Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan illeszkedjek be anyósom...

Hogyan illeszkedjek be anyósom luxus világába?

Figyelt kérdés

Párom és én is egy kis panellakásban nőttünk fel, átlagos körülmények között. Aztán az ő szülei elváltak, pár évvel később az édesanyja pedig összejött egy gazdag pasassal. Anyósom hozzá költözött a rózsadombi villájába és egy teljesen más életet kezdett élni. Nem dolgozik, utazgatnak, drága éttermekbe és színházba járnak, vagy pedig otthon üldögélnek a medence mellett.

Voltunk párszor nálunk, de mindig nagyon kellemetlenül érzem magam, mert az a világ nem az enyém. Én nem iszom kristálypohárból az ásványvizet és nem eszek olyan tányérból, amit nem lehet betenni a mikróba, mert aranyból van a széle. A prémium minőségű kajákat sem ismerem, amit esznek, nekem csak a teszkós jut itthon.

Anyósom mindig márkás holmikba jár, télen igazi bundában, én meg a kínaiban vásárolok és látom, ahogy néha végignéz és én is csúnyának és olcsónak érzem magam mellette.

A múltkor látogatóba jöttek hozzánk az albérletbe, és annyira nem volt kedvem velük találkozni, hogy azt hazudtam a páromnak, hogy be kell mennem hirtelen a munkahelyemre és órákig egy plázában bolyongtam, míg biztos nem voltam benne, hogy hazamentek. De mindig nem menekülhetek. Mit tegyek, hogy beilleszkedjek a világukba és még jól is érezzem magam?


2013. nov. 28. 21:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem tudomásul lehet venni, hogy más ember máshogy él. Ha pl. kimegyünk Telkibe "gazdagékhoz" (rokonok), akkor ott van medence, kilátás, sok autó, minden... nekünk itthon nincs. De ők is jönnek hozzánk. De nem keresik a medencét, mert tudják, hogy nekünk nincs. Megeszik, amit mi főzünk nekik, mi is megesszük náluk, amivel ők várnak. Nem irigyeljük egymást. Tudomásul vesszük, hogy különbözik az életünk.
2013. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
58%
még az anyós is lehet csóró ha fordul a szerencséje
2013. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%

Nem lehet hozzászokni, udvariasan meg kell úszni az ilyen látogatásokat. Próbálj elegánsabban öltözködni, amikor oda mész, és tudd le hamar. Nem kell sűrűn menni.


Velem is ez volt, barátom nagyszülei (ők nevelték) szintén Rózsadomb... Én meg a legcsóróbb vidéki pereputtyból származom, 15 éves koromig azt sem tudtam, hogy a zuhanyzás legalább kétnaponta ajánlott. Persze, mire járni kezdtünk, már normális emberi szintre kikupálódtam, de még így is sokk volt a tihanyi camembert meg a Wellington bélszín... Udvariasnak kell lenni. Felajánlani a segítségedet a ház körül, minden ételre azt mondani, hogy finom, és igyekezni eltalálni a desszertvillát. Aztán lelépni minél hamarabb. Egy idő után kialakul a rutin, ne aggódj. Ha kéthetente átmész, az pedig már jó.

2013. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbségi komplexusod van, ez annyira egyértelmű. Te magad mondod, hogy anyósod nem szól be. Én azt sem tartom kizártnak, hogy te csak bebeszéled magadnak, hogy ő lenéz, és gúnyosan méreget téged. Az is lehet, hogy nem az anyagi helyzeted miatt néz le, még ha le is néz, hanem azért, mert soha nem kedvelt - tipikus anyós probléma. Ahhoz képest még szerencsés is vagy, mást az őrületbe kerget az anyósa. A találkozók alkalmával légy természetes, kerüljétek az anyagiakat érintő témákat, beszélgessetek bármi másról. És próbáld pozitívan felfogni, hogy néha arany tányérról ehetsz lazacot, hisz ha nem lenne egy kitartott anyósod, lehet, hogy ez sose történne meg veled - bár kívánom, hogy egyszer önerőből is eljuss erre a szintre. Én annyira nem tudom ezt átérezni, mert én magam is jó anyagi körülmények között éltem és élek, de ettől függetlenül sose néztem le a panelban élő ismerőseimet, sőt, a legjobb barátnőm és a legjobb gyerekkori emlékeim oda kötnek. A "luxus" világba csak úgy lehet beilleszkedni, ha élvezed. Ha már anyósodat nem kedveled, akkor ne az ő társaságáért, hanem magadért élvezd ki azt a néhány órát, amit olyan körülmények között tölthetsz el, ami egy kis kitörés a mindennapokból. Mégis mi különbség van a kristálypohár és a műanyag pohár között? Pohár, pohár, vizet lehet bele önteni, a szádhoz emelve pedig inni lehet belőle, és kész. Az ilyen dolgokon szerintem kár görcsölni, a saját életedet nehezíted vele.
2013. nov. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
11-essel értek egyet. Amellett, ha anyósod lenézne titeket, hidd el, h nem menne hozzátok. És igen, azoknak is igazuk van, akik a kisebbségi komplexusodról írtak.
2013. nov. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy anyósod lenézne téged, ezt csak te beleképzeled. Szerintem is kisebbségi komplexusod van. Próbáld magad ezen túl tenni és élvezd az esetleges előnyöket, ami az anyós mellett jár, pl. jó kaják, szép környezet, stb..

Amúgy a 11-es nagyon jól leírta.

2013. nov. 29. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Régen nagyon jóban voltam az anyósommal, akkor is átmentem hozzá, ha a párom nem jött. Filmeztünk, főztünk együtt, nagyon jó volt. Aztán megismerkedett ezzel a pasassal és megszűnt a jó kapcsolatunk. Még a lánya, a sógornőm is ezt érzi náluk, amit én, ő is igyekszik kerülni a találkozást. De heti egyszer, hétvégén muszáj elmennünk hozzájuk, ha itthon vannak, különben jön a hiszti, hogy elhanyagoljuk őt.

A pénzre nem vagyok irigy, bár egyik hónapról a másikra élünk, nincs saját lakásunk, csak albérlet, de boldogok vagyunk. Ennél több nem kell. :)

2013. nov. 29. 06:26
 18/23 anonim ***** válasza:

A lenéző méregetést talán tényleg csak beképzeli a Kérdező, de a hirtelen jött jó körülmények azért képesek megváltoztatni az embereket. Pl lehet, hogy azért nem hív, mert az új férfi nem nagyon szeretné, hogy más járkáljon a házában, csak az anyós szégyelli ezt elmondani neked. Aki élete 50+ éve során átlagos/picit átlagon aluli színvonalon élt, annak nehéz hirtelen, minden átmenet nélkül a jót kezelni. Könnyen változik a viselkedése, amit ugye nem tudnak mire vélni, akik mióta az eszüket tudják ismrik őt. Ha kényelmetlenül érzed magadat mellette, akkor tényleg minimalizálni kell a találkozókat és kész. Egy-két órát alkalmanként pedig ki kell tudnod bírni, neked is alkalmazkodnod kell.


Ahogy itt írták, szinte mindegy, hogy arany étkészlet van előtted, vagy egy alumínium. Mindkettővel ugyanúgy lehet kanalazni, vágni és szúrni. A finom kajáknak én meg a helyedben örülnék, legalább néha ehetnék egy nagyon különlegeset és jót :)

2013. nov. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Járjál el egy pszichológushoz, ha olyan csóró vagy, akkor TB alapon is lehet találni és szabadulj meg a kisebbségi komplexusodtól. Anyósod nem néz rád sehogy, neked van gebasz az agyadban. Ez amúgy jellemzően a szegények sajátja, hogy a csúnya gonosz gazdagok hogy néznek rájuk, meg mit gondolnak a dolgaikról, meg mindenről, biztos nézik mennyi volt, meg stb. Holott valójában ők foglalkoznak állandóan a pénzzel, gazdagék számára az egy teljesen természetes dolog, ami nem vált ki belőlük érzelmeket, ugyanígy a drága tárgyaik sem. Mivel meg az árakat sem kell megnézniük jellemzően fingjuk sincs arról, hogy a te dolgaid mennyibe kerülnek, vagy nem kerülnek.
2013. dec. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekünk is van kőgazdag rokon, imádok hozzájuk járni, az első pillanatban természetes volt minden, ugyanis ugyanúgy HÁZban laknak, esznek alszanak és kakilnak is, bizony :)

Egyéb dolgok az életben nemigen számítanak úgyhogy hálistennek fesztelen a hangulat köztünk és nem zavar ha 10 autó áll a garázsban, hanem inkább elviszem a leggyorsabbat egy körre :)

2013. dec. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!