Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok ha anyósotok...

Mit szólnátok ha anyósotok így viselkedne veletek?

Figyelt kérdés

Párommal és anyósommal(párom annya) élünk együtt és nemrég született meg a lányunk.

Az én apám nem itt lakik akörnyéken így elég ritkán tudunk hozzá elmenni. Az unokáját is eddig csak 2x látta,kézbe se foghatta még szegény. Az én anyósom meg tiszta bolond ha valamiért nem foghatja meg. Múltkor 2 perce sírt a pici,őmegmár robogott,hogy adjam neki oda(ennek van előzménye). Én meg persze nem adtam oda,mert nem egy könyvről van szó,hogy ha kéri egyből megkapja. Megmondtam neki,hogy nem. Előtte napahogy átadtam neki elkezdett bömbölni... Ja és egész éjjel nemis aludt. Erremit kaptunk? Mért nem adtuk neki,ő tudott volna segíteni... Rinyál ha nem kapja meg utána meg inkább meg senézi. Állandóan ha kimegyek vele kiakarja kapni akezemből.

Múltkor párom alig várta,hogy kimehessünk sétálni a picivel.Erre anyós ebéd közbe azt mondja,amíg te eszel kiviszem. Erre párom leoltotta,hogy nem viszed kimert ő viszi ki,mert egész héten ezt várta,Anyós ha ki vitte rendre sírt a gyerek.Ja és ezután meg mielőtt ki indultunk azt mondta neki,hogy fiam tőled nem vártam,hogy nem engeded kivinni.

Ilyeneken hisztizik,de legközelebb ,egmondom neki,hogy el felejtheti ilyen hozzá állássalaz unokáját! Örülhetne hogy minden nap láthatj. Apu mit szóljon mikor 2x látta eddig?? 3 hónapos amúgy a pici.


2013. okt. 19. 11:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Szóval akkor most nála laktok? Mit fizettek vele a háztartásba? Mért nem mentek albérletbe inkább? Amíg az ő házában laktok addig ne csodálkozz ha beleszól ennyire... ha valami nem tetszik, költözzetek el. Ha nem, akkor tűrjetek.
2013. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

azért mert az anyósánál lakik attól még a gyerek az ő gyereke..!!

ezt valahogy normálisan meg kéne beszélni,hogy:nagyon örülsz hogy segíteni akar,de nem szeretnéd ha mindig ki kapná a kezedből,stb

2013. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarok kekeckedni, de miért nem engeded, hogy vele is legyen? Hisz az ő unokája. Inkább örülj, hogy segíteni akar, sok nagyszülő le sem szarja az unokáját.

Beszéljétek meg, hogy mikor van az "ő ideje", mikor viheti ki, stb.


A másik meg az, hogy amíg vele laktok, addig elkerülhetetlenek az ilyen problémák.


Az, hogy a pici sír nála, természetes, az én keresztlányom is folyton bömbölt a kezemben, aztán szépen megszokta. :)

Ha soha nem engeded, hogy nála legyen a baba, akkor sosem fogja megszokni.

2013. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Mit szólok hozzá?


Azt, hogy el kell költözni a fenébe, mindenkinek jobb lenne.


Ha meg nem telik albérletre, minek kellett a gyerek?

2013. okt. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

A véleményem az, hogy...


- nem kell az anyós nyakán élősködni, és nem lesz konfrontáció, probléma


- nem kell játszani a szuper megmondóanyut és nem kell vele harcba szállni, hogy most "csakazértsem" kaphatja meg a kicsit. Mi a búbánatos fenének nem foghatja, ha még megindokolni sem tudod, hogy miért nem? "csakmert"? Mert egyszer elkezdett sírni a gyerek, ha nála volt? Szerinted így kell nevelni a gyerekeket, hogyha bömböl és hisztizik mindenért, akkor rögtön nyalni a popókáját, mert anyuci ott van neki, ő majd megnyugtatja? Istenem. Igen, így kell nevelni az anyafüggő hisztis gyerekeket, az fix.

2013. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
FFF, az a nő...Kapa való a kezedbe, nem gyerek.
2013. okt. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Én teljesen megértelek! Igaz hagyni kell egy picit az anyóst is érvényesülni, nyilván ő is szeretné kiélvezni a nagyszülőség örömeit, ugyanúgy mint te az anyaság örömeit. De azt nem szabad engedni hogy túlzásba vigye.. De értsd meg őt is!
2013. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Nincs rá megoldás, hogy külön költözzetek? Én biztos nem szültem volna anyóshoz gyereket, akár milyen jó is a viszony. Csak a konfliktusok lesznek mindig. Az ismeretségi körömben az összes ilyen pár, aki anyóshoz vállalt gyereket, elvált az évek során. Tesóméknál is ez volt a fő ok, két gyerekkel költözött el tizensok év után.

Nekem is volt, hogy anyósom szó szerint kikapta a kezemből a gyereket. A 3. alkalom után a párom szólt rá, hogy ezt így, ilyen formában ne tegye, mert borzasztó idegesítő. Nálatok is az lenne szerintem a hasznosabb, ha a saját fia beszélne vele, és vele konfrontálódna, nem veled. A másik meg, ha együtt is éltek, de azért próbáljatok kicsit külön működni, külön családként.

2013. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Örülj neki szereti foglalkozik vele.Sok kisgyerek örülne ha lenne mamája.Arról,hogy apád messze lakik nem anyósod tehet.lesznek ám majd még dolgaid amit el kell intézni ahová nem viheted a gyereked akkor majd jó lesz anyós.Vagy ha bölibe oviba kell vinni stb.Ne legyél önző nem fogja megenni.Egy kisbaba mindig örömet visz a házba. Büszke rá szereti még ez is baj?Anyosód is bele köthetne abba apád ha nagyon kiváncsi lenne rá nem érdekelné a távolság.Látod ilyen egyszerű, mindenben lehet hibát találni ha nagyon akarunk.
2013. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Már bocs az első mondathoz szólnék elsőnek hozzá, szerinted hülyék az emberek, hogy nem tudjuk, hogy anyósod a párod anya? Off.

Amúgy meg nem gondoltál arra, hogy a gyereked azért sír ha anyósnál van mert alig ismeri? Hagynod kellene egy kicsit, hogy vele legyen!!

De ha ez nem tetszik elkel költözni, az ő háza, te mentél oda!! De ha erre nincs pénz így jártál, fogadd el, elsőnek házat kellett volna venni és csak utána gyereket gyártani!!

2013. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!