Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rémeket látok, egyszerűen nem...

Rémeket látok, egyszerűen nem tudok hinni az anyósnak, jogosan félek? Vagy van vmi megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal babát várunk,márciusra vagyok kiírva,első baba.

Anyagi körülményeink eddig nem voltak túl jók,de egy közepes szinten megéltünk.Ez persze lehetett volna magasabb is,ha anyósom nem kéregeti el a párom összes pénzét.


Kezdetben volt 200 000 Ft megtakarítása páromnak,amit 2 hónap alatt az anyja elkéregetett,ilyen-olyan jogcímen.

Ekkor még albérletben éltünk.Majd oda kellett költözni anyóshoz,mert csak halmozta a számlákat,meg folyamatosan személyi kölcsönöket vett fel,amit végül abszolút nem tudott fizetni.Ezért fel kellett mondanunk az albérletet,mert a páromnak segítenie kellett az anyjának,hogy a bank a lakáshitel (mert az is van) miatt ne vigye el a házat.


Így ott éltünk egy 8-9 hónapot,én havi 20 ezret fizettem azért,hogy lakjak.Plusz ezen kívül magamnak álltam a kaját is,de ez szinte lényegtelen.


Ezen felül rengeteg állatot tartanak (kutya,macska) amiről nem tudnak mindig gondoskodni,és rendszeresen én fizettem a több tízezer ft-os orvosi számlát,vagy épp a speciális tápot,amit mindig visszakaptam,legalábbis ígéret volt rá,de pénz soha.


Na most jön a baba,párommal elköltözünk és be van húzva a fék anyós felé.Párom fizetésének 70-80%-a landolt az ő zsebében,plusz a saját fizetése,plusz a párom átvállalta a havi hiteltörlesztést,ami 30 ezer ft havonta.

Mindezt úgy,hogy van egy felnőtt húga,aki nem dolgozik,mert az anyja a széltől is félti,hogy bármilyen munkahelyre nem mehet.Tehát ő csak otthon van és lényegében egy kanapédísz,mert otthon sem tesz többet.


Most örököltek együtt 1,2 millió forintot.Az anyjának 240e jár belőle a maradék pedig a páromé és a húgáé 50-50 arányban.A pénzt megkapták,párom leült az anyjával megbeszélte,hogy mi elköltözünk,saját életünk lesz,nem fogja őt támogatni,mert nincs annyi pénze.Az anyja a lányával marad,a pénzük így közel 7-800 e ft egyben,plusz az anyja fizetése.Ebből tudnák rendezni az adósságokat és maradni annyi,hogy x ideig megéljenek.A többi nem érdekel.


Viszont már most látom,hogy hirtelen bejött a pénz a házhoz,és elmentek a fressnapfba (állatbolt,ha valaki nem tudja) ahol 45 EZER!!! ft értékben vásároltak minden sz_rt a kutyáknak cicáknak stb.

Most teljesen bepánikoltam,hogy ezzel a mentalitással 1 hónap alatt elverik az összes pénzüket és megint a páromra fognak járni pénzért!


Nem tudom jogosak-e a félelmeim,vagy hogy ebben a helyzetben mit lehetne tenni,de nagyon kétségbe vagyok esve.Főleg,hogy nem várhatom el a páromtól,hogy válasszon az anyja,meg közöttünk,bár a szívem szerint mondanám neki,hogy a gyerekére kell elsősorban koncentrálni,anyuka pedig a családunk után következik.De azt sem akarom,hogy ő folyamatosan stresszeljen emiatt,hogy cserben hagyja az anyját,mert ő sajnos ilyen lelkis.Mindig mindenkinek mindenben segíteni próbál,főleg mióta meghalt az apukája.


Nem tudom mit kellene tennem...


2013. szept. 20. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Mit kell tenni???

Ha mennek pénzt kérni meg kell ,omdani nincsn.A másik mnjen kérjen a kutyájától....

Már neharagudj!!

Ha ennyire pazarló módon élnk megérdemlik!!!

Èn ezek után biztosan nem adnék.

2013. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Pedig sajnos valamilyen szinten választania kell a párodnak, mert az világos, hogy két családot nem tud pénzelni.

És ha van egy kis esze, akkor magától is tartja a féket az anyjával szemben.

Babátok lesz, vállaltátok, muszáj, hogy az anyagi erőforrásait erre fordítsa, mivel azok végesek.

Szerintem próbáld erősíteni benne, hogy jól döntött, mikor elmondta az anyukájának, hogy nem fogja tovább támogatni, legalábbis ilyen mértékben nem.

Ha elgyengülne a párod, akkor neki is ilyen szépen mond el, amit leírtál, józan ésszel be lehet látni, hogy ez így nem fog menni.

Az anyukája nem a híd alatt él saját hibáján kívül, nem a kenyérből nem eszik eleget, hanem felelőtlen, és apósod halála óta a fiát kezeli férfi támaszként.

Nem azt mondom, hogy soha semmiben ne segítsetek, ha tudtok, de mindennek van határa.

Jól érzed, hogy most elsősorban rátok kell, hogy koncentráljon a párod. Lelkileg és anyagilag egyaránt.

2013. szept. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát elhiheted,hogy én rég nem adtam volna neki.De a fiánál mindig eléri,hogy valamire adjon neki pénzt :(


Az anyós féle kiadás nélkül,vígan megélnénk,de ha neki továbbra is havi 100 ezreket kell adni,akkor nem fog menni.


Ja a házat rég el kellene adniuk,mert a rezsit se tudják fizetni a párom nélkül,de arra meg nem hajlandó,mert hogy a két kezével építette a házat...

2013. szept. 20. 18:26
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Állj asarkadra, és kedvesen, szeretettel, de határozottan mondd a párodnak, hogy: NEM!


Amit keres, az már nem csak az övé, hanem az útban lévő közös gyermeketeké!


Az ő egzisztenciális biztonsága az első, a második és a harmadik is.


Minden és mindeni csak Ő után következhet.


Még a párod anyukája is!


Ez élettörvény!


Menjenek dolgozni!


Van munka, akár szociális munka, akár másféle, takarítás, miegymás.


Ne pénzt, ne kenyeret adjon a párod nekik, hanem nézzen körül, hátha találna ő is nekik valami munkát.

2013. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég elmenekültem volna, egy ilyen zűrös családból, nemhogy még gyereket is szüljek!
2013. szept. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Ne fèlj majd ha megszületik a baba ès a pârod is làtja, hogy mennyibe kerül a gyerek majd nem ad mert nem lesz miből...
2013. szept. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha anyós eddig úgy jártok hozzátok mintha bank lennétek, akkor ezután is ezt fogja tenni. Egészen addig, amíg a sarkatokra nem álltok, és meg nem mondjátok neki, hogy nincs több pénzt.

A párod nagyon jól tette, hogy beszélt az anyjával, hogy most hogy jön a baba ti külön mentek és szükségetek van minden pénzre. Te annyit tudsz tenni, hogy folyamatosan bíztatod a párod, hogy jól tette amit tett, neki most elsősorban a gyerekről kell gondoskodnia, aztán jöttök ti és végül az anyós. Persze hogy nem kell a párodnak választani közted meg anyós között, de azért egész nyugodtan mondogathatod a párodnak, hogy itt most nem arról van szó hogy anyósodék önhibájukon kívül mindketten munkanélküliek és bajban vannak, mert akkor nyilván segítenétek nekik anyagilag (de csak kölcsönt!), hanem arról van szó, hogy a rengeteg állatra elmegy a pénzük, a másik gyerek otthon ül és nem dolgozik, ingyenélő, és felelőtlenül veszik fel a hiteleket. Nem vagytok bank. Ezt erősítsd a párodban, hogy neki emiatt ne legyen lelkiismeret furdalása. Mindenki saját magáért felelős az életben. Egy család vagytok és összetartoztok persze, de külön kasszán vagytok.

2013. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Egyszerűen NEMet kell nekik mondani, mert különben ennek soha nem lesz vége! És én azt gondolom, hogy ezt leginkább a férjednek kellene belátni!
2013. szept. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


Azóta már beszéltem vele erről,ő kijelentette,hogy nem érdekli,ha elb_sszák ezt a pénzt,mert nem fog neki adni később,mert a gyerek az első.


Kicsit megnyugodtam,remélem ha oda kerülünk (ne így legyen),akkor is képes lesz nemet mondani az anyósomnak.


Az anyós amúgy azt akarta,hogy náluk éljünk,gyerekkel is,a duma megvolt,hogy a nagy család miatt,de hamar kiderült,hogy csak az anyagiak miatt akarja.

Hogy lehet ilyen egy anya???


Én el sem tudnám képzelni,hogy a születendő gyerekemből éljek,főleg úgy hogy a másik gyerekem meg egész nap otthon tévézik és nem csinál semmit!

2013. szept. 21. 18:28
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

egyetértek. pároddal és anyukával is meg kell értetni, hogy ott a baba, neki kell biztosítanotok mindent, már így is sok a kiadás vele, hogy még meg sem született, pláne utána.


Ja, és :

'Van munka, akár szociális munka, akár másféle, takarítás, miegymás. '


a SZOCIÁLIS MUNKÁHOZ éveket kell tanulni, és diploma kell a végzéséhez. Jó lenne, ha az emberek tudatáig ez végre eljutna.

Amire te gondoltál, az a KÖZFOGLALKOZTATÁS, vagyis a KÖZmunka.


Üdv, egy szociális munkás

2013. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!