Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet a megoldás? Lakás-kér...

Mi lehet a megoldás? Lakás-kérdés.

Figyelt kérdés

A párom szülei vették azt a lakást, ahol most élünk. Ezt mindig az orrunk alá dörgölik, ezért cserébe ő rendezkedik, feljár takarítani(pedig én is takarítok), nem csinosítgathatjuk kedvünkre.Beszéltük párommal, hogy majd idővel közös családi házat veszünk. De most párom szülei kitalálták, hogy ők eladnak két lakast(azt is amiben vagyunk) és abbòl vesznek nekünk egy családit. Amiben igy nincs benn a mi pénzünk. Nekünk raér, gyereket nem akarunk még. Én ebbe semmi esetre se akarok belemenni, mert fiatal nőként vágyok arra, hogy a sajátomban éljek, afelett 2en rendelkezzünk, ne érezzem magam vendegnek.


A párom is hajlana erre az új verzióra, viszont, én zsigerből nem akarom. Ez egy állandó vita forrás. Most is zavar, de nem szólok, mert hisz tényleg az övék. Eddig azért bírtam ki, mert tudtam, hogy 4-6 éven belül már olyan bútort veszek, amit ketten választunk, ha akarom örökké átrendezhetem (az otthoni szobámat, albérleteimet is a lehetőségekhez mérten, ha kedvem szottyant átrendeztem). Én ettől nagyon félek, ebben nem lehet vitázni az öregekkel, mert ők úgyis jobban értenek hozzá.


Engem nem zavarna, ha apránként alakulna ki az otthonunk végső formája, de én pl. teljesen más bútorokat vennék.


Már azt is mondtam, hogy abba a lakásba nem teszem be a lábam, és albiba költözök.


2013. nov. 2. 10:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem kell nekem kacsalábon forgó palota, elég egy egyszerű otthonos kis lak is. Aztán majd 20-30-40 év múlva olyan fullosat, mint amit most akarnak, önerőből.
2013. nov. 2. 10:25
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon jó lehetőség, de én visszautasítanám. Nem szeretem, ha mások dirigálnak nekem és mindenbe beleszólnak. Így nem kezelnének sose felnőttként ami nagyon zavarna. Az a baj, hogy a párod meg arra hajlik, hogy elfogadja. Ezt kell, hogy elmond neki, hogy ugyan ilyen lenne az életetek mint most ami neki sem tetszik. Próbáljon Ő a szüleivel beszélni, hogy csak akkor tegyék, ha Ti döntötök mindenbe és nem szólnak bele. Szerintem nem lesz egy könnyű menet. Sok sikert nektek.
2013. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm férjhez ment.

A mamája vette a lakásukat.

A kocsijukat.


Ennek alapján is, meg azért is, mert alapból ilyen a természete, rájuk telepedett, mindenbe beleszólt.


Ez odaáig fajult, hogy kikötötte, hogy az a "semmirekellő" veje nem ülhet a kocsiba, nem vezetheti, ha megtudja, akkor visszaveszi az ajándékot.


Ha náluk tartózkodott, nem köszönt a vejének, nem köszönt a anyóstársának (komaasszonyának) sem.


Pedig a veje tisztességes férfi, dolgozott, mindent, ami tőle tellett megtett a családjáért, úgy törődött a fiával és a felségével, ahogy kell.


Nyilván önerőből később tudtak ketten lakást, kocsit vásárolni.


Nos, öt éven belül sikerült az anyósnak a fiatalokat szétválasztani egymástól.


A férfi hamar megnősült, a fiával természetesen ugyanúgy törődik, szereti, mint annak előtte.


Az asszony viszont egyedül maradt. A mamája boldog, hogy boldogtalanná tette a saját lányát.


Itt a vége, fuss el véle. Igaz történet volt.

2013. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Hát mi most az anyoseknal lakunk.Eleinte azt mondták hogy két szobát rendezzunkbe úgy ahogy nekünk megfelel.Most már ott tartunk hogyha egy képet felakarunk tenni megkell kerdeznunk.Már mindent megkell kerdeznunk hogy lehet e.Odáig jutottunk hogy titokba nezegessuk a lakásokat mert elakarunk költözni innen.Hálisten párom mellettem van és inkább ő akar jobban külön menni.Mondjuk ha kiderül hogy különakarunk menni tuti kifog törni a harmadik világháború
2013. nov. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4. Remélem összejön. Tartsatok ki egymás mellett, akkor menn fog.


Beleolvasgattam más kérdésekbe is, és eléggé nehéz jövőkép alakult ki. Tény, ha a fia nem áll a sarkára, akkor én tehetek, mondhatok bármit.

2013. nov. 2. 11:19
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Jogosak az aggályaid, semmiképp se menj bele. Igaz, hogy lenne házad, de békés otthonos soha. Én a helyedben megbeszélném a pároddal, hogy ez a mostani helyzet is mennyire frusztráló. Szerintem lépjetek még most, mielőtt a szülők teljesen rátok telepszenek.
2013. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is visszautasítanám. Állj a sarkadra, a pároddal próbáld már meg megértetni, hogy a te családodban a te szabályaid szerint szeretnél élni...

Én már attól is kiborulnék, ha feljárna anyós takarítani...

Hosszabb távon érdemes végiggondolni, hogy akarsz-e egy ilyen családban élni, mert ha egyszer gyerek lesz, akkor az ő elgondolásuk szerint kell majd mindent csinálni (a fő érv ilyenkor, hogy te nem tudhatod, bezzeg ők már felneveltek X gyereket).

2013. nov. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem illetek össze. Sajnos.

A Te értékrended a példás, tisztellek érte!


Viszont a párodtól nem elvárható, hogy mindenről lemondjon, ami neki megadatik.

Hidd el neki a rosszabb, mert őt is kínozzák a szigorú feltételek. De ő ebben nőtt fel, nehéz kiszakadnia.

(Most nem fogadjátok el a házat oké rendben, de a probléma folyamatosan ismétlődni fog. Jön az unoka, akkor a meg nem vett ház árából, majd kényeztetni akarják....., stb., stb. Ettől nem tudtok örökre elzárkózni, folyton "meg akarják majd vásárolni" a beleszólást.)

Szóval meg kéne tagadni a párodnak az egész családját, ez talán addig megy, amíg nagy a szerelem.


Később párod is boldogabb lesz

olyan nővel,

akinek nem probléma elfogadni valamit szigorú feltételekkel sem.

Ez egy keserves kompromisszum mindkettőtöknek.

2013. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Juj ezt nagyon jól megfogalmaztad! Meg akarják vásárolni a beleszólást. Nyáron felajánlották, hogy elvisznek nyaralni, de nemet mondtam, mert épp elég az a pár hétvége amit együtt töltünk, az évi 1 hét járó pihenést nem visletem volna el, ha utasításokkal, szigorú napirendel kell töltenem. Ha elmegyek, hallgathattam volna, hogy de hisz még egy nyaralást is adtunk neked, cserébe most már ezt is azt is elvárhatják.
2013. nov. 2. 12:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugye?! Sajnos egyetértünk.

Ez a támogatás elvárásokkal egy

tendencia, nem csak a háznál jelentkezik.


Kívánom, hogy együtt maradjatok és

soha ne kerüljetek olyan helyzetbe, amikor

muszáj lesz elfogadni tőlük valamit.


Ez kísértés nem Téged, a párodat fogja kínozni, próbára tenni.

2013. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!