Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálnátok ha anyósék el...

Mit csinálnátok ha anyósék el akarnák rontani a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kisfiam és konkrét elképzeléseim a gyereknevelésről. Nagyon nehezen viselem, hogy anyósomék mindenbe beleszólnak. (csak amióta megvan a gyerek, előtte nem volt bajom velük) Pl.: Sajnos a fiam tápszeres 3 hós kora óta, gondosan csinálom a hozzátáplálást 4 hós kora óta(korának megfelelően). Persze megkaptam, hogy már régen adhatnék neki mindenfélét, mert az lenne a jó neki. Hiába mondom, hogy még várni kell ezzel, azzal, csak rázzák a fejüket, egy pillanatra elnézek és már tömik csokival!!!!! Rájuk szólok és még ők vannak megsértődve! Meg kislányt szerettek volna, ezért folyton rózsaszín dolgokat vesznek neki, pedig fiú!!! Állandóan átjönnek, pedig nekem ez nagyon kellemetlen, mindig figyelni kell őket, mert már fagyit is nyomtak a szájába... Hozzáteszem nagyon ki vannak akadva, hogy nem bízom rájuk a fiamat! Pedig így nem tudom mikor jutok el odáig, hogy náluk merjem hagyni. Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?
2013. nov. 18. 13:46
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Atya ég! Nagyon sajnálom ami veletek történt. Csak azt nem értem miért kell a nagymamának egy ilyen dolog, ahhoz, hogy betartsa a szülők kérését. Oké, hogy a nagyszülők már lazábbak, de miért kell ártani a gyereknek? Na mindegy, a lényegen nem változtat, nehéz megoldanom, hogy úgy viselkedjenek az unokájukkal, ahogy kéne. Tegnap pl idehozták a beteg unokatesót, mire én bevittem a fiam a szobába, hogy ne legyenek egy légtérben, erre én voltam kiosztva, hogy kell a gyereknek a baci, mert ha túlságosan féltem, majd attól lesz folyton beteg. Hozzáteszem az unokatesó lázas beteg!
2013. nov. 18. 14:29
 12/30 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a kiosztás lesz nálunk is a megoldás? Ez annyira kellemetlen, mégiscsak a párom szülei. Úgy sajnálom, hogy ilyenek a gyerekneveléssel kapcsolatban...
2013. nov. 18. 15:30
 13/30 anonim ***** válasza:
12%
Drága istenem kérlek soha ne büntess engem ilyen gonosz menyecskékkel!:)))
2013. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
67%
nálam is a kiosztás lett hatásos.. :) nekem még abba is beleakartak szólni milyen színű ruhát adjak rá... egyszer betelt a pohár.. és kifakadtam... szerintem nekem rosszabb érzés volt mint nekik... utálok veszekedni... azóta eltelt jó pár év... hiába váltam el a fiúktól, a mai napig nagyon jó a kapcsolatom velük...heti szinten telefonon beszélünk... :) nem tett kárt a kapcsolatunkban... :)
2013. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
62%
13, ez kizárólag rajtad múlik. Hogy milyen leszel az anyós szerepben.
2013. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Kedves 13-as, ha gonosz lennék eltiltanám őket, mint írtam a gyerek előtt nem volt semmi probléma Velük. Az, hogy van az anyai ösztön és féltem a gyermekemet miért gonoszság? Szerinted inkább a gyerekemnek ártsak,hogy végig nézem ahogy 3 hónaposan csokival meg nyalókával tömik? Szeretném ha nem romlana a viszony közöttünk, de sajnálom a fiamat, hogy le akarják betegiteni..stb. És ne offolj, azt kerdeztem ti mit tennetek ha a gyereketekrol lenne szo.
2013. nov. 18. 17:04
 17/30 anonim ***** válasza:
74%
Ha az én gyerekemről lenne szó, akkor én egyszer szépen elmondanám, hogy már pedig olyan dolgokat nem adunk a gyereknek amire még nem érett meg a pici gyomra. Ha ezt mégis folytatnák akkor szólnék nekik, hogy ez volt az utolsó eset, mert akkor egy ideig nem találkozhatnak a gyerekkel. És ha tényleg nem tartják be, akkor nem engedném a gyerek közelébe. Ez veszélyeztetés. Nem vagyok szőrös szívű mert mióta a gyerekem ehet mindent soha nem szóltam a szüleimnek, hogy mit adnak neki. Heti egy alkalommal vagyunk náluk akkor a gyerek egész nap eszik és ezért sem szólok semmit. De az miatt igen is kiakadnék, ha egy kicsi babának ilyen kajákat akarnának adni. Szerintem igen is legyél kemény, mert a gyerekedről van szó akiért Te felelsz.
2013. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Valószínűleg ezt fogom tenni. Nem tudom mennyit fog használni, mert amikor apósom csokival etette megkértem, hogy ne tegye 3-szor, utána már kiabálva, de ez sem érdekelte, ki kellett vennem a kezéből,mert csak nevetett,hogy ugyan már, hát ízlik neki!
2013. nov. 18. 18:08
 19/30 anonim ***** válasza:
23%

Nem rászólni kell anyósra nem a gyereked, azért a minimális tisztelet kijár, annak a nőnek aki aki olyan férfit nevelt akit te a gyerekeid apjának választottál.

Meg kell beszélni felnőtt emberként, utasítgatások, lekezelés nélkül. Úgy ahogy te is elvárod, hogy veled bánjanak.

2013. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
82%
kedves 19.-es amikor nem használ már a kérés a kedves szó.. mert az anyós-após! kezeli le a menyét azzal hogy nem tesz eleget a kérésének (majd mi megmutatjuk! mi már felneveltünk egy gyereket!stb...) nem tudsz már mit csinálni!!! ez nem a tiszteletlenség jele! hanem nincs más eszköz már a kezedben hogy ÉN dönthessem el mit akarok enni adni a gyerekemnek.. hisz ÉN vagyok az anyja!
2013. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!