Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti milyen viszonyt ápoltok a...

Ti milyen viszonyt ápoltok a párotok szüleivel?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, párom 23, már lassan 3 éve vagyunk együtt, és minden teljesen jó, nem is szeretnék hibákat találni. Viszont van valami, ami elég rosszul esik. Úgy érzem, hogy a párom édesanyja egyáltalán nem nyit felém, folyton elzárkózik, 3 év alatt egyetlen(!) kerek mondatot sem szólt hozzám, és nem, nem túlzok. A párom édesapja kedves hozzám, szívből köszön, de tudom, hogy nem a szavak embere, ezért nem neheztelek rá, nekem ez momentán elég tőle.

Nagyon igyekszem meghúzni magamat a házukban, csendben vagyok, párom szobáját alig hagyom el, de ha netalántán véletlenül összefutok az édesanyjával a folyosón, máris belehúz és eltűnik valamelyik ajtó mögött, még mielőtt feleszmélhetnék, vagy egyáltalán én megpróbálnék kezdeményezni valamit. Ha köszön nekem, azt is csak nagy nehezen teszi, mintha lenézne. Ami a legrosszabbul esik, hogy közben ő "szid" engem a páromnak a hátam mögött, hogy csak kihasználom őket, mert nem nyitok semerre... :) Igazság szerint ha ez lenne életem legnagyobb problémája, annak baromira örülnék, szóval nem erről van szó, de néha már pattog az ideg az agyamban, amikor náluk vagyok. Egyszer nem mondta azt nekem, hogy gyere, meghívlak ebédre (a páromat folyton hívja az én anyukám, és folyton ebédelteti, beszélget vele...) Most őszintén, mi a fenét csináljak? Tegyek erre az egészre magasról? Rosszul esik, hogy mástól azt hallom, hogy a barátja édesanyja milyen jó fej, sokat beszélgetnek, sőt, közös programokat is szerveznek. Viszont szívesen meghallgatok bármilyen tapasztalatot, véleményt. :) Nekem ő az első barátom, és nem igazán tudom, mit kellene tennem pontosan, csak az érzések kavarognak bennem.

És tisztában vagyok vele, hogy ő még messze nem az "anyósom", de végtére így is mondhatjuk, ezért van ebben a kategóriában. Köszi annak, aki elolvasta, és a válaszokat is köszi előre. :)



2013. dec. 3. 12:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem neki kell nyitnia, hanem neked, elvégre te vagy a vendég, a "betolakodó". Ugyanakkor látom, hogy ez az ő esetében nehéz, ezt csak azért írtam le, mert szerintem ez így működik."


Naná, hogy így működne jó esetben, de pont ez a baj, hogy ő komolyan egy betolakodónak tart. Értem, mit akarsz mondani, de ez így baromi nehéz. Viszont igazad lehet, lehet hogy el kellene kapnom őt a lépcső vagy a folyosó fordulójában. :))


"Nem is akarsz találni hibát? Talán nehezen kezeled a konfliktusokat? "


Nem így értettem, én jól kezelem a konfliktusokat úgy érzem, hidegvérrel, de jól célzottan. Én ezt inkább úgy értettem, hogy nem vagyok olyan nő, aki direkt hibákat generál maga köré, még akkor is, ha nincs semmi. Akartam ezzel utalni arra, hogy szerintem ez a dolog már reális gonddá nőtte ki magát. Én ugyanis tényleg meghúzom magamat náluk, nem eszek, nem iszok, csak ha már nagyon muszáj, sosem fürödtem náluk, és wc-re is már csak akkor megyek, ha nagyon kell, mert arra gondolok, hogy nem vagyok kívánatos arrafele...

Én is így vagyok már vele. Vannak anyósok, akik így fogadják a fiúk választottját, ez így oké, csak remélem, hogy változik majd a helyzet. Ha nem, akkor majd tényleg csak a páromon múlik a dolog...

Köszi mindenkinek. :) Kicsit talán megnyugodtam.

2013. dec. 3. 15:31
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Egyke a párod?
2013. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ezen nem tudsz változtatni. Nálunk is ez ment.

Még az is gond volt, ha elmosogattam, mert hogyan merek én az ő konyhájához nyúlni. Akkor sírógörcsöt kaptam. Utána eldöntöttem, hogy többet ér a párom annál, hogy belemenjek anyósjelölt játékába.

Azóta párommal összeköltöztünk, és minden jól alakult. Megérte kivárni.

2013. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem egyke, van egy idősebb nővére, de ő már nem lakik otthon, messzebb él. Van saját családja, kisgyereke. Elméletileg őket imádja, mármint például a lánya férjét, meg a kisunokáját is, és a páromat is, tehát nem az a tipikus mostoha alkat, csak úgy tűnik, hogy a fia választottjait nem kedveli túlzottan...

Utolsó: örülök, hogy azzal, hogy összeköltöztetek, elmúltak a gondok. :) Remélem, hogy nekem is érdemes lesz kivárnom... ha nem változik semmi, akkor igyekszek tenni az egészre, esetleg konkrétan beszélni vele, de hát nem tudom...

2013. dec. 3. 17:17
 15/18 anonim válasza:
Engem sem bír anyósjelölt. 3 éve vagyunk együtt párommal, valamikor elvagyunk , valamikor meg kifejezetten támad. Próbáltam kialakítani vele valami normálisabb viszonyt (segítek neki, próbálok vele kommunikálni...stb. ) de elutasít. Most már ott tartok, hogy meghúzom magam, és inkább kerülöm a találkozásokat. Még mi sem lakunk együtt, úgyhogy így elég nehéz, és én is félek tőle, hogy betesz a kapcsolatunknak. Jön a karácsony, már előre tartok megint a sok feszkótól!!!
2013. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A én kapcsolatom elég felszínes anyóssal. Nem mondom hogy rossz, de azt se hiszem hogy túlságosan kedvelne. Én legalábbis nem annyira érzem.


Azért van ez, mert az elején én elég félénk, kuka, zárkózott voltam vele szemben.. Nehezen kezdtem el beszélni... és gondolom ezt megjegyezte magának. Nem volt nálam szándékos ez , csak ilyen vagyok, ha valakit még nem ismerek...


Havi 1x látogatjuk meg a férjemmel. Ilyenkor leülünk, a férjem beszélget vele, én meg hallgatom őket. Néha beleszólok ha van valami olyan amivel hozzá tudok szólni, és megkérdez. De leginkább csak "dísznek" vagyok ott, mert anyósom a fiára kíváncsi igazság szerint, és nem rám.


3,5 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok.


A lánya férje tegezi,

a kisebbik lánya pasija 1 hónap után már lazán tegezte. Én a mai napig magázom , mert nekem nem engedte meg ezt.


Viszont ha kifejezetten rossz lenne a kapcsolatunk, akkor én a férjemnek is megmondtam, hogy akkor egyedül menne látogatni és kész.


Akkor viszont kb évente 1x látnám, karácsonykor, mert a férjem nagymamájához az ünnepi ebédre viszont hivatalos lennék....


Nekem amúgy az idősebbik sógornőmmel szar a kapcsolatom. 2 hónapja voltunk együtt a férjemmel, mikor a csaj beszólt nekem hogy : "a ti kapcsolatotok nem fog sokáig tartani"


A férjem azt mondta irigységből mondta ezt, mert szerelem nélkül ment férjhez, és boldogtalan. Egyébként a mai napig így van. A férjével kölcsönösen csalják egymást. Folyton ordítozva veszekednek...anyáznak...És nem volt ez másképp az esküvőjük előtti 8 hónapos kapcsolatuk alatt sem.


Előtte se beszéltünk egy szót se, utána meg pláne nem. Szóval tök ismeretlenül áll neki ilyeneket beszólogatni nekem...így nem érdekelt a továbbiakban.

A férjem szerint ő olyan ember, hogy aki nem nyalja ki a seggét, azt utálja:) Egész nyugodtan tegye:)


Szóval köszönni se hajlandó.


Most már ritkábban fogom látni hála égnek, mert anyós se tudta elviselni őt meg a férjét, és kirakta őket. (Jó ideig együtt éltek)


27/N

2013. dec. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Na igen, a karácsonytól én is tartok. A párom anyja ugyanis egyáltalán nem hívott meg, a párom viszont igen, tehát a karácsony utáni napokban esedékes, hogy összefutok vele. Már előre tartok tőle...


"a ti kapcsolatotok nem fog sokáig tartani": Állítólag ugyanezt mondta az "anyósom" a páromnak velünk kapcsolatban. De hogy miért...? Komolyan, lassan ott tartok, hogy megmondom neki, hogy tehet nekem egy szívességet.

Mindenesetre nektek is köszi. :)

2013. dec. 11. 22:02
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát ez egy olyan sztori, hogy mire mondta ezt a sógorasszony:D hogy ezen még a férjem haverja is röhögött...


sógornőék esküvőjén voltunk, már a kaja után , mindenki dohányzott a konyhában, mi a férjemmel viszont utáljuk, azért kimentünk a nappaliba, és leültünk.


Erre odajön a csaj, és azt mondja hogy túl sokat vagyunk együtt...és ezért nem fog sokáig tartani a kapcsolatunk...


Miközben a cigifüst miatt jöttünk ki:)


Látva hogy az ő házasságuk egy kalap szar, az össze vissza megcsalások miatt amit mindketten csinálnak, meg a veszekedés, ordítozás....szerintem messze jobb nekünk...


A férjem is azt mondta hogy csak irigy a nővére, mert mi boldogok vagyunk, és ezt látja is. A férje meg ő pedig nem. Végül is mindenki aki ismerte őket tudta, hogy nem szereti a pasiját...és úgy ment hozzá, csak hogy legyen valakije.

2013. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!