Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális anyós részéről?...

Ez normális anyós részéről? Vagy csak engem érint érzékenyen?

Figyelt kérdés

2,5 éve Párom szüleivel lakom.

Após nem dolgozik, mert Anyós mindig eltartotta.

Após nem rokkant, nincsen oka miért nem dolgozott (azt szokta mondani: nem szorultam rá, mindig volt aki eltartott...). Lásd: már 3. család amiben él, és már 4 gyereke van.

Amit viszont nem értek, hogy Páromat az édesanyja imádja, puszilgatja, ölelgeti, kedves vele. Ha Párom ingerülten rászól, anyós elszégyelli magát, 20x bocsánatot kér Páromtól, és 1x nem hallottam, hogy bunkó lett volna vele.

Én ha mondok valamit egyből kiakad rám, de egyszerű dolgok miatt.

Tegnap (próbáltam) felhozni valami témát, hogy beszélgessünk. Azt mondtam, hogy idős koromban nem tudom milyen zenét fogok hallgatni és ez érdekes számomra, mert teljesen más jellegű stílusban mozognak a mostani szép/idős korúak.

Erre anyós: úristen micsoda hülyeség ezen gondolkozni, én fiatal koromban ilyen baromságokon nem gondolkoztam...

Párom nem szokott rászólni anyósra, mert túlságosan is elvan ahhoz kényesztetve, hogy haragudjon anyukára bármiért is...

már nagyon nehezen bírom így anyós mellett... Itthon a házimunka felét én csinálom, de nem elég neki... volt hogy ordítozott + sírt, hogy az abrosz morzsás és milyen dolog ez?

NAGYON sokszor beszélgettem vele, akkor 2-3 hétre normális volt VISZONYLAG, nem szólt be annyit.

Pl nagyon súlyos ekcémám van és ugyan kesztyűben tudok vegyszeres dolgokkal dolgozni, de direkt olyan mosószert vesz amitől még kiütésesebb leszek.

Amikor megjegyzem neki: hát ez van, most ezzel mosunk.

Én diák vagyok jelenleg, és nem engedhetem meg magamnak, hogy a háztartás felét én vásároljam össze... így is fizetem neki a kaját és a rezsi felét is.

Párom egyébként még 1x se kérdezte meg az anyját, hogy miért ilyen ellenséges? egyszerűen NEM veszi észre.

Szerinte az anyukája mindig normális és finom nő..


2013. okt. 21. 12:51
1 2
 11/13 Vörösnefelejcs ***** válasza:
85%

Anyósod abban a szellemben él, hogy a férfiak mások, mint a nők. Ennyi. Ezért veled szigorú, a fiúkat meg kényezteti. Így lett nevelve, nem feltétlen akar rosszat, de mások a berögződései.

Beszélhetsz erről nyíltan vele, lehet, hogy egyáltalán nincs tudatában. Ha mégis, akkor megmondja.


Aztán neked kell döntened, hogy így is vállalod-e az ott élést és a párodat. Nem kell ilyesmit lenyelni, ha ott vagy, családtag vagy, min. egy beszélgetéshez van jogod.

2013. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

"Páromnak nagyon kevés a fizetése, és anyós nem engedi el a fiát, nem engedi, hogy elmenjen innen. "


És mi a párod, kisgyerek, vagy felnőtt ember?

Mi az, hogy anyukája nem engedi?

Amúgy készülj fel rá, ha te is keresnél, a párod is többet keresne, valószínűleg a párod akkor sem "mehetne" el. Ez olyan tipikus "anyuci pici fia vagy" eset szerintem.

Jó, persze, ha nincs miből külön menni, akkor nem tudtok külön menni. Csak ilyenkor az van, hogy nyelni kell. Vagy haragban lenni. Vagy egyszer úgy odamondod, hogy anyósod majd közli, hogy akkor el lehet onnan pakolni. Neked egyedül. És kérdés, hogy a párod menne-e?...

2013. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
69%
Az igaz, hogy anyós adja a játékszabályokat mivel nála laktok, de viszont neked meg ezeket nem kötelező elfogadnod. Mondhatod azt is, hogy ennyi elég volt, ebből már te nem kérsz. Ha a párod igazán szeret, akkor vagy segíti a beilleszkedésedet az új családba vagy belemegy abba, hogy ketten kezdjetek máshol közös életet. Ha egyiket sem akarja, csak azt hogy otthon maradhasson anyukával nem foglalkozva azzal, hogy te hogyan érzed ott magad, akkor hagyni kell a fenébe, mert soha nem fog anyukáról leválni. A vidéki szoba albérlet meg megszüntethető.
2013. okt. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!