Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek igazam van, vagy...

Nihiliano kérdése:

Szerintetek igazam van, vagy túlspilázom a dolgokat?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel több mint egy éve vagyunk együtt,nagyon jól megvagyunk,sosem veszekszünk semmin,egy dolgot kivéve..."anyósom" csupa olyan dolgot művel,amelyek elég rendesen a nézeteim ellen vannak.Szeretem a barátnőm,a lehető legjobbat akarom neki minden tekintetben,így egészségileg is.Az anyja szintén ezt mondja, habár nehezen hiszem,hogy egy 15 éves lánynak a lehető legjobb,ha szoláriumba járatják..egyrészt ki nem állhatom a r*bancokat a kellékeikkel együtt (szoli,kiló smink,tetkók,pc-k stb..)másrészt egészségtelen is szerintem.A másik,amin nagyon fennakadtam,hogy a nyár közepén voltak nyaralni egy neves aquapark közelében. Pont akkor lett volna meg neki...Anyósom kitalálta,hogy van ilyen gyógyszer ami késlelteti a menstruációt,azzal majd megoldják. Barátnőmet meggyőztem hogy nem épp a legjobb ötlet,főleg nem ilyen fiatalon,közölte is otthon hogy ő se dokihoz nem megy,se bogyót nem szed. Az anyja kiverte a balhét,és bejelentette neki hogy márpedig dokihoz megyünk és márpedig beszeded...utána néztem,felnőtt nőknek is csak maximum 1-2x javasolják,akkor is elengedhetetlen esetben...csakhogy ez a nyaralás már a tél végefele le lett foglalva,simán ki lehetett volna számolni hogy ez igy nem lesz jó.

Összegezve annyi a problémám,hogy anyósom szerintem olyan dolgokba viszi bele a lányát,amelyek árthatnak neki,ezesetben nem is kicsit.Amikor pedig felhozom a témát és elmondom a véleményem,próbálok küzdeni ellene,akkor a fejemhez vágja hogy ne szóljak bele a nevelésébe,nincs jogom hozzá,és hogy miért nem tudom elfogadni úgy,ahogy van ? Mindezt úgy,hogy én azt szorgalmazom,hogy ne változzon semmi,az anyja pedig folyton folyvást alakítgat a barátnőmön. Beszélni nem lehet vele,egyből kiakad és balhé van..szerintetek túl véresen komolyan veszem ezeket,és nem kéne ennyire,vagy igazam lehet ?

17/F



2013. szept. 30. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugye azt tudod, hogy a barátnőd anyukája akkor sem tudná szoliba kényszeríteni a leányt + idétlen gyógyszereket szedetni be vele és hasonlók, ha a kishölgy ezt nem akarná/hagyná jóvá?


Az egy dolog, hogy az anyja hülye, de itt a lánnyal kellene beszélni, hogy gondolkodjon már mielőtt belemegy ezekbe a hülyeségekbe.

2013. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen,énis gondoltam már erre.a másik probléma,hogy az anyja nagyon átveszi a döntéseit...ha valamit nem úgy akar,egyből ordít vele hogy márpedig ez úgy lesz...és nem belekényszeriti a bogyót,hanem addig basztatja amig át nem veszi az ő gondolkodásmódját. manipuláció cimszó alatt jelölném ezt meg kb..
2013. szept. 30. 14:25
 3/14 anonim válasza:
Igazad van, de tenni úgysem tehetsz semmit. Egy felnőtt nő nem fog egy 17 éves fiúra hallgatni. A barátnődnek meg csak az anyja, rá fog hallhatni.
2013. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Semmiképpen ne állj neki az anyósnak magyarázni,egyrészről egy gyerek ne oktasson ki egy felnőttet még ha igaza is van,max szép csendbe mondja el a véleményét,a másik,hogy egy aránylag idegen ember ne szóljon bele abba,hogy egy anya,hogy neveli a lányát.Ha gondod van max a barátnőddel tudod ezt megbeszélni.
2013. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de egyszerűen már nem birom hogy az orrom előtt teszi tönkre..valami ötlet valakitől hogy mit tudnék tenni?
2013. szept. 30. 14:30
 6/14 anonim válasza:
100%
Egyenlőre semmit. Azért nem olyan tragikus ám a helyzet, nyugodj meg kicsit. Ha elmúlt 18 éves, és nem az anyja tartja el, hanem veled él, akkor már jogosan beleszólhatsz abba, hogy mit mond neki az anyja, addig nem.
2013. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Sok mindenben igazad van, de azért közel sem mindenben.


".csakhogy ez a nyaralás már a tél végefele le lett foglalva,simán ki lehetett volna számolni hogy ez igy nem lesz jó. " Ez különösen tetszik. Először is egy 15 éves lánynak nagy eséllyel még nem állt be annyira rendszeresre a vérzése, hogy napra pontosan fél évre (!)előre meg lehessen mondani, mikor is lesz meg neki. Másodszor pedig általában egy nyaralást az ember akkorra időzít, hogy mikor tud kivenni szabit, melyik szezonra van pénz, stb.

A barátnőd megtehette volna azt is, hogy közli az anyjával, hogy "Oké anya, én gyógyszert tuti nem szedek be, de mivel havizni fogok, hát majd nem pancsikolok hanem ülök a hotelszobában." Ez is egy opció. Nem ő lett volna az első nő a történelemben, aki így jár. :)


Egyébként meg ne haragudj meg, de valahol egyetértek az anyjával, hogy ne Te akard már megnevelni a lányát. Vagy 1 éve, ha reálisan nézzük a dolgokat, feltehetőleg pár év múlva már sehol nem leszel (és ezt ne vedd támadásnak, csak hát ez az általános), ő viszont akkor is anyja lesz.

És ha így is szereted a kislányt, akkor annyira mégsem ronthatta el az anyja, nem?


Meglehet a véleményed anyósról, de azt nem kellene hangoztatni.

2013. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Annyiban igazad van, hogy szeretnéd megvédeni a barátnődet a káros dolgoktól. Az viszont biztos, ahogy az előttem szólók is leírták, hogy az anyját direktben nem fogod tudni meggyőzni. A lányt kell, hogy a saját fejével is gondolkodjon. Esetleg ha van normálisabb felnőtt nő családtag az ő családjában, aki nem az anyukával fúj egy követ, vagy a tiédben, azokkal még lehetne beszélni, hogy beszéljenek a lány/anya fejével és a károsabb dolgokról - mint a menstruációval és általában hormontartalmú dolgokkal - való "játszadozás" beszéljék le.
2013. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Hát ezekbe egyáltalán nem kéne beleszólnod. Majd a barátnőd rendezi az anyjával, ehhez semmi közöd.

Szoliba jár? A saját magánügye. Bár én még sosem voltam szoliba, mégsem tartok minden szoliba járó nőt r*bancnak, ahogyan azt te írtad.

És hogy megjön-e neki a nyaralás alatt vagy nem, azt hogyan tudnák már egy 15 éves lánynál kiszámítani? Ez nálam is csak azóta működik, amióta fogamzásgátlót szedek.

2013. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
81%

Ha olyan dologról van szó,ami a lánynak káros lenne,hogyha ráerőltetnék,akkor természetesen ne hagyd szó nélkül. Ha nem olyan,akkor inkább ne is szólj.

A szolárium: ha természetes szőke és kék szemű barátnőd van,vagy vörös hajú,zöld szemű,akkor ne erőltessék a szoláriumot.

2013. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!