Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan írjam meg anyósnak,...

Hogyan írjam meg anyósnak, hogy mégsem megyek, hogy ne legyek olyan tárgyilagos?

Figyelt kérdés

mert múltkor is olyan tárgyilagosra sikerültem, hogy ő is stílust váltott már sms-ben, pedig mindig törődéssel, szeretettel áll felém.

nos most a jövőhéten vár, hogy megyünk együtt a fiához (nem élünk együtt, csak baba van)szóval eddig úgy volt, hogy x napon utazom, de még mindig nem készültem fel (nem vettem jegyet az útra, nem vettem semmit ajándékba, stb, szóval szeretném elhúzni az id.pontot.


mivel messze lakunk leginkább sms-ezünk.


tehát "jó napot, nem megyek, majd később, nem tudom mikor, de majd jelzek, szép napot " helyett valaki írna nekem egy "emberibb" szöveget?


felhívni megint nem akarom, nem jellemző a távolság miatt,meg a tel.költség miatt ez köztünk.


2013. nov. 17. 15:20
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

anyagi gondok miatt nem akarok menni.

amit abszolut nem akarok, pláne nem az anyukával közölni, mert még célzásnak venné, vagy ki tudja hogyan csapódna le.

2013. nov. 17. 16:14
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
És az úgy nem jó, hogy megmondod, hogy Te nem tudsz utazni, jöjjön el ő?...
2013. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
a fia akar látni, aki beteg, hozzá vinne az anyuka. tehát felesleges lenne hívnom őket, pláne hogy Mo és Németo közti utazgatásokról van szó, tehát nem egy röpke kis valami az egész :(
2013. nov. 17. 16:18
 14/40 anonim ***** válasza:

lehet,hogy mégis az lenne a legegyszerűbb ha őszinte lennél..!

leírnád,hogy elnézést kérsz,de anyagi okok miatt el kell halasztanod az utazást. azt semmi képpen nem szeretnéd hogy ők fizeesék az utat,ezért csak x hét múlva tudsz menni

2013. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy miért akar látni? Van köztetek valami szerelmi szál még? Vagy hogyan lett gyereketek? Ha nem vagytok együtt, akkor miért hívod anyósnak az anyukáját? Össze fogtok jönni valamikor? Abból, hogy te nagyon nem akarsz menni azt veszem le, hogy téged nem érdekel ez a fiú egyáltalán, akkor meg minek az egész?
2013. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

#14 nemhiszem, hogy csak magyarázkodással tudnék valami nem tárgyilagos szöveget összehozni, szeretném ezt kihagyni, nem akarok utalni az anyagi helyzetemre, nem akarom, hogy véletlenül is azt érezze segítségre szorulok nem értené miért kötöm ezt az orrára. és nem akarom, hogy ezen gondolkodjon, az én anyagi helyzetemen, vagy ez akár meg is forduljon a fejében


#15 a fia valószínű azért akar látni, mert szerintem most hogy beteg, szüksége van arra hogy lásson, vagy nem tudom mi lehet vele, a lényeg, hiányzom neki

anyuka semmiről nem tud, hogy a fia elhagyott, meg összevesztünk, mert a drága fia nem közli vele, ahogy a babát sem közölte, azt is a tesójától tudta meg, de csupa szívvel hívott, hogy tudjam, számíthatok rá, ezért hívom anyósnak. meg szerintem ő többet is lenne a gyerekkel, ha az megszületik, mint az apja, de mindegy.

és mivel semmiről nem tud, ha én adnám elő neki, még úgy tűnne én vagyok a szemét, aki nem tart ki a fia mellett, meg stb, mert ugye mit lát most is? a fiának mennyire hiányzom. meg ugye minden anyának a fia a szent.


amúgy nagy szerelmből lett a baba, sőt az apuka akarta de nagyon :) minden olyan szép volt, örülök, hogy erre fogok mindig emlékezni. csak aztán az apuka inkább a haverokkal lógott, nem járt haza, eleinte az volt a baja, hogy nem megyek vele (állandóan fáradt voltam a munkától, meg ugye a terhesség első fázisa nagyon rátett) utána már nem is hívott magával, el kezdett külön életet élni. az asszony otthon, ő meg élte tovább világát. aztán meg balhéztunk is és nagyon csúnyán összevesztünk, sőt csalódtam benne, szóval ha kibékülünk is, azt már tudom, hogy most mutatta ki a foga fehérjét őt és ha velem is lenne, újra lelépne. ez valószínű abból jöhet, hogy valahol "kiszolgáltatottjává" váltam, vagy az "övé" lettem, ugye mert gyerekkel már nemigen tudnék mondjuk "pasizni" szóval valahol erre vezetném vissza pszichikailag ezt a megváltozását, de persze lehet tévedek de nagyot. na mindegy.

jelenleg kizárólag anyagi okok miatt nem akarok menni és húzom, de erkölcsi kötelességem az anyuka miatt, meg mert egy beteg emberről van szó, aki vár.

nem akciósan kb 85 eur az út, akciósan csak 40 persze szorozva kettővel, mert haza is kell jönni, utána a kinti utazási költségek még hozzájönnek, meg akkor már ismerősnek meg kell adnom a tartozást aki szintén kint van, meg akkor már bemenni a dokihoz is, neki is ajándékot vinni, nagyon sokat tesz értem, szóval kb össz vissz kb 74.000 Ft minusz nekem ez az egész, ALSÓ hangon, úgy, hogy nincs most munkám!

2013. nov. 17. 16:48
 17/40 anonim ***** válasza:

"Hallo! Ich muss leider später fahren, aber ich kann jetzt nicht, wann. Ich schreibe bald mehr!"


(Üdv! Sajnos kicsit később tudok csak utazni, de még nem tudom sajnos, mikor. Írok hamarosan!)

2013. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

németül azt tudok, szép is lenne ha nem :)


szóval nem baj, ha nem kérdezem meg, hogy van, meg semmi maszlag? és úgy bizti jó?

2013. nov. 17. 17:02
 19/40 anonim ***** válasza:

ember cseszed, nem akarsz vele jópofizni, totál nyűg neked az egész, pénzed sincs rá, mégis elutazol, oké, ezt még megemésztem....


DE mi a lépes mézes rákfenének csámcsogod túl ezt a szitut? Nem tudsz most menni. Később mész csak. Még nem tudod mikor. PONT! Miért kell túlspilázni?

2013. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Van itt a topicodba szúrva egy fapados repülő reklám. az nem jó?...:)

Meg mehetsz telekocsival is olcsón, ld. oszkar.com, zivi.hu, IWIW Apró, stb....

2013. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!