Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok ha anyósotok...

Mit szólnátok ha anyósotok így viselkedne veletek?

Figyelt kérdés

Párommal és anyósommal(párom annya) élünk együtt és nemrég született meg a lányunk.

Az én apám nem itt lakik akörnyéken így elég ritkán tudunk hozzá elmenni. Az unokáját is eddig csak 2x látta,kézbe se foghatta még szegény. Az én anyósom meg tiszta bolond ha valamiért nem foghatja meg. Múltkor 2 perce sírt a pici,őmegmár robogott,hogy adjam neki oda(ennek van előzménye). Én meg persze nem adtam oda,mert nem egy könyvről van szó,hogy ha kéri egyből megkapja. Megmondtam neki,hogy nem. Előtte napahogy átadtam neki elkezdett bömbölni... Ja és egész éjjel nemis aludt. Erremit kaptunk? Mért nem adtuk neki,ő tudott volna segíteni... Rinyál ha nem kapja meg utána meg inkább meg senézi. Állandóan ha kimegyek vele kiakarja kapni akezemből.

Múltkor párom alig várta,hogy kimehessünk sétálni a picivel.Erre anyós ebéd közbe azt mondja,amíg te eszel kiviszem. Erre párom leoltotta,hogy nem viszed kimert ő viszi ki,mert egész héten ezt várta,Anyós ha ki vitte rendre sírt a gyerek.Ja és ezután meg mielőtt ki indultunk azt mondta neki,hogy fiam tőled nem vártam,hogy nem engeded kivinni.

Ilyeneken hisztizik,de legközelebb ,egmondom neki,hogy el felejtheti ilyen hozzá állássalaz unokáját! Örülhetne hogy minden nap láthatj. Apu mit szóljon mikor 2x látta eddig?? 3 hónapos amúgy a pici.


2013. okt. 19. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
Még csak 3 hós a pici és Ő még anyósod is a megérkezésének a varázsa altt áll. Hidd el ilyenkor nálunk is mindkét nagyi állandóan fogni akarta. Aztán ahogyan telt az idő ráéreztek ők is arra, hogy mennyi az elég a babusgatásból. Te pedig együtt is élsz vele, szóval még jobban szembetűnő a túl nagy unoka szeretet. Adj időt és hagyd, hogy megoldódjanak a dolgok. Ne vessz ezért össze anyóssal, hisz együtt éltek és hidd el jól fog jönni majd még a segítsége. Meg amúgy sem a te dolgod megmondani, ha már túl zavaró a viselkedése, hanem a férjedé. Ha meg nem megy az együtt élés (amit megértek, nálunk sem ment, de már rég meg tudtuk oldani) akkor keresni kell valami megoldást. Ne haragudj, de nincs benned egy kis féltékenység azért mert a páros anyukája annyit unokázhat amennyit akar, ellenben apukád csak ritkán? Mert ha ez is benne van ez tök természetes dolog. Nyilván mindenkinek a saját szülei felé húz a szíve, ezzel én is így vagyok. Nálunk az van, hogy anyumnak a fél oldala lebénult, így nem tudja ölbe venni a lányom csak sétálgatni vele meg összebújni az ágyon. Emiatt én is mindig azt akartam, hogy akkor anyós se fogja fel, de rájöttem, hogy ez nem az ő bűne és muszáj elfogadni, mint ahogyan neked is.
2013. okt. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Na első mondat újra fogalmazva: Még csak 3 hós a pici és még anyósnak is új élmény, hogy van egy unokája. Még Ő is ennek a varázsa alatt van. :-)
2013. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

Mit szólnál, ha anyósod annyira utálna téged és a fiát is, hogy azt mondaná, hogy -Nektek inkább ne legyen gyereketek-?

Ugyanis nekünk ezt mondta.

Szerintem ennél még az is jobb, hogy kikapkodja a kezedből az unokáját.

2013. okt. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%
Az írja a játékszabályokat akinél laktok. A gyerekkel kapcsolatos játékszabályt meg anya és apa írja. Szóval ha anyósnál laktok ez a két dolog üti egymást, így nem marad más megoldást mint hogy elköltöztök. Ha meg nálatok laktok, akkor álljatok jobban a sarkatokra és ne hagyjátok hogy ő akarja eldönteni mikor lehet a gyerekkel. Mert tényleg nem nagy dolog, hogy ki akarja vinni (végül is miért ne tehetné?) de ha már az elején megvan neki minden engedve, akkor később másba is bele akar majd szólni. Apukádnak meg ehhez a sztorihoz nem sok köze van. Ne csinálj érzelmi kérdést ebből, gondolkodj inkább logikusan.
2013. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Mért nem költöztök apukádhoz és akkor apukád is tudna a gyerekkel lenni. Egy idő után az a baj az ilyen helyzetekkel, hogy az egyik vagy mind a két fél besokall és már az is baj lesz, ha a másik levegőt vesz. Én is voltam már ilyen helyzetben minden nap veszekedés volt, mert nem bírtunk már együtt lakni. Csak a költözés segített.
2013. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! DE!

1: a páromnak nem lehet anyósa???

2:Attól még,h. nála lakunk a gyerek nem az övé,mivel csak az unokája semmi beleszólása nincs a nevelésébe.

Sajnos a good ott kezdődik,hogy hülyének tart engem,az egész rokonságával együtt.Úgy kezel min egy idiótát aki nem tud semmit és nem ért semmihez.Azért mert nem vagyok agyoniskolázott mint a lánya(aki nem akar dolgozni mert jó,h.anyuka tartja el) és már nem tudja milyen iskolába járjon,engem már nem kell normális ember számba vennie?

Sokszor tett már megjegyzéseket és emiatt úgy érzem szándékosan akar minket összeugrasztani.Mintha magának akarná a gyereket.Könnyű azt mondani,h költözzünk el.Ha előbb házat akartunk volna évtizedekig nem tudtunk volna gyereket vájulalni!!!! Vagy 70 évesen szültem volna???

2013. okt. 21. 19:08
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Attól még,h. nála lakunk a gyerek nem az övé,mivel csak az unokája semmi beleszólása nincs a nevelésébe."


Tényleg nincs beleszólása, de mint minden értelmes nagymama, tanácsot adhat, hiszen neki valószínűleg van 20 év tapasztalata a gyermeknevelésben, veled ellentétben. Neked pedig illemtudóbbnak kellene lenned, ha egyszer már nála éltek.


"Sajnos a good ott kezdődik,hogy hülyének tart engem,az egész rokonságával együtt.Úgy kezel min egy idiótát aki nem tud semmit és nem ért semmihez."


És nem gondolkodtál még el rajta, hogy ha 20 emberből csak te gondolod úgy, hogy nem veled van a baj, hanem mindenki mással, az kicsit fals logika? Ez pont fordítva szokott lenni. Nálunk is van ilyen: a testvérem hazudozik, nem tanult az iskolában stb. Emellett váltig állítja mindig is, hogy rajta kívül hülye az egész rokonság mert ezt nem képes megérteni, ő meg tökéletesen csinálja. Na te is kb. ilyen kaliberű lehetsz, ahogy ezt ismerem...


"Azért mert nem vagyok agyoniskolázott mint a lánya(aki nem akar dolgozni mert jó,h.anyuka tartja el) és már nem tudja milyen iskolába járjon,engem már nem kell normális ember számba vennie?"


Az iskolázottság, előrehaladás, műveltség a legtöbb embernek nem az ingyenélés eszköze, szóval kétlem, hogy erről lenne szó. Valószínűleg csak előrelátóbb, mint te, és szeretne egy jó végzettséget, jó munkát kapni, hogy a későbbiekben megfelelő hátteret tudjon biztosítani a leendő családjának, és ne kelljen hozzád hasonlóan a nagyszülőkön élősködnie.


"Sokszor tett már megjegyzéseket és emiatt úgy érzem szándékosan akar minket összeugrasztani.Mintha magának akarná a gyereket."


Nem hinném, hogy magának akarná a gyereket, de az istenért is, az UNOKÁJA! Hadd fogja már meg néha és játsszon vele!


"Könnyű azt mondani,h költözzünk el.Ha előbb házat akartunk volna évtizedekig nem tudtunk volna gyereket vájulalni!!!! Vagy 70 évesen szültem volna???"


Figyelj, ha a körülmények nem adottak hozzá (magad is írtad, hogy iskolázatlan vagy, gondolom megfelelő munkád sem volt, esetleg gyedet sem kapsz), akkor talán nem kellett volna első felindulásból gyereket szülni, hanem előbb megalapozni a jövőtöket, megfelelő anyagi helyzetbe kerülni, AZTÁN. Érdekes, emberek százezrei, milliói meg tudják oldani, hogy különköltözzenek aztán szüljenek - a lustább és tanulatlanabb pedig MINDIG azzal jön, hogy ha arra vártak volna, akkor majd 50 évesen szülhetnek csak. Csak azt nem fogja fel a fajtád, hogy a gyereket nem csak megszülni kell, hanem gondoskodni is róla, ANYAGILAG-ÉRZELMILEG. Na nálatok az érzelmi nyugalom és harmónia része eleve nem adott, az anyagiról meg ne is beszéljünk.

2013. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17-es remekül összefoglalta. Ugyanezt gondolom én is.
2013. okt. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!