Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben jogosan kezeli a párom a fizetésem?

Figyelt kérdés

Bár külön lakunk, de anyám élősködik rajtam. Folyton pénzt kér, pedig tudja jól, hogy nincs. Ha nem adunk neki akkor játsza az áldozatot.

Párom ezt megelégelte és azt mondta, hogy decembertől elveszi a fizetésem és majd ő beosztja.


2013. nov. 24. 22:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Anyukáddal neked kell rendezni a problémád.


Amúgy én is megnézném azt a férfit, aki elakarja venni a fizumat :)

2013. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
nem laktok vele, akkor hogy tudja elvenni a fizudat???!!! Akkor mit érdekel téged, hogy hazaenged-e vagy sem?! Telefont kikapcsolni, ha hív, fület becsukni, ha panaszkodik. Vagy az ő életét éled vagy a sajátodat, különben a következő körben a párod fogja kitenni a szűrödet, hogy ő nem fog téged eltartani, hoyg te anyádra kereshess.
2013. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Ha szakítunk a párommal akkor csak anyámhoz tudok költözni.
2013. nov. 25. 11:13
 24/30 anonim ***** válasza:
ha elviszik a feje felül a házat, akkor oda sem, legfeljebb a teljes fizetésed fejében. Ennyiért meg bárhol kapsz szobát...
2013. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
93%

"Ha szakítunk a párommal akkor csak anyámhoz tudok költözni."


Vagy mondjuk végre felnősz és a saját lábadra állsz. Elmész albérletbe, eltartod magad és nem várod el másoktól,hogy helyetted felelősséget vállaljanak. Ha édesanyád lassan 70 éves, gondolom te olyan 40 körül lehetsz, tehát bazira nem vagy gyerek...

Én még csak 30 körül vagyok, 2 gyerekkel, és ha ne adja Isten elválnánk a férjemmel,vagy akárhogyan egyedül maradnék a 2 gyerekkel,akkor sem jutna eszembe anyám nyakára költözni.

Az meg,hogy kötelességed lesz anyádat segíteni... Nem kell annyira aggódni, van még 2 testvéred,akik pontosan ugyan annyira kötelesek neki segíteni,mint neked. NEm kell az áldozatot játszani.

2013. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudod megállni hogy ne adj anyukádnak akkor igen,jogosan veszi el.
2013. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, mert, úgy viselkedsz, mint egy gyerek, aki nem tud dönteni, hogy zsaroló anyjának vagy saját életének legyen kovácsa!
2013. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
De miert arverezik a hazat? A te reszed is arverezik? Mert ha nem irtal alá jelzalogot azt nem tudjak árverezni csak anyad reszet vagy ?
2013. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

A férjem is hasonló családból jött. Míg nem éltünk együtt őt is folyamatosan lehúzták otthon. Mi hiénáknak hívjuk őket a mai a napig.

Szóval én konkrétan megmondtam amikor összeköltöztünk hogy ennek vége. Szóval megmondtam anyukának hogy mi mostantól egy család vagyunk és én nem tartom őket.Csak így működhet nálunk a közös kassza. A férjem is akkor még kicsit gyenge volt mint te, és hagyta hogy én rendezzem a dolgot. A másik fontos lépés az volt hónapokig, hogy nem vettünk le feleslegesen a számláról pénzt, nagyjából csak annyit amennyi épp kellett, így ha jöttek kérni (mikor én nem voltam otthon) azt mondhatta a férjem hogy nincs itthon egy fillér sem, nem tud adni. Ennek 3 éve és azóta leszoktak rólunk, jobban mondva leszoktattam őket.

Én egyébként teljesen igazat adok a párodnak.

Tehát mi alapból úgy indultunk hogy én kezelem a pénzeket. Most hogy már nincs ilyen jellegű probléma, így is közös minden, és minden kiadást megbeszélünk, de nincs az hogy csak én kezelem a pénzt. Tudjuk hol van és hozzányúlunk ha kell.

Szóval teljesen igaza van a párodnak, jogos a döntése. És te fogod először magadon észrevenni hogy jól teszi mert sokkal több dologra jut majd neked is.

És ha már a párod vállalta a dolgot akkor hagyd rá, és meg is kérheted hogy "intézze el" anyádat. mondja meg neki ő a szitut. Gyenge vagy de én megértelek( láttam a férjem) nem egyszerű,de lesz ez még jobb is.

2013. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ha 70 éves az anyukád, akkor gondolom kap nyugdíjat. Ossza be és hagyjon békén, a fizetésed a tiéd, már eddig is csomót megtakaríthattál volna, ha nem szedi el tőled és akkor nem kéne attól félned, hogy ha egyedül maradsz nincs hova menned. Ne adj többet neki pénzt és kész, takarékoskodj, hogy legyen egy kis tartalékod ha megszorulnál bármi miatt. Te felelősséged a saját sorsod, gondolom nem ellopja a pénzt az anyád, hanem te adod oda neki, mert telebeszéli a fejed. Ne engedd mától és kész!
2013. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!