Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti milyen viszonyt ápoltok a...

Ti milyen viszonyt ápoltok a párotok szüleivel?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, párom 23, már lassan 3 éve vagyunk együtt, és minden teljesen jó, nem is szeretnék hibákat találni. Viszont van valami, ami elég rosszul esik. Úgy érzem, hogy a párom édesanyja egyáltalán nem nyit felém, folyton elzárkózik, 3 év alatt egyetlen(!) kerek mondatot sem szólt hozzám, és nem, nem túlzok. A párom édesapja kedves hozzám, szívből köszön, de tudom, hogy nem a szavak embere, ezért nem neheztelek rá, nekem ez momentán elég tőle.

Nagyon igyekszem meghúzni magamat a házukban, csendben vagyok, párom szobáját alig hagyom el, de ha netalántán véletlenül összefutok az édesanyjával a folyosón, máris belehúz és eltűnik valamelyik ajtó mögött, még mielőtt feleszmélhetnék, vagy egyáltalán én megpróbálnék kezdeményezni valamit. Ha köszön nekem, azt is csak nagy nehezen teszi, mintha lenézne. Ami a legrosszabbul esik, hogy közben ő "szid" engem a páromnak a hátam mögött, hogy csak kihasználom őket, mert nem nyitok semerre... :) Igazság szerint ha ez lenne életem legnagyobb problémája, annak baromira örülnék, szóval nem erről van szó, de néha már pattog az ideg az agyamban, amikor náluk vagyok. Egyszer nem mondta azt nekem, hogy gyere, meghívlak ebédre (a páromat folyton hívja az én anyukám, és folyton ebédelteti, beszélget vele...) Most őszintén, mi a fenét csináljak? Tegyek erre az egészre magasról? Rosszul esik, hogy mástól azt hallom, hogy a barátja édesanyja milyen jó fej, sokat beszélgetnek, sőt, közös programokat is szerveznek. Viszont szívesen meghallgatok bármilyen tapasztalatot, véleményt. :) Nekem ő az első barátom, és nem igazán tudom, mit kellene tennem pontosan, csak az érzések kavarognak bennem.

És tisztában vagyok vele, hogy ő még messze nem az "anyósom", de végtére így is mondhatjuk, ezért van ebben a kategóriában. Köszi annak, aki elolvasta, és a válaszokat is köszi előre. :)



2013. dec. 3. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni szoktál amikor a párod szüleinél vagytok? Elmosogatsz, vagy megterítesz? Hívjátok meg közösen az anyukáját egy ebédre ahol szépen el tudsz vele beszélgetni, nyiss te felé lehet azért amiért elvonulsz náluk a párod szobájába ezért gondolja azt hogy nem bírod őt, kérd ki a tanácsát néhány dologban, pl most jön a karácsony kérdezd meg hogy szerinte mit vegyél a párodnak.
2013. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pont azért zárkózok már el én is, mert úgy érzem, hogy nem vagyok náluk kívánatos személy. Alapjáraton barátságos vagyok mindenkivel, nekem teljesen természetes volt, hogy vele is elkezdjek beszélgetni, mikor még az első időkben voltam náluk, de teljesen elvágta a beszélgetést, és semmi hajlandóságot nem mutat, hogy velem beszéljen. Szívesen segítenék bármiben, de most menjek ki spontán és mondjam meg, hogy tessék csak hagyni, majd én elmosogatok (miközben sosem eszek náluk semmi olyat, amit tányéron kellene, mert meg sem kínálnak? :) )
2013. dec. 3. 12:41
 3/18 Tica0121 ***** válasza:
100%
Én imádom az anyósomat és az apósomat is. Mind a ketten nagyon hamar elfogadtak, igaz én voltam az egyetlen lány, akit a párom hazavitt. Ez fordítva is igaz, az én szüleim is nagyon szeretik a férjemet, 16 éves kora óta ismerik. Sajnállak, hogy ilyen helyzetben vagy. Sajnos azt kell mondjam, hogy Te megfeszülhetsz, ha az "anyós" nem akar nyitni feléd, akkor te sajnos nem fogsz tudni ezen változtatni. Esteleg lehet meg kellene kérni a párodat, hogy próbáljon meg közös programot szervezni, vagy ha ott vagytok, akkor "látványosan" hívjon ki közétek, próbálj neki segíteni pl teríteni ebédhez, vagy ilyesmi. Talán változhat a helyzet. Viszont az én férjem soha nem hagyná és nem is hagyja, hogy bárki szídjon vagy rosszat mondjon rólam és ez fordítva is igaz. Lehet emiatt érzi úgy, hogy megteheti.
2013. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hm, értem... :( Ez is csak most esik le, hogy a párom sosem mondta, hogy megvédett volna engem, csak annyit mindig, hogy elhintett a kedves anyós velem kapcsolatban 1-2 megjegyzést. Lassan már ott tartok, hogy semmi kedvem vele közös programra, de még hajtok kicsit, hátha. Jó lenne valami közös program, főleg, hogy nemsokára karácsony/szilveszter.

Egy ilyen "probléma" egyébként kinőheti magát akkorára később, hogy szakítsak emiatt a párommal?

Mindenesetre köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek. :)

2013. dec. 3. 12:47
 5/18 Tica0121 ***** válasza:
100%
Hát amennyibe a párodra van akkora befolyással a mama, akkor igen. Bár azért egy felnőtt, értelmes emberről nem gondolnám. Nekem van egy barátom, aki az anyukája miatt szakított egy lánnyal, mondván hogy neki nem kell a feszkó. Érdemes azért ezt átbeszélni pároddal.
2013. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyóspajti fúr, a párod meg semmit sem tesz ellene, akkor igen, lehet belőle szakítás!
2013. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nos, akkor kíváncsi leszek, hogy mi hogy fog alakulni...
2013. dec. 3. 13:16
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nekem milyen a kapcsolatom "anyósommal", az végülis lényegtelen, dicsekvésnek hangzana, az meg rajtad nem segít. Szóval a hibát ott találtam, hogy -most nem keresem vissza, hogy idézhessek, de valami olyasmit írtál, hogy- anyós nem nyit feléd. Szerintem nem neki kell nyitnia, hanem neked, elvégre te vagy a vendég, a "betolakodó". Ugyanakkor látom, hogy ez az ő esetében nehéz, ezt csak azért írtam le, mert szerintem ez így működik. Na mindegy, a lényeg, hogy elég sok idő eltelt már, és a helyedben már nem hívogatnám cseverészni meg ismerkedni, meg recepteket csereberélni, hanem egy ilyen folyosón elbújós akciónál elkapnám, hogy beszélni szeretnék vele. Aztán leültetném, és belekérdezném az arcába, hogy mi a problémája velem, illetve elmondanám, hogy szeretem a fiát, jelen állás szerint jó ideig együtt leszünk, és szeretném, ha ő ezt elfogadná, illetve szeretném megismerni, "megtudni, honnan jött", és hosszú távon jó kapcsolatot szeretnék kialakítani azzal a személlyel, aki a legfontosabb a szerelmem életében. Kb. ennyi, érdeklődve várnám, hogy mit lép.
2013. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden teljesen jó? Csak a párod nem véd meg úgy tűnik...

Nem is akarsz találni hibát? Talán nehezen kezeled a konfliktusokat?

Ezek csak kérdések nem kekeckedés:)


Amit én tudok mondani: Először is a beszélgess el a pároddal és mondd el neki, hogy anyukával lehetetlenség kapcsolatot teremteni mert nem hagyja! És ha már csesztet a hátad mögött akkor egyértelmű, hogy utál és nem is akarja a kapcsolatot felvenni.


Aztán a párod elbeszélgethet anyukával: először is ne piszkálja a párját mert nem tisztességes dolog pláne, hogy semmi panasza nem lehetne rá. Mégis, milyen módon használod ki őket? Hogy ott vagy egy kicsit? A párod ugyanúgy ott van nálatok és tisztességes fogadtatásban részesítik a szüleid az övékkel szemben.


Másrészt meg említse meg neki, hogy te szeretnél beszélgetni vele de ha kikerül és alig szól hozzád akkor, mit akar? Nem véletlen vagy bent a szobádban hanem azért mert már nem tudsz, mit kezdeni vele.


Ha ott vagy legyen szíves elbeszélgetni veled és nem kikerülni. Akkor talán a kedves mama felfedezhet olyan jó dolgokat is, amiket eddig nem tapasztalt veled kapcsolatban.


Ha erre nem hajlandó akkor két választás van.


- Vagy közlöd a pároddal, hogy nem vagy hajlandó többet hozzájuk menni mert nem vagy köteles elviselni napokig ezt a hangulatot ezt a légkört ez nem is kívánhatja. Ha látni akarja őket menjen egyedül. Ha anyuka nem szeret nem kell egy levegőt szívnia veled akkor jobb ha nem is találkoztok.


- Vagy elgondolkodsz azon, hogy a párod ezt miként tudja lerendezni úgy, hogy anyukával is jóban legyen, neked is jó legyen. Anyuka kisfia, aki sosem fog kettőtökért, érted kiállni vagy kezelni tudja a dolgokat? Mert azért én belekalkulálnék a szakítást még ha fáj is. Később lehet sok problémától ment meg ez a lépés.


Kíváncsi lennék azért, hogy az előző barátnőkkel, mi volt a helyzet?


Az ilyen gyűlölködő anyukák sosem változnak meg nem lesz belőlük még csak egy kedves ismerős sem. úgyhogy ne fűzz nagy reményeket hozzá itt inkább a párodon lenne a hangsúly, hogyan kezeli ezt a helyzetet.

2013. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi még köszönő viszonyban sem vagyunk az apósékkal!
2013. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!