Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rányissam még anyósra az...

Rányissam még anyósra az ajtót, valamint hogy adjam tudtára, hogy aljas módon viselkedik?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk szoros viszonyban. Én sosem bántottam, de ő egy hárpia. Elég sokszor beszólt már nekem, amit mindig lenyeltem. Végülis távol lakunk egymástól, nem akartam vele sosem vitázni.

A másik gyerekéhez állandóan fut (pont olyan messze laknak tőle, mint mi), mert ott gyerekek vannak és "ott van rá szükség". Hozzánk még látogatóba se jön. Egész nyáron hívtuk, mert új házban lakunk, egyszer jött el, de csak azért mert egyéb okok miatt muszáj volt. Most babát várok, kértük, hogy jöjjön el megint látógatóba és segíteni nekem a kertből bedolgozni egy-két dolgot. Nem tudott jönni, mert máshol szükség volt rá. Most idén még lesz egy nagy munkánk, mely után a párom kérte, hogy jöjjön el nekem segíteni kitakarítani, meghát a baba érkezése előtt jó lenne egy nagy takarítás a házban. Látszott rajta, hogy nem akar jönni és nem is mondott semmit. Majd két nap múlva szólt, hogy akkor majd jön! De én nem akarom ezek után a segítségét. Ezt hogyan tálaljam a páromnak, valamint anyósnak azt, hogy nem szép tőle ahogy hozzánk viszonyul. Nem akarok veszekedni, de a tudtára akarom adni finoman, hogy kapja be..


2013. szept. 18. 16:21
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%
Ezt nem csak az én tapasztalatomból írom, hanem mások mesélése után is. Ha nem bir téged akkor jobb ha rá hagyod! Ha nem akarsz összeveszni a férjeddel akkor inkább ne is említsed az anyósodnak! Egy idő után úgy is megbékél a tényekkel ( gondolom nem örül, hogy elvetted a kicsi fiát) és rá fog ébredni, hogy ez így nem mehet! Jobb ha most lenyeled a békát, mert ha veszekedésre fog fordulni a dolog nem biztos hogy melléd áll, mégis csak az anyja
2013. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
47%

OFF: Hát ha a férje nem áll mellé, akkor anyuci pici fia és nem férfi. Komolyan néha azt érzem itt a válaszokon, hogy a férfiak hímes tojások és olyan óvatosan kell velük bánni. Ki akar egy herével élni aki másra nem jó? Nem értem :P


On: Kedves kérdező, elhiszem, hogy nehéz ezt szótlanul tűrni, de én is azt tanácsolom, hogy hagyd rá. Én meg szoktam beszélni a párommal, ha ilyen érzéseim vannak és ez sokat segít. Nem szokott megsértődni, mert sikerült leválnunk a szüleinkről és reálisan látjuk őket. (Tudjuk, hogy vannak hibáik.)


Talán ha megszületik a baba többet látogat majd Benneteket, illetve most is jön segíteni. Hátha javul majd valamit a kapcsolat. Kár előre elrontani.

2013. szept. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
A férjem abszolút mellettem áll, ha hímes tojás lenne, akkor már rég szétszedett volna bennünket az anyja... mindegy, ez már más történet!
2013. szept. 18. 17:53
 14/27 anonim ***** válasza:
64%
Minek kell segítség? Megcsináljátok ketten a férjeddel. Mi is így csináltuk. Anyám pl. eljönne segíteni, de messze lakik, meg ha már eljön ne dolgozzon, férjem szülei meg idősebbek már (70 évesek elmúltak) nem fogom őket ugráltatni. Babaváráskor ketten csináltunk mindent, meg most is. Nemsokára másfél éves a gyerek. Ha a nagyszülők jönnek unokáznak és annyi.
2013. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%
Ha most jön, akkor tűrd el, de többet nem kell hívni. Nem a te dolgod, hogy a tudtára add, hogy szemét módon viselkedik a fiával. Az én páromnak a nagymamája ilyen, dettó ez a helyzet. A párod ha akar, összeveszik vele, ha nem, akkor nem. Egyébként a "köszönöm mama, de igazán nem kell miattam megerőltesse magát" megfelelő az ilyen helyzetre.
2013. szept. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
67%

Ne! Eszedbe se jusson! Azzal csak adod alá a lovat.


Anyóspajtás az a fajta infantilis hisztérika, aki számára az egyik jó a másik csakis rossz lehet. Ezzel hergeli a testvérféltékenységet, ezzel kelt irigységet, gyűlöletet, ezzel kavarja a fekát maga körül - és ha észreveszed, az a lényeg, hogy minden RÓLA szól. Az ilyen dögöknél mindig ez a lényeg.


Ignorálni kell, most is, mind mindig. Nem számít. Inkább hívj meg BÁRKI MÁST, mint őt. Hidd el, kezét-lábát fogja törni, hogy jöhessen és fontos legyen. (De akkor is ignorálni kell ám!)


Kérj meg olyan embert (anyuka, testvér, barátnő, szomszéd, volt osztálytárs stb.), aki szívesen jön és segít és akivel jó viszonyban vagy. Anyóspajti meg csak menjen szépen oda, ahova akar. Mit ér az a segítség, amit úgy kell kipüfölni a másikból, mert magának nincs annyi esze, hogy ÖNKÉNT megtegye?

2013. szept. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Húúúú végre kaptam azért jó válaszokat is. Átgondoltam, eldöntöttem és nem fogok neki semmit sem szólni. Kérni meg pláne nem, hiszen a segítséget sem azért kértem, hogy nekem könnyebb legyen, hanem hogy legyen nálunk is.

Kíváncsi vagyok, hogy a baba születése után eljön-e?

2013. szept. 19. 08:16
 18/27 anonim válasza:
52%
Hányadik hónapban vagy? Tudni már, hogy fiú lesz-e vagy lány? Amúgy ne stresszeld magad rajta, mert még ártassz a babának, meg magadnak is!
2013. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem lényeg, hogy hányadik hónapban vagyok, az sem, hogy voltak gondok... nem a segítsége kellett volna, hanem csak a jelenléte, mint más normális családban. Szívesen fogadtam volna annak ellenére, hogy nem szeretem, mert egy igazi banya. Most viszont egyáltalán nem akarom, hogy jöjjön!
2013. szept. 19. 15:00
 20/27 anonim válasza:
Jó én csak kedveskedni akartam...
2013. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!