Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben jogosan kezeli a párom a fizetésem?

Figyelt kérdés

Bár külön lakunk, de anyám élősködik rajtam. Folyton pénzt kér, pedig tudja jól, hogy nincs. Ha nem adunk neki akkor játsza az áldozatot.

Párom ezt megelégelte és azt mondta, hogy decembertől elveszi a fizetésem és majd ő beosztja.


2013. nov. 24. 22:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%

Nem jogos, de ésszerű.

Ha anyukádat nem fenyegeti az éhhalál, akkor jogosan elégelte meg. Természetes, hogy nincs szíved leszerelni anyukádat, de ne élősködjön rajtatok!

2013. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
A ház amiben lakik az én örökségem is és sajnos tavaszal árverezni fogják. Így akkor is nekem kell pénzelnem.
2013. nov. 24. 22:58
 13/30 anonim ***** válasza:
31%
Ezért nem várod a karácsonyt?
2013. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
80%
Egy ismerősömmel ugyanezt tette az anyukája. És megtehette mert soha nem szerette a lányát, így szegény csaj bármit megtett volna, hogy csak egy picit bevágódjon a szüleinél. A párod helyesen átlátja, hogy nem jól kezeled a helyzetet. Valahol érthető, hiszen szereted a szüleidet, gondolom ezért nem tudsz nemet mondani. De sem anyukádnak, sem nektek nem jó hosszútávon, ha hagyod őt ennyire beleszólni az életetekbe. Mi lesz ha gyereketek lesz? Majd nem adsz neki enni, mert anyukádnak megy a pénz? Ez nem megoldás!
2013. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%
Normális esetben azt mondanám, hogy tőlem merné elvenni a párom a fizetésem és egyedül beosztani, de a te helyzetedben én is ezt tenném, vagy hazazavarnálak anyádhoz.
2013. nov. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
88%

előbb tudatosítsd magadban hogy felnőtt ember vagy, és anyukád is felnőtt. a saját sorsáért felelős. ha folyton kisegíted, akkor persze hogy könnyebb a nyakadon élősködnie mint összeszedni magát és dolgozni.

ha ennyire nem vagy képes nemet mondani, akkor jogos, h a párod kezeli a pénzedet.

2013. nov. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
15%
Ha a ház teljes mértékben a tied, akkor fenyegesd meg anyádat, hogy vagy az van, amit te mondasz, vagy mehet, amerre lát. Ő sem kímél téged, nagyon szép anya lehet. A párod meg miért nem veled él? Ketten erősebbek lennétek anyád ellen, vagy ha úgyis elúszik a ház, miért nem költözöl te hozzá?
2013. nov. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Mi a párommal albérletben élünk. A ház anyámé a másik fele enyém és a két tesómé.
2013. nov. 25. 08:15
 19/30 anonim ***** válasza:
89%
Én olyan könnyen át tudok siklani a hasonló szituációkon, mint tollpihe az éjszakai égbolton:) nincs és kész. El lehet menni dolgozni!
2013. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Közel a hetvenhez hova menjen dolgozni?
2013. nov. 25. 09:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!