Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti ennétek még anyós főztjéből...

Ti ennétek még anyós főztjéből? Nekem már a gondolattól is hányingerem van.

Figyelt kérdés

Eddig nem láttam,hogy főz...

Most igen.Főzés közben kiviszi a a szemetet,elmegy wc-re,pattanást nyom ki,de kézmosás nulla.Se wc után,se nyomkodás után,csak a konyharuhába törli a kezét,ha már túl koszos.Most ami tetézte,elvágta a kezét pár napja,és gennyes...ő azzal a kézzel,se bekötve,semmi,úgy csinálta a kaját,és még mutatta is,de szerinte sütés/főzés közben majd fertőtlenítődik.

Nem ettem egy falatot sem,szerintem soha többet nem is fogok,undorító.

Ti ennétek?

Én vagyok túl finnyás?


2013. okt. 21. 10:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyim is tiszta kézzel nyúl mindenhez, ő 80 éves. A férjem mamája viszont 83 éves, kiszedi a tyúkok alól a tojást, aztán megy málnát szedni és tömködi a gyerekek szájába... az én gyerekemébe nem, mert nem engedem, viszont szerinte kényes vagyok, mert az ő keze tiszta. Aha.
2013. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anyukám ilyen... macskák koszos tányérját fogdozza, macskázik, macskaszart visz ki és neki áll főzni... nem mos kezet.

WC-zés után sem.

Kiskoromban ezért sokszor nem is értettem, minek kell kezet mosni, mert a rossz példát láttam otthon. Ha anya nem mos kezet, nekem miért kellene?

persze már 22 évesen állandóan kezet mosok, teljesen mindegy mihez kezdek neki, de ez alapvető higiéniához hozzá tartozik.

Anyukám azóta is így főz...

2013. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus...csak nehogy összeszedjen vagy szedjetek olyan fertözeseket, hogy korhaz legyen belöle...en sem tudnek ott enni. nekem alap, hogy vc, almozas utan kezmosas.
2013. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Eddig nem kaptunk el semmit szerencsére,vagy nem tudok róla,hogy attól volt,bár tény,hogy párom gyomra néha elég érdekesen viselkedik,nem csodálnám,ha a gyerekként rengeteg bacitól lenne.

Mostantól viszont nem eszünk ott,ha ott vagyunk,akkor gyaori kézmosás,hazajövetel után ruha szennyesbe.

tudom,hogy boltban,stb is kosz van,de ez így más.boltit meg tudom mosni,ezt viszont nem.

Gyereket tervezünk,előbb ebédidőben beszélgettünk,párom jóváhagyta a döntésem,gyerek oda majd csak velünk megy,nem marad ott,nem eszik.

2013. okt. 21. 13:01
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A párod gyomra viselkedésének nagy valószínűséggel köze van az anyósod igénytelenségéhez. Ismerősöm gyerekeinek folyton hasmenése van, ott meg ismerősöm 4-5 napos kajákkal etette őket. Aztán csodálkozik, mitől "kényes" a gyomruk.
2013. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem ennék többet ott. Elég undorító.
2013. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%
Én megértelek téged is. De ahogy tapasztalom az emberek többsége így csinálja. Régen még nem volt ennyire belesúlykolva az emberekbe a gyakori kézmosás stb, meg h a bolti gyümölcsöt hányan fogják meg, s mennyi piszook lehet rajta + a z öregek felhasználják azt is amit te lehet kidobnál. Én csak azt mondom én is nagyon finnyás vagyok..de azért nem kell rémeket látni. Ha én így állnék hozzá sehol se ennék. A konyha amúgy is egy bacitelep.
2013. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nagymamám 65,dédimamám 90 éves,falun élnek ma is.tény,hogy nem ismerik a hiperszuper kézfertőtlenitő krémeket,antibakteriális izéket.De mindkettő kezet mos wc vagy kukaürítés után,sebes kezet leragasztanak,és nem a kaja felett nyomkodják magukat.

Nagymamám tanított főzni,az első amit megtanított,hogy mielőtt nekikezdünk,kezet kell mosni alaposan.

2013. okt. 21. 15:16
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kor kérdése, az én nagymamáim sem főztek, sütöttek kézmosás nélkül, pedig az egyik nagyanyám kemencében (is) sütött.

Vannak ilyen igénytelen emberek.

2013. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

szerintem sem kor kérdése.

Emlékszem még kicsi voltam,nagyszüleimnél laktunk,építkeztek,két szoba volt csak meg,konyha már nem,egyik szobábanvolt a konya,de viz csak a kinti csapon.Kannában volt benn a viz,úgy mosakodtunk,mostunk kezet,nagypapám rengeteget járt a csapra vízért.


És attól,hogy esetleg máshol ez nem így szokás,attól én még nem fogom megenni a koszos,bacilusos,kitudja mivel fertőzött kaját.

2013. okt. 21. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!