Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálnátok ha anyósék el...

Mit csinálnátok ha anyósék el akarnák rontani a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kisfiam és konkrét elképzeléseim a gyereknevelésről. Nagyon nehezen viselem, hogy anyósomék mindenbe beleszólnak. (csak amióta megvan a gyerek, előtte nem volt bajom velük) Pl.: Sajnos a fiam tápszeres 3 hós kora óta, gondosan csinálom a hozzátáplálást 4 hós kora óta(korának megfelelően). Persze megkaptam, hogy már régen adhatnék neki mindenfélét, mert az lenne a jó neki. Hiába mondom, hogy még várni kell ezzel, azzal, csak rázzák a fejüket, egy pillanatra elnézek és már tömik csokival!!!!! Rájuk szólok és még ők vannak megsértődve! Meg kislányt szerettek volna, ezért folyton rózsaszín dolgokat vesznek neki, pedig fiú!!! Állandóan átjönnek, pedig nekem ez nagyon kellemetlen, mindig figyelni kell őket, mert már fagyit is nyomtak a szájába... Hozzáteszem nagyon ki vannak akadva, hogy nem bízom rájuk a fiamat! Pedig így nem tudom mikor jutok el odáig, hogy náluk merjem hagyni. Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?
2013. nov. 18. 13:46
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Igen! 19-es, ahogy azt írtam, hiába kértem szépen vagy szóltam rájuk nem veszik figyelembe. Akkor ki kezel le kit? A gyerekemnek én vagyok az anyja, lehet nekem tanácsot adni, meghallgatom, de ha valamivel nem értek egyet ( ezt legfőképpen az édességgel való tömésre értem egy alig 3 hónapos kisbabának), akkor nem értek vele egyet és kész! Elmondhatja,hogy ő másképp gondolja, de mi az már, hogy ott állok és megkérem,hogy ne tegye és kiröhög és megteszi??? És így várná el,hogy rábízzam a gyereket? Hogy amikor ott vagyok akkor is folyton megy a vita, hogy nem kellene ennyire féltenem, mert ők már a 2 hónapos fiuknak tejbegrízt adtak...stb??? Hozzáteszem a fia tejallergiás. Egyébként a gyereknevelésükről annyit, hogy a fiukat nem érdeklik, ő is megmondja róluk (sajnos) hogy nem 100-asok, amint tudott elköltözött tőlük,nem véletlenül. Ja és amikor megismertem egy "tróger" volt, de iszonyatosan sokat változott mióta együtt vagyunk! A szíve a helyén van, ezért vagyok vele! Én elsősorban anya vagyok, nekem az a fontos, hogy nem akarom, hogy a fiunk azt lássa, hogy veszekszünk a nagyszüleivel, mert ő még nem érti meg min vitázunk. Nem akarom, hogy feszültség legyen, de nem tudom, hogyan kezeljem ezt a helyzetet, hogy a nagyszülők hallgassanak rám és ne akarjanak olyasmit csinálni az unokájukkal ami árthat neki!
2013. nov. 18. 22:07
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves koráig a lányom nem kaopott édességet. Úgy voltam vele előbb a normál ételeket ismerje meg. A fiamnál úgy szintén így lesz aki most 3 hónapos. Az én drága anyosóm azért sértődött meg, mert a fiamat elvettem a lánya kezéből és elvittem megetetni. (szopizik a babám így nem fogok neki állni akárki előtt). Az ételle kapcsolatban ki is kell állni mert akármi történik nem fogod tudni, hogy mi okozta a bajt.
2013. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2013. nov. 25. 17:09
 24/30 anonim válasza:
100%
huh,mintha én írtam volna, dettó ez a helyzet nálunk is. Próbáltam szépen kérni, bólogatni, hallgatni, mert nem szeretem a veszekedést. De nem hozott eredményt. Határozottan állj ki a nevelési elveidért. Ha röhögnek, hát röhögnek, magukat minősítik vele. Basszus, tényleg, mint ha én írtam volna. Kitartást neked! Együtt érzek :(
2013. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor neked is kitartást! :)
2013. dec. 4. 12:12
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám neki,hogy próbálkozzanak még egy sajáton!
2013. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben nem vinném el hozzájuk, és ők sem jöhetnének hozzánk addig, amíg gyökertesen meváltoztatnak a hozzáállásukon. A gyereket nem hagynám náluk, egy percre sem.


1. ha anyóspajti beleszól mindenbe, akkor ki akar túrni téged a saját anya-szerepedből. Ő már volt anya, köszönjük, most hagyjon szépen téged, hogy a te gyerekednek az anyja lehess.


2. Ha a kisfiú helyett mindenáron kislányt akartak, az az ő bajuk. De ha rózsaszínű ruhákat akarnak rá adni, akkor nagyon észen legyél, mert ha engedsz a szülőknek, akkor a legjobb úton haladsz afelé, hogy a gyereked nemi indentitását tönkretegyék - már ha hagyod. Ez nagyon nem vicc! Nem csak arról van szó, hogy homokos lesz, hanem arról is, hogy esetleg 16 évesen öngyilkos (mert olyan mélyen sérül).


3. A tömik csokoládéval -ról már nem is beszélve...


Nézd, te vagy a gyerek anyja, te neveld, te vagy érte a felelős (meg a férjed). Éppen ezért neked KELL meghúzni azokat a határokat, amelyeket mások nem léphetnek át.

POnt. Aki megsértődik, az majd megbékül vagy úgymarad.

2013. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az tűnik fel, hogy a férjed kb. mellékszereplő a történetben. Jól érzékelem, hogy ő Rád hagyja? Vond be őt jobban a gyereknevelésbe. Ne csak neked legyenek konkrét elképzeléseid, hanem Neki is. Innentől kezdve pedig kezelje ő a szüleit. Nem úgy, hogy "légyszi csináljátok, amit a feleségem kér", hanem úgy, hogy "mi úgy gondoljuk, hogy a gyerek még nem ehet fagyit, ezért ne adjatok neki". Ha túl sokat vannak Nálatok, azt is mondja meg.
2013. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hát a férjemmel szerencsére nem kellett beszélnem, mert anyósom addig ment, hogy végül magától borult ki és veszett vele össze! Ő is azt mondta neki, hogy szerinte nem tud átlépni az anyaszerepből a nagymamaszerepbe. Hát addig feszítette a húrt, hogy végül én is jól megmondtam neki, hogy ha nem változtat akkor nem is akarom élvezni a társaságát. Megmondtam, hogy bízza rám a gyereknevelést, neki csak játszani meg szeretgetni kell. Öltöztetni én öltöztetem, nem adom rá a rózsaszín ruhákat amiket kapunk tőlük, de ha hoznak neki babát játszani, azzal nem tudok mit kezdeni. Én nem babáztatom. Remélem tényleg megváltozik a helyzet, bár a férjem azt mondta, hogy szerinte csak ideig-óráig, ez nem fog sokáig tartani. Na mindegy, eljutottunk odáig, hogy elmondtuk neki miken kéne változtatnia. Biztos volt megsértődés,de már nem bánom, hogy ezen is túl vagyunk.
2013. dec. 12. 12:04
 30/30 anonim ***** válasza:
Na, többek között ezért nem akarok én gyereket.
2014. okt. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!