor nekünk elmondta a hiteltanácsadó, hogy mi mennyi lesz én is csak azt kérdeztem, hogy csak ennyi? Komolyan? Előtte egy rakás bank hiteleit átnéztük, és nem is akartam elhinni, hogy most komolyan ennyivel kedvezőbb?
2013. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

29-30 sajnos vannak ilyen szülők. Nálunk az ismerősi körben ilyen van: 1. gyerek, okos, jó képességű, problémamentes. Lediplomázott. Erre az alkalomra az anyja tartott egy kerti partit az ő saját ismerőseivel, amit nyáron amúgy is hetente tartanak. A tesója az ellentéte, hazudik, problémás, épp csak nem rúgták ki a középiskolából, folyton pénzért vergődik stb. Ő meg ugyanekkor kapott egy kocsit.


Hát ezt minden ismerős megjegyezte, hogy azért nagyon durva. De mindig is így ment. Érdekes egyes szülőknél miért alakul így. Főleg, mikor a tróger kap mindent, a normális meg le van szarva.

2013. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Én nem gondolom, hogy szégyen lenne elfogadnom a szüleim pénzét. Engem abban a nézetben neveltek fel, hogy a család azért van, hogy legyen kire számítanunk, akár jóban, akár rosszban. Anyuékat is segítették a nagyszüleim és anyuék is segítik őket. Engem is segítenek a szüleim, amivel tudnak és én is segítek azzal, amivel csak tudok. Mostmár szépen lassan nekik lesz egyre nagyobb szükségük rám és én ott leszek... Sosem kértem és ők sem kértek soha, még is megérzi az ember, hogy mikor kell ott állni.

Én és a párom sem kértük a segítséget egyikünk szüleitől sem. Ők, saját maguktól döntöttek úgy, hogy szeretnék meggyorsítani a közös lakást nekünk anélkül, hogy eladósodnánk, vagy nehéz helyzetbe kerülnénk.

Nem fogunk kérni az esküvőnkre és a gyerekvállalásra sem, ahogy a szüleimet ismerem még is ott fognak állni mellettem és ha nem figyelek berendezik az egész gyerekszobát, mert szerintük ez így van rendjén.

Ha nekik lesz szükségük rám, én is ugyanúgy a hónuk alá nyúlok és elkapom őket. Ketten vannak, viszonylag jól élnek jelenleg, nem szenvednek hiányt semmiben, de pl. tudom, hogy ezer éve szeretnék felújítani a fürdőszobájukat, de nem tették meg, mert mindig van valami fontosabb. Amióta munkahelyem van, ha kapok egy kis plusz pénzt, prémiumot, vagy több marad hó végére, mint amennyivel számoltunk, azt hazautalom nekik a "fürdőszoba alapba". Sosem kértek tőlem pénzt, még is természetesnek tartom, hogy nem csak az én álmaim számítanak. Ugyanúgy, ahogy megtanítottak hogyan kell családban egymáson segíteni, megtanították azt is, hogyan kell elfogadni és köszönetet mondani.

A szüleim a testvéremmel ugyanúgy viselkedtek mindig is, mint velem. Nem volt különbség attól, hogy ő fiú, én meg lány vagyok. Ha kapott, én is kaptam, ha hívták, engem is hívtak, amiből neki jutott, abból nekem is. Ezért roppant fura az nekem, ami a pároméknál megy és őszintén már már nekem is rosszul esik.

A pénz egy dolog. Igen, csalódott vagyok, mert nagyon jól jött volna az a másfél millió forint. Lehetővé tette volna, hogy szinte azonnal költözzünk. Számítottunk rá, mert megígérték. Ha nem ígérnek, akkor nem is vártuk volna azt a pénzt nyilván és legalább lett volna plusz egy évünk gondolkodni a B terven.


Az én szüleim is hajlandóak lennének hitelt felvenni helyettünk, ezt viszont nem engedném. Az én adósságom ne legyen a családom adóssága egyrészt. Másrészt közös lakáshoz közös hitel dukál szerintem.

2013. szept. 18. 22:50
 34/34 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyetértek veled, a mi családunk is ilyen, segítenek minket, ahogy tudnak. Anyagilag, lelkileg, mindenben, 3an vagyunk testvérek, sosem éreztem, hogy egyikünk többet kap, csak maximum máskor. Amikor engem jobban kellett támogatni az egyetem alatt, akkor én kaptam többet, most húgom van soron, most az ő tanulmányait is ugyanúgy támogatják. Mivel még nem régóta dolgozunk jó munkahelyen, sajnos nehéz volt egyenesbe jönni, idővel mi is azt tervezzük, hogy ha a szüleinket mi, gyerekek fogjuk segíteni, nálunk is ez a természetes. Viszont vannak olyan barátaim, akiket valóban nem támogatnak a szüleik, soha egy forintot nem kaptak, a közös lakásba még egy fakanalat sem adtak segítségnek, nekik mindig is rossz szájízük lesz olyankor, mikor megtudják, hogy engem mikor, miben támogattak eddig, vagy fognak segíteni ( pl. gyerekvállalásnál is sejtem, hogy néhány dolgot tőlük fogunk kapni). De ők kb csecsemő korunk óta terveztek is erre, és ha nekem is lesz gyerekem, akkor én is ezt fogom tenni, hogy ne csupasz seggel induljon neki a nagyvilágnak, legyen egy kis hátszele.
2013. szept. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!