Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek igazam van, vagy...

Nihiliano kérdése:

Szerintetek igazam van, vagy túlspilázom a dolgokat?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel több mint egy éve vagyunk együtt,nagyon jól megvagyunk,sosem veszekszünk semmin,egy dolgot kivéve..."anyósom" csupa olyan dolgot művel,amelyek elég rendesen a nézeteim ellen vannak.Szeretem a barátnőm,a lehető legjobbat akarom neki minden tekintetben,így egészségileg is.Az anyja szintén ezt mondja, habár nehezen hiszem,hogy egy 15 éves lánynak a lehető legjobb,ha szoláriumba járatják..egyrészt ki nem állhatom a r*bancokat a kellékeikkel együtt (szoli,kiló smink,tetkók,pc-k stb..)másrészt egészségtelen is szerintem.A másik,amin nagyon fennakadtam,hogy a nyár közepén voltak nyaralni egy neves aquapark közelében. Pont akkor lett volna meg neki...Anyósom kitalálta,hogy van ilyen gyógyszer ami késlelteti a menstruációt,azzal majd megoldják. Barátnőmet meggyőztem hogy nem épp a legjobb ötlet,főleg nem ilyen fiatalon,közölte is otthon hogy ő se dokihoz nem megy,se bogyót nem szed. Az anyja kiverte a balhét,és bejelentette neki hogy márpedig dokihoz megyünk és márpedig beszeded...utána néztem,felnőtt nőknek is csak maximum 1-2x javasolják,akkor is elengedhetetlen esetben...csakhogy ez a nyaralás már a tél végefele le lett foglalva,simán ki lehetett volna számolni hogy ez igy nem lesz jó.

Összegezve annyi a problémám,hogy anyósom szerintem olyan dolgokba viszi bele a lányát,amelyek árthatnak neki,ezesetben nem is kicsit.Amikor pedig felhozom a témát és elmondom a véleményem,próbálok küzdeni ellene,akkor a fejemhez vágja hogy ne szóljak bele a nevelésébe,nincs jogom hozzá,és hogy miért nem tudom elfogadni úgy,ahogy van ? Mindezt úgy,hogy én azt szorgalmazom,hogy ne változzon semmi,az anyja pedig folyton folyvást alakítgat a barátnőmön. Beszélni nem lehet vele,egyből kiakad és balhé van..szerintetek túl véresen komolyan veszem ezeket,és nem kéne ennyire,vagy igazam lehet ?

17/F



2013. szept. 30. 14:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

1) a barátnőd anyukája még nem az anyósod

2) 15 évesen fél évre előre nagyon ritkán lehet kiszámolni, hogy mikor fog megjönni... képzeld, nekem még 16-17 évesen is volt, hogy kimaradt 1-2 hónapot... azóta rendszeres, hogy fogamzásgátlót szedek 19 éves korom óta.

3) az anyukája beárngatja a szoliba, lekötözi és rázárja? mert ha nem, akkor nem értem, hogy tudják a saját akarata ellenére szoliba járatni...

4) van egy csodás találmány, amivel lehet fürdeni... TAMPON. ezt meséld el a barátnődnek is, gondolom újdonság lesz ha ennyi miatt már mittudomén milyen gyógyszert akar bevenni.


annyi a probléma hogy a barátnőd nem áll a sarkára... egyik dolog se olya, hogy rá lehetne kényszeríteni valakire. te meg ne okoskodj ilyenekről, hogy ki lehetne ezt számítani, mert nem...

2013. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%
Még ha így is van, ahogy leírtad, nem pedig költői túlzásokat használsz, hogy kifényezd magad, én akkor is megértem a barátnőd anyját. Nekem is a fäszom ki lenne, ha egy 17 éves hülye gyerek kezdené el megmagyarázni, hogy hogyan neveljem a gyerekemet stb.
2013. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért vannak ilyen szülők, akik kierőszakolják az ilyen "döntéseket". Lehetett volna, hogy a lány tiltakozik, meg nem szedi be a bogyót, de utána valószínűleg hetekig hallgathatta volna, hogy tönkretette a nyaralást, meg hogy lehet ilyen szerencsétlen.

A barátom anyja is el akart vinni minket egy buddhista áldásosztásra, és amikor tapintatosan közöltem, hogy más elképzeléseink vannak a világot illetően, hallgattuk sokáig, hogy "Nem értem, miért nem kezdtek valami értelmeset az életetekkel."


Kérdező, most tényleg nem tudsz semmit tenni. Hathatsz a barátnődre, hogy legyen egy kicsit önállóbb gondolkodású, gondoljon az egészségére, jöjjön rá, hogy mit akar valójában. Ha pedig tényleg igazán szereted, akkor mellette maradsz, és néhány éven belül megoldod, hogy összeköltözzetek. Te 20 leszel, amikor ő 18. Akkor majd csomót köthetsz a néni nyelvére.

Egyébként pedig ne aggódj, a fiatal szervezetek könnyen regenerálódnak. Biztos vagyok benne, hogy ezeknek a hülyeségeknek nem lesz komoly, az életvitelt befolyásoló következménye.

2013. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
igen...én már 20 lettem,ő lassan 18. A kérdés után nagyjából egy évvel a fent kifejtett problémák miatt lett vége. Azóta nem bírok meglenni nélküle. Rövidesen külföldre megyek kiképzésre,aztán ha minden "jól" alakul,egy iraki misszióba. :)
2016. júl. 30. 01:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!