Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A családban egyedül nekem...

A családban egyedül nekem kell magáznom "após-após-jelöltéket", és ez kissé zavar. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A páromnak igazán nagy családja van, de rajtam kívül mindenki tegeződik mindenkivel. Én lassan két éve vagyok vele, egyébként nagyon szeretem a szüleit, és alapból nem is lenne bajom azzal, hogy magázzam őket, csak olyan hülyén érzem magam a családi eseményeken, hogy csak én beszélek így velük.


Az egyik rokon felesége hozott magával két gyereket az előző házasságából, kb. velem egykorúak, még nekik és az ő párjaiknak is megengedték, hogy tegeződjenek velük, csak én vagyok kivétel :/


Nem értem, hogy miért lehet ez. Egyébként szerintem kedvelnek, főleg a párom anyukája...


2013. dec. 12. 13:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

5 éve élek együtt a (már) férjemmel.

Magázom a szüleit,érdekes,mikor ott vagyunk,mindenki mindenkit tegez csak én magázódok.Furcsa.

Babát várunk,ők közelebb laknak(60 km) mint anyukám (220km) de nem tudom azt elképzelni,hogy a férjem édesanyja jöjjön segíteni.Olyan fura lenne.Persze nem zárjuk ki őt sem,de szerintem inkább csak látogatóba fog jönni és egyébként is elsősorban mi megyünk,most is.Ha tegeződnénk,hamarabb meg merném kérdezni(akár telefonon is) hogy mit tegyek,ha a baba... Biztosan segítene,van gyakorlata bőven,de olyan megmagyarázhatatlanul tartok tőle valamiért.Pedig rendes,csak távolságtartó.

2013. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Fuj de zavart ez anno engem is, hogy mindenki mindenkivel tegeződik, csak én magáztam az exem szüleit, nagyszüleit, a bátyja felesége (aki jóval később lett, mint én), pedig nem... Aztán x idő múlva nem érdekelt, a szüleit magamtól elkezdtem tegezni, nem zavarta őket a dolog. A nagyszülőket magáztam továbbra is (úgy gondoltam, olyan sokat úgyse találkozunk, annyit meg kibírok.)

(Aztán véget ért a kapcsolatunk... De ezek itt vannak bennem. Meg sok más hasonló dolog....)

2014. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindenki elso nap felajanlotta kiveve aposomat. Neki ez hatalmi kerdes volt. Aztan kb 2 ev ztan egyszer nagyvonaluan felajanlotta en mev magaztwm meg egy evig kb :-)..
2014. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
69%

Igazából engem nem is az zavar, hogy a apósomat nem tegezhetem, hanem az, hogy ő viszont visszategezett, csak úgy magától. A magázódás számomra természetes, de az ne, hogy ha magázódva köszöntök valakit, vagy szólítok meg valakit, akkor letegez. Felnőtt nő vagyok, idősebb, "nagyobb" emberek is magáznak, mert ez így normális, max. tanár-diák viszonyban fogadható el, hogy a diák magáz a tanár tegez, de egy bizonyos kor felett már ott is magáznak a tanárok is. Szerintem egyáltalán nem elavult vagy rossz forma ez, kifejezetten előnyben részesítem ha nem a családról/barátokról van szó. De a visszategezés az zavar. Nem ok nélkül. Bunkóság.


Az a baj, hogy akkoriban mikor bemutattak neki és magától értetődően magáztam ő meg visszategezett nem volt annyi eszem, hogy azt mondjam, én is gondoltam rá, hogy tegeződjünk, szia, mert az ilyen helyzetre ez a megoldás, vagy az, hogy következetesen magázod tovább és akkor neki fel kéne fogni, hogy magázódtok és ő se tegezzen. Na de ezt rögtön kell lerendezni, mert évek múlva hirtelen? Na igen.


Amúgy a slussz poén az, hogy bár ennek így kéne működni, és az a tapló, aki visszategez, de nem ajánl tegeződést, ha elmúltál 14-15 éves (kivéve, ha a tanárod) ha te elfogadva közölnéd, hogy jó, akkor tegeződjünk, szia, akkor téged tartanának a tiszteletlen kis mitugrász parasztnak, holott ez az illendő és normális.

2014. nov. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!