Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom jogosan kéri vissza a...

Anyósom jogosan kéri vissza a tőle kapott gyerekholmikat?

Figyelt kérdés

Férjem egyke, nekem 4 fiatalabb testvérem van (erre nem kérek megjegyzést, a szüleim rendesen neveltek/nevelnek minket).


A családban nekünk született elsőként gyerekünk. Mi is szeretnénk még és előbb-utóbb a testvéreim is. Ezért minden gyerekruhát, játékot, egyéb holmit bedobozolva a szüleimhez vittünk, hogy majd akinek legközelebb születik gyereke, használhassa. Ezzel a férjem is egyetért, szereti a testvéreimet.


A lányunk 2 éves elmúlt, most valahogy szóba került a dolog és anyósom teljesen felháborodott, hogy amiket ő vett azokat miért adnám a tesóim gyerekeinek, adjuk vissza neki. Kérdezte a férjem hogy mire szeretné használni őket, azt mondta hogy ahhoz semmi közünk, de azonnal adjuk vissza neki.


Igaza van?


2013. szept. 30. 10:20
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
80%

Ajándékba kapott cuccal azt csinálsz amit akarsz, ezt szépen az anyósnakmis meg lehet mondani. Vagy nem kértek semmit, vagy mondja meg előre, hogy kölcsönbe van csak.


Párod mit szól?

2013. szept. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
78%
Kedves 19-es teljesen igazad van,de szted az ilyen tanul belőle?
2013. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a párodnak kéne elintézni az anyjával...de egyébként nálunk az van,hogy inkább én vagyok az aki már nem tűr és odamondja,ha nem tetszik a párom nem szeret vitázni,inkább rájuk hagyja...nem jó!
2013. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Férjem nagyon szomorú emiatt, ő sem érti. Szerinte ne adjuk vissza, beszél majd az anyjával, biztos nem gondolta komolyan. De a beszélgetést folyton halogatja, fél tőle hogy mit mondana az anyja.
2013. szept. 30. 11:00
 25/46 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem csak arra gondol, hogy majd lesz még gyereketek, és akkor is meglegyenek ezek a dolgok, és ne használják agyon a testvéreid. Én mondjuk eleve csak akkor adnám oda a cuccaimat, ha megvan a tervezett gyereklétszám, és tényleg nem kell. Mondjuk nem tudom, milyen anyagi helyzetben vagytok, meg a kapcsolattól is függ, de én biztosan nehezen viselném, ha majd nekem kellene bármiből is újat venni, mert X-nél elszakadt, y-nál eltört, stb., holott neked megvolt kifogástalan állapotban.
2013. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
55%

#22 bízom benne, hogy tanul - mindenesetre ez tűnik a legjobb megoldásnak. Az nem jó, kérdező, a halogatás, mert lett egy tüske- és elgennyesedhet. Ezzel - ha halál nyugalommal, minden ítélkezés nélkül - visszaadod: megvan a lehetősége, hogy nem mérgesedik el a tüske helye.

Van egy zen-buddhista mondás:


Ami jön azt fogadjuk, ami megy azt engedjük.


Nagyon könnyűvé, derűssé teszi az életet, aki ezt meg tudja fogadni, sok szenvedéstől szabadul meg.

2013. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

+ a 26-hoz Itt a második zen történetet érdemes elolvasni:

Valóban?

[link]

2013. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk az értékértől is függ. Mondjuk ha vett egy 30 ezres légzésfigyelőt az egyértelmű, hogy nem csak az első unokájának vette, és nem szeretné ha más tönkre tetté és újat kellene venni.

Nem hiszem, hogy a pár száz forintos ruhára gondolt.

2013. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Nagy értékű dolgot nem vett.


Minket nem zavar, hogy esetleg kevesebb jut vissza. Ezt megbeszéltük a férjemmel. Minden nagyobb dolgot mi vettünk a gyereknek, kivéve a gyerekülést, amit a testvéreimtől kaptunk.

2013. szept. 30. 11:46
 30/46 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is add vissza, nagyon kedves mami lehet és kérd meg ezentúl olyan dolgot vegyen, amit a te lányod meg fog enni azonnal és előtte.

Komolyra fordítva....én innentől kezdve nem fogadnék el semmit, vagy elfogadnám és dobozolnám és úgy új állapotban visszaadnám, cimkével, becsomagolva.

2013. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!