Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan írjam meg anyósnak,...

Hogyan írjam meg anyósnak, hogy mégsem megyek, hogy ne legyek olyan tárgyilagos?

Figyelt kérdés

mert múltkor is olyan tárgyilagosra sikerültem, hogy ő is stílust váltott már sms-ben, pedig mindig törődéssel, szeretettel áll felém.

nos most a jövőhéten vár, hogy megyünk együtt a fiához (nem élünk együtt, csak baba van)szóval eddig úgy volt, hogy x napon utazom, de még mindig nem készültem fel (nem vettem jegyet az útra, nem vettem semmit ajándékba, stb, szóval szeretném elhúzni az id.pontot.


mivel messze lakunk leginkább sms-ezünk.


tehát "jó napot, nem megyek, majd később, nem tudom mikor, de majd jelzek, szép napot " helyett valaki írna nekem egy "emberibb" szöveget?


felhívni megint nem akarom, nem jellemző a távolság miatt,meg a tel.költség miatt ez köztünk.


2013. nov. 17. 15:20
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%

Először is legyen egy konkrétabb időpont, ne az, hogy eltűnsz, aztán jelentkezel.


Én nem értem, hogy a párodhoz mentek együtt anyóssal? Kinek lesz az ajándék, vagy mi van?

2013. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves ... néni! Sajnálom, de az utazást pár nappal/héttel el kell halasztanunk. Rövidesen jelentkezem, hogy mikor tudunk menni. Addig is üdvözlök/puszilok mindenkit."


(Egyébként én inkább felhívnám.)

2013. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
kedves X néni! elnézést kérek,de sajnos közbe jött valami,ami miatt most nem, de X időpontba el tudunk menni,ha magának is megfelel ekkor!ha nem akkor kérem szóljon hogy mikor nem zavarunk. üdvözlettel:xy
2013. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

a "néni"-t sajnos nem tudom írni, meg talán a "kedveset" sem sajnos, mert németek. a kedves valahogy túl közvetlen (tekintve, hogy még egyszer láttam és ugye németül az Liebe X - mint valami szívből szeretett valaki, a néni, meg lehet öregítené.) általában csak köszönünk, hogy "Hallo" szóval amiben semmi érzelem nincs :(


ok, akkor konkretizálok az id.ponton.

ajándékot anyukának akarok, a fiának már megvan, csupán a nemzetiségi kérdések miatt, ha ők jönnének hozzám, tuti hoznának valami rájuk jellemző akármit. ez amolyan figyelmesség, meg tekintve, hogy alig találkozunk.


szóval: Hallo, nem tudok menni x napon, de valószínű még azon a héten, vagy a rá következőn lehet,de majd még írok. remélem jól van, üdvözlöm

2013. nov. 17. 15:47
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem ezt az egészet.
2013. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
93%

Borzalmas amit írni akarsz, bár nem is értem, hogy kihez mész és minek. Mitől lett közvetlened a második variáció, mint az első? Ugyan olyan személytelen. Mi az, hogy a következő héten, vagy azután, de majd még jelentkezel? Nem bírsz írni egy rendes időpontot? Ezért váltott stílust ő is.


Hallo xy! Nagyon sajnálom, de közbejött valami, nem fogok tudni most menni, viszont x, vagy x, vagy x napon jó lenne, válassza ki ön, hogy melyik a megfelelő! Még egyszer elnézést, remélem minél hamarabb találkozunk!

2013. nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

magyarázat:

1. a fiával nem vagyunk együtt

2. az anyja jár a fiához, a fia mondta hozzon el engem is

3. a fia új helyen lakik nem tudom még az útvonalat, semmit, kocsim nincs, vonattal mennék, onnan buszozás, vagy mit tudom én, taxira nincs pénz, a fia most nem tud moccanni, mert beteg

4. anyuka nagy szeretettel hív, már nem tom hanyadjára, hogy menjek vele, mikor jó nekem stb stb


igazából meg nekem tiszta nyűg az egész, mert igazából enyhe túlzással, de most azért koplalok, hogy egyáltalán egy vonatjegyet meg tudjak venni, legszívesebben nem is mennék, de nem akarom hogy az anyja meg azt higyje, hogy beteg a fia, én meg le se tojom, pláne hogy ő meg minden segítségét felajánlja a baba miatt.

2013. nov. 17. 16:02
 8/40 A kérdező kommentje:
nem tudok konkrét időpontot, mert akciósan akarok vonatjegyet venni, és azt nem adják, max egy héttel előre, HA akkor tudnak adni, a másik meg nem tudom mikor kapok pénzt, vagy valakitől kölcsön ajándékra, tehát NEM TUDOK konkrétat!
2013. nov. 17. 16:04
 9/40 A kérdező kommentje:

# 6 akkor ez a szöveg már valahol szeretetteljes amit írtál? mert akkor írom.


amúgy hál égnek gyakorlott anyuka a fia ugyanilyen megbízhatatlan időpontok tekintetében, mint én. de ahogy magamat és a fiát is megértem.

2013. nov. 17. 16:08
 10/40 anonim ***** válasza:
79%

Hát attól függ, mi a fő oka annak, vagy mik az okai annak, amiért nem akarsz menni.

Szóval mik azok?


Kedves Ágika, mégsem tudok menni szerdán, mert annyi más dologgal el vagyok foglalva, nem jönne most jól nekem ez az út. Ne haragudj. Móni

2013. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!