Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálnátok ha anyósék el...

Mit csinálnátok ha anyósék el akarnák rontani a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kisfiam és konkrét elképzeléseim a gyereknevelésről. Nagyon nehezen viselem, hogy anyósomék mindenbe beleszólnak. (csak amióta megvan a gyerek, előtte nem volt bajom velük) Pl.: Sajnos a fiam tápszeres 3 hós kora óta, gondosan csinálom a hozzátáplálást 4 hós kora óta(korának megfelelően). Persze megkaptam, hogy már régen adhatnék neki mindenfélét, mert az lenne a jó neki. Hiába mondom, hogy még várni kell ezzel, azzal, csak rázzák a fejüket, egy pillanatra elnézek és már tömik csokival!!!!! Rájuk szólok és még ők vannak megsértődve! Meg kislányt szerettek volna, ezért folyton rózsaszín dolgokat vesznek neki, pedig fiú!!! Állandóan átjönnek, pedig nekem ez nagyon kellemetlen, mindig figyelni kell őket, mert már fagyit is nyomtak a szájába... Hozzáteszem nagyon ki vannak akadva, hogy nem bízom rájuk a fiamat! Pedig így nem tudom mikor jutok el odáig, hogy náluk merjem hagyni. Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?
2013. nov. 18. 13:46
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Ja és van már egy kislány unokájuk, akit nagyon elrontanak állandóan arra nevelik, hogy ha hisztizik mindent megkap, ezért nagyon nehéz vele, 5 éves, de megveri a szüleit meg nagyszüleit ha nem kap csokit és persze oda is adják ilyenkor...stb. Én elhiszem, hogy szeretik, de nem tudják őket nevelni.
2013. nov. 18. 13:48
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Minél kevesebb találkozás,és nem levenni a gyerekről a szemed ha ő is ott van.
2013. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%

És apuka mit szól ehhez?

Neki kellene helyretenni őket, de azonnal!


Én ha ezt csinálnák, dobnám ki őket rögtön.

2013. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 apa72 ***** válasza:
80%
Beszélj a pároddal, hogy mit érzel, mi a probléma. Beszéljétek meg a nevelési elveteket. Kérd meg álljon melléd,beszéljen a szüleivel, hiszen Ti most egy család vagytok.
2013. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Elhiszem, hogy a nagyszülőnek szeretni és nem nevelni kell az unokát, de könyörgöm, édességgel tömni a pici babát?? Jól kicsesztek a másik szülőkkel (és persze a gyerekkel is). Állj a sarkadra, vagy ne legyél otthon, amikor jönnek (bár, feltételezem, be sem jelentkeznek..)
2013. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%

heti 1x1óra max "láthatás"

előre megbeszélve !!!!

2013. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%
hasonló helyzetben voltam, én leosztottam őket a francba. A gyerek a legfontosabb, szerencsére a párom mindenben mellettem állt. Azóta máshogy viselkednek...
2013. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
Néhány ember annyira primitív. Csokival/fagyival tömni egy kisbabát :( Én rövidre zárnám, ha az ellenkezőjét teszik, mint amit te kérsz, akkor nem vinném hozzájuk a gyereket. Férjed is beszélhetne velük.
2013. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajna a párom is hiába mondja nekik, hogy nem kéne ezt meg azt csinálni a gyerekkel, egyik fülükön be a másikon ki... Párom anyukája nagyon akart még gyereket, és amikor elmaradt a menzesze, bekattant, azóta gyógyszereken él. Folyton el akarja tőlem venni a fiamat, engem meg el akar küldeni, hogy én ne is legyek a közelükben, mintha az ő gyereke lenne. De ezek miatt a húzások miatt nem merem egyedül hagyni a gyerekkel, hát ha én ott vagyok még akkor is teletömik mindennel. Sajnos állandóan átjönnek, nem tehetem meg, hogy sosem vagyok itthon.
2013. nov. 18. 14:18
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Hasonló gondjaim voltak anyósékkal.mondjuk ràjuk sosem hagytam eddig.Egyszer nagyon kibuktam, nem vagyok büszke rá de hatásos volt. Azóta anyós nem mer semmit adni a lányomnak anélkül hogy meg nem kérdezte volna.

(Hozzàteszem az tényleg egy igen tanulságos eset volt: 1 évesemnek keménycukrot adott ami megakadt a torkán. 4 napig voltunk kórházba, azóta is beleremegek ha rá gondolok,a többit képzeljétek oda... :/

2013. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!