Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem tudom hova rakni ezt a...

Nem tudom hova rakni ezt a problémámat anyósommal akit nagyon szeretek. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Anyosom fiatal nö(férjemet nagyon korán szülte), fiatalos is. De a gyereknevelésben kemény volt, és az unokákkal sem kivétel, ami azt jelenti, hogy nincs csoki, egyenesen ülünk az asztalnál, mindig rndesnek kell lenni.

Havonta, kéthavonta tudunk találkozni mert 500km-re laknak, de örömmel jön és mi is nagyon szeretjük. Mindenben megegyezünk elég jól, már kettesben is voltam vele wellneselni, mert szinte barátnök vagyunk.

Èn elfogadom, hogy havi 1x a gyerekeknek egyenesen kell ülniük, és habár arról már meggyöztem, hogy a gyereket tilos ütni, még a kezére is, és megmutattam neki milyen más eszközökkel lehet elérni a nevelést, és tetszik neki.

DE múlthéten volt megint itt. Elmentem egyik nap 12-töl 3 óráig vásárolni, amíg a gyerekek aludtak, meg is volt beszélve mikorra érjek haza, akkor otthon is voltam.

Azzal fogadott, hogy a 14 hós lányom a rácsoságyból(ami le van teljesen engedve) kimászott és kiesett, de semmi baja nincsen. Ezen túl is léptem, nincs baja, megesik az ilyen. De mikor férjemnek mondta, ö elkezdett ezen agyalni. Hálózsákban alszik a gyerek, hogyan esett ki? eddig még soha meg sem próbálta, az álláig ér a rács, akkor hogyan? Ezekre anyósom nem tudott válaszolni, azt mondta nem volt rajta hálózsák. Pedig 100%-ig ráadtam alváshoz, mindig ráadom, levenni nem tudja, mert 4 kemény patent van és a zipzar is egy kis zsebecskében van amit nem tud kihúzni a hóna alol, és soha nem is próbálta meg levenni.

Elgondolkodtam ezeken, és arra jöttem rá, hogy anyósom HAZUDIK. Valamit nem mondott el, és nagyon idegesít miért hazudik.

Vagy hagyta a gyereket ébredés után az ágyba, nem ment be mikor sírt, és a gyerek akár félórát is egyedül volt és addigra sikerült levetköznie(gondolom leráncigálhatta a ruhát dühében), és átmásznia.

Vagy már felébredt a gyerek, levetköztette, de sírt és vissza rakta sírni, hogy majd ott lenyugszik és egyedül hagyta az ágyában.

Bármelyik történt volna, és elmondta volna, már nem enném magamat rajta, ez van, ö is tanult belöle, a gyerek jól van...

DE nem mondta el, finoman utaltam rá, hogy de a gyerek nem tudja levenni a hálózsákot stb...

Férjem nem hajlandó erröl beszélni, szó szerint azt mondta nem érdekli.



2013. okt. 4. 13:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom...nekem nincs gyerekem, nem tudom, hogy egy 14 hónapos baba mire képes és mire nem, de biztosan te magad is sok olyan történetet hallottál, ami hihetetlennek tűnt, tehát van esélye, hogy tényleg magától mászott ki a kislányod. De hogy ez hogyan történhetett, hagyta-e sokáig sírni, stb. azt nem tudhatjuk. De miért hazudna az anyósod, ha eddig mindig normális volt és jó a kapcsolatotok vele?
2013. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem anyósod védelmében, de simán átmászik a gyerek a rácson hálózsákban.
2013. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Ebből tanulva nem hagyod anyóst felügyelet nélkül.

Nekem is van egy 1,5 éves gyerekem,de ha nincs teledobálva az ágy mindennel és azt nem halmozza egymásra és lép rá akkor nem tud onnan kimászni. Amúgy nem mind1,hogy esett ki az ágyból és gondolom anyós se látta így titok marad,de nem ártana megnézetni őt mert lehet a fejét is jól beverte.

2013. okt. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%
Egy teljesen leengedett kiságyból egy 14 hónapos gyerek nem tud kiesni. A hálózsákból még el tudom képzelni, hogy kihámozta magát. Mindenesetre valamit nem úgy mond el anyósod, ahogy volt.
2013. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Elöször ledöbbentem, majd elfogadtam, hogy kimászott.

De tuti hálózsákkal nem tud kimászni. Az álláig ér a rács, a zsák szükitett vastag zsák, vagy is ahhoz az egész testét áll magaságba kellene felhúzni, amire tuti képtelen a lányom, még a kanappéra sem mászik fel.


Már rajta kaptam anyósomat hazugságon, aprócska dolgokon, inkább olyan nem mondja el mi történt.

Pl mindkét lányomnál eljátszotta, hogy elvitte délelött sétálni a baba kocsival. Tudta jól, hogy ha alszik a gyerek akár 10 percet akkor nem akar délután aludni. Haza jöttek, megetettem a gyereket, és leakartam fektetni, de csak sírás nem akart aludni... ez ment 1 órán keresztül, mire beugrott, lehet aludt a babakocsiban. Ès rákérdeztem és anyósom mondta, hogy " ja csak 10 percet". Nem az alvás a baj, hanem hogy nem modnta el, és én 1 órát kínoztam a gyereket az alvással mikor nem is volt álmos.

2013. okt. 4. 13:19
 6/27 anonim ***** válasza:
22%

na, ez a szokásos anyós kérdés lesz...

pedig majdnem elhittem, hogy szereted.

Hm, szeretem, de talán most hazudott.

Máskor is hazudott már.

Szerintem egy fenét szereted, bele akarsz kötni.

2013. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
Kimászni egyedül biztos hogy nem tud. Lányom 18 hónapos és a korához képest magas is. És még Ő sem tud kimászni. Valami itt sántít..
2013. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
De, ki tud esni, az én fiam is ennyi idősen esett ki, azóta van kivéve 2 rács. Sajnos nem láttam, épp a szekrényből vettem ki a nadrágját.
2013. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%

Szeretem anyámat és anyóssal is jól elvagyok.

DE: sosem bíztam meg bennük 100%-ig, csak akkor voltam/vagyok teljesen nyugodt, ha a gyerekek velem vagy az apjukkal vannak.

A szülők idősek már és val.szeg jót akarnak, csak már nem minden sikerül úgy, ahogy elgondolják ...

:-)

2013. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Szertem anyósomat vagy is eddig szerettem, és ezeket az enyhe hazugságait csak mérgelödtem, de most valami össze omlott bennem, és csalódtam benne de nagyon.

Sajnos nekünk senkink sincs aki segítene. Anyámék még messzebb laknak, ök évente 2x látjuk öket, így örültünk ha jött anyósom mert akkor nagyritkán kettesben is tudtunk valamit a férjemmel csinálni. Most viszont már nem szívesen hagynám rá a gyerekeket egy félórára sem, félek megint mit nem mond el nekem, és miért kell tusolnia ezt.

Habár tudom, hogy az apósommal is így viselkedik, egyszer fözött a levesbe gombát, pedig apósom utálja, és nem mondta el neki. Mikor apósom megkérdezte mi van a levesbe akkor anyósom a gombát nem mondta neki. Majd második kanálnál ott viritott a gomba a tányéron, és apósom teljesen kiakadt, szerintem joggal.

2013. okt. 4. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!