Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A véleményetekre lennék...

A véleményetekre lennék kíváncsi. Szerintetek velem/velünk van a baj?

Figyelt kérdés

A párommal 1,5 éve vagyunk együtt, van egy 5 éves kisfiam, nemrég házasodtunk össze. A férjem sajátjaként szereti a kisfiút, közös házat vettünk, mindketten dolgozunk, plusz munkát vállalunk, hogy haladni tudjunk. Szeretetben élünk, jelenleg az én szüleimnél és közben a házat újítjuk fel, mert itt csak a kajába kell fizetnünk, ezzel is segíteni szeretnének a szüleim.

A gond az ő anyjával van. Eleinte úgy tűnt elfogad engem, ill. minket, kisfiamat is megszerette. A férjem korábban is mondogatta, reméli soha nem tudom meg miért van elég negatív véleménnyel az anyjáról és miért távolságtartó vele.

Aztán mikor a házat vettük, segítséget kértünk, plusz fedezetet a házra, csak pár évre mert a lakáskasszával kiváltottuk volna.Azt mondta, ok. Mikor elmentünk megbeszélni a részleteket, azonnal nekünktámadt, ordibált, vádaskodott, mint egy sarokba szorított vad, nem is értettem, szóhoz sem jutottam a meglepetéstől (ő ajánlotta fel). Tulajdonrészt akart a házunkban ha segít.... Megvettük nélküle. Az esküvőnkön végig duzzogott, a vacsin fél tányér levest evett, végig beszólogatott nekem, savanyúuborka fejjel ült a házasságkötésen és a vacsin is. És ez még csak a töredéke annak amiket csinált a fiával. Engem nem érdeel annyira csak a férjemet sajnálom. szerintem nem szereti őt. Szerintetek ez miért van? Nem örül a boldogságának?


2013. okt. 15. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Hú, nem tudom, de így leírásod alapján nem a ti készüléketekben van a hiba. Nem tudom hogy miért ilyen az anyja, hogy nem szerti-e vagy nem örül-e a boldogságának, vagy szimplán csak irígy (a saját gyerekére?!!) de azt javaslom én is, mint a férjed, hogy tartsatok tőle tisztes távolságot és akkor nem lesz semmi gond. :)
2013. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy van egy kisebb fia is, aki most érettségizett. A párom mondta, hogy nálunk mindig úgy volt, hogy amit ő csinált az természetes, elvárható, amit a másik attól mindenkinek hasra kellett esni. Anyagi megkülönböztetés is van... a kicsinek az ágya annyiba került mint a nagy esküvőjének rájuk eső része, ami természetesen sárba vágta a családot. (felajánlottuk, hogy kifizetjük)
2013. okt. 15. 13:27
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, ő is sokszor az irigy szót használja, és azt mondja, abban az anyja nem leli örömét amiből anyagi haszna nem származik... nem is értem az ilyet.
2013. okt. 15. 13:28
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Van ilyen, sajnos. Ne torodj vele.
2013. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem szereti egyformán a két gyerekét. Ebből kifolyólag tényleg nem örül a férjed boldogságának, de ezen ne lelkizz. Nem miattad van, akárkit venne el, szerintem akkor sem örülne és akkor sem tudná értékelni. Elhiszem, hogy ez rosszul esik a férjednek, biztos nem véletlenül mondta, hogy nem akarja megtudd, miért van negatív véleménye az anyjáról.


Szerintem egy dolgot tehetsz. A lehető legnagyobb ívben kerüld el anyucit, és ne legyen beleszólása semmibe. Szerintem te a szerencsésebb esetet fogtad ki, mert a férjed átlátja a helyzetet és melletted áll. Nagyon sok kérdés van, ahol ez nem így van, és a házastársak veszekednek anyuci hülyeségei miatt.


Élj boldogan a férjeddel, úgy tűnik ez nem lesz nehéz, az anyjával meg ne foglalkozz.

2013. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Első vagyok. Én is ismerek egy nőt, akinek az anyagi haszon mindenen túltesz. Volt egy lánya (meghalt 30 évesen, három pici gyereket hagyva hátra). Nos, ez a nő - mármint akinek a lánya meghalt - előtte mindenkit beperelt, akitől csak anyagi hasznot remélt. Társasházban lakókat, szomszéd telken építkezőket, aktől vette a lakását, rejtett hiba miatt, stb. stb... Mikor meghalt az egy szem lánya, azt hittem, majd elgondolkodik és alábbhagy ez az érzés benne.


Hát tévedtem. A vejétől hallom, hogy most őt (az elhunyt lánya férjét) pereleli, hogy mi jár az ő három unokájának a házból. A három gyerek még nagyon kicsi, és az apjuk imádja őket, természetesen nem akarja kisemmizni. De a nagymama kapzsisága és gonoszsága odáig fajult, hogy a vejének új felesége van, és már be sem engedik a házba a "nagyit", annyira elromlott a kapcsolat. Nagyi most a gyámhivatalnál nyomul ellenük.. Szóval van aki semmiből sem tanul.

2013. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Megváltoztatni nem fogjátok tudni anyósodat. ne is agyalj rajta!

Kerüljétek, ahogy csak lehet.

Pénzt és egyéb segítséget pedig ne kérjetek és ne is fogadjatok el tőle, hogy ne kelljen függni tőle. Ha elfogadtok bármit is, akkor bírjátok ki s savanyúságát és áskálódását, nincs más...

2013. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fura az a nő, ez egyértelmű.

De te is sokat vársz. Fogadjon el téged gyerekestül, meg még az esküvőd felét is fizesse, meg a lakását is ajánlja fel fedezetnek... ejha.

2013. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ez azért van, mert pszichésen nincs rendbe anyuka. Pénzéhes, anyagias, felszínes ember. Valami ilyesmi miatt mondhatta a párod róla azt amit. Tényleg csak azt tudod tenni, hogy nem foglalkoztok vele. Kapcsolattartás annyi amennyi kell, tisztelet annyi amennyi kell, aztán roló le.
2013. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Annyit még a 8-as válaszolónak, hogy anyósomat is anno egy gyerekkel fogadta el a mostani férje és második gyerekének az apja. Ezért valamennyire átérezhette a helyzetet. A házzal kapcsolatos segítséget ő ajánlotta fel, a nagyszülők házát, nem azt amiben ő lakik (nagyik örültek, hogy segíthetnek az unokájuknak) és az utolsó pillanatban minősíthetetlen stílusban mondta vissza. Tehát ilyen áldozatot nem várnék el senkitől, de úgy veszem észre szeret tetszelegni az odaadó szerepében, viszont ha tettek mezejére kellene lépni, vagy lemondani valamiről, akkor pánikba esik.

Az esküvőt ki akartuk fizetni.

2013. okt. 15. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!