Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is baj, hogy...

Szerintetek is baj, hogy elfelejtettem anyósomnak mécsest venni?

Figyelt kérdés
Ma vettek mécsest apunak halottak napjára. Anyósomnak viszont elfelejtettem és ezen a párom teljesen kiakadt. Azt mondta, hogy szégyelljem magam. Miért ekkora nagy ügy ez?
2013. okt. 17. 17:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
30%

Lehet én vagyok a barom, de én úgy értelmezem, hogy após halott és rá kell mécses, anyós még él, és az a baj, hogy anyósNAK, aki még él nem lett mécses véve, amit majd ő is kivihet. Na és aztán? Főleg, ha vetTEK valakik mécsest, a kérdező családjából a kérdező családjának sírjaira, nem is személyesen a kérdező.


Tehát ha mondjuk a kérdező anyja, vagy a kérdező testvére vett mécseseket és a kérdező helyett is megvették az apjukra, akkor nem tudom miért kellett volna nekik megvenni azt is, amit majd anyós visz ki? Én se mondanám anyámnak, vagy a tesómnak, hogy hé hozzál már anyósomnak is mécseset a boltból. Mi közük nekik ahhoz? Örülök, ha nekem hoznak, nem postaszolgálatnak kéne őket nézni, hogy akkor már az egész kiterjesztett a pasi részéről. Majd veszünk neki mi, vagy vesz magának. Mivel a kérdésben "párom" van, nem is férjem, meg az, hogy vetTEK mécsest, ezért nem gondolom, hogy a kérdező a hibás, hogy az ő családja az aktuális faszijának az anyjának nem vett mécsest, amit kivihet a halott férjére.

2013. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%
Igen azt kérdeztem, hogy hogy is kell értelmezni ezt a kérdést, de nem válaszolt a kérdező. Kik vettek? Élő embernek vagy sírra a temetőbe?
2013. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
81%
Már, hogy én is azt kérdeztem.
2013. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
24%

"Mivel a kérdésben "párom" van, nem is férjem, meg az, hogy vetTEK mécsest, ezért nem gondolom, hogy a kérdező a hibás, hogy az ő családja az aktuális faszijának az anyjának nem vett mécsest, amit kivihet a halott férjére."


Igen mert ilyenkor csak egy aktuális faszi de ha nincs közös kassza akkor meg egy szemét ember. Érdekes az inteni emberek is.

2013. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
19%

"Igen mert ilyenkor csak egy aktuális faszi de ha nincs közös kassza akkor meg egy szemét ember. Érdekes az inteni emberek is."


Ne haragudj, nehogy már a barátnője/élettársa családja tartsa számon az pasi anyjának a mécses igényét. Ez azért kicsit abszurd! Ennek semmi köze ahhoz, hogy ők a pénzügyeket hogy intézik. Én még most sem várnám el, hogy anyám anyósom számára vásároljon, de a férjem se, de amíg még együtt jártunk, addig meg aztán végképp nem.

2013. okt. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
50%
Azért hallottak napján illik egy mécsest megvenni, még ha személyesen nem is ismerte. Párjáról csak tudja,hogy nem él az anyukája. Ehhez azért nem kell nagy logika.
2013. okt. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
33%

Két hét van halottak napjáig. Addig még mennek párszor boltba személyesen és megveszik, amit kell. Ha egyáltalán kell. Nagyanyám (anyám anyósa) pl. anno eleve kiakadt mikor anyám vett saját eszével mécsest, hogy olyat a "pápisták szoktak" és nehogy azt higgye, hogy ráteszi.


A kérdés alapján nem a kérdező vette meg, hanem valaki más, nyilván az ő családjából.


Nálunk is így van, szülők vagy nagy szülők megveszik a családnak. Ha mi még másra is vinnénk, akkor veszünk pluszba magunknak. Soha senki nem sértődött még meg. Én nem értem, hogy miért az ő családjának kéne számon tartani a pasi családjának mécses igényét.

2013. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Elírtam! Èn vettem mécsest apu sírjára de anyósoméra ELFELEJTETTEM!
2013. okt. 17. 20:32
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
Így már gáz. Én is haragudnék a párod helyében.
2013. okt. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
28%

Attól függ. Mióta vagytok együtt? Ha ez az első együtt töltött halottaknapjátok, akkor még érthető is, hiszen eddig csak apukádnak kellett mécsest venned.

Ha sokadik, akkor már neccesebb a helyzet.

Ha bocsánatot kértél, akkor rendben van, a párodnak nyilván rosszul esik, de azért nem kell túlreagálni sem.

Ha neki is csak így flegmán előadtad, hogy "miért ekkora ügy ez?", akkor viszont teljes jogon van kiakadva.

2013. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!