Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon rossz a kapcsolatom az...

Nagyon rossz a kapcsolatom az anyósomékkal, már fél éve nem is beszélünk, most a férjem el akar válni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két éve kezdődött az egész, addig nagyon jó volt a viszonyunk, bár anyósom addig is kevergett, de elviselhető volt. De akkor elérte, hogy apósomat is ellenem hangolja és azóta folyamatosan mentek a szemétkedések. Közbe terhes lettem és született egy kisfiúnk, aki most egy éves. Mikor megszültem depressziós voltam és ők a viselkedésükkel még egy lapáttal r tettek és úgy döntöttem megszakítom velük a kapcsolatot magam és a fiam érdekében. A férjem végig tartotta a kapcsolatot a szüleivel és persze őt is ellenem hangolták folyamatosan. Mindig csak veszekszünk miattuk azóta is. A gyereket sem engedem hozzájuk, mert félek, hogy mit csinálnak vele, meg,hogy ellenem hangolják. Mellesleg mindketten szeretik az alkoholt és apósom kiszámíthatatlan ha iszik, félek, hogy bántaná a fiam. Még talán el is tudnám őket viselni, ha tudnám van aki megvéd velük szemben, de a férjem egyáltalán nem áll ki mellettem. Azt mondja mindent el kell viselnem tőlük, mert ők a szülei. Most a férjem kijelentette, ha nem engedem a gyereket elválik. Nem tudom mit tegyek? Ha csak rá gondolok, hogy elviszi teljesen kiborulok, már egész nap csak sírok, remegek az idegtől. Szeretem a férjem, de nem tudom szeretnék e valakivel együtt élni, akire nem számíthatok. Valaki esetleg van hasonló helyzetben? Tudtok tanácsot adni, hogy mit tegyek, vagy mit tennétek a helyemben? Bocsánat ha kicsit sokat írtam, de még ez is csak a töredéke az egésznek. Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!
2013. dec. 27. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Abszolút megértem a problémádat, de kicsit próbáld magad a férjed helyébe képzelni. Valószínűleg azért nem áll teljes vállszélességgel melletted, mert bár nem tökéletesek a szülei, biztosan szereti őket. Az, hogy te egyáltalán nem állsz szóba a szüleivel, neki minden bizonnyal fájó dolog. Nem kívánhatod el tőle, hogy ő is kizárja őket az életéből azért, mert te nem jössz ki velük. Ha nagyon nehezen is, de el kell fogadnod, hogy léteznek. A párod hogyan viszonyul a te szüleidhez?
2013. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

"úgy döntöttem megszakítom velük a kapcsolatot magam és a fiam érdekében."


Itt követted el a hibát nem neked hanem nektek kellett volna meghozni a döntést.

2013. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha a férjed is ott van, miért ne vihetné el a kicsit? Ő is a szülője, nyilván vigyázna rá, nem hagyná bántani. Beszéljétek meg, hogy ő végig legyen a kicsivel, már csak azért is, mert számára a nagyszülei egyelőre idegenek, biztosan félne az apja nélkül náluk. De ilyet valóban nem tehetsz meg, hogy eltiltod őket tőlük! A kicsinek ketten vagytok a szülei, nincsen teljhatalmad fölötte.


Szerintem ez egy épeszű kompromisszum lenne, hiszen így mindkettőtök érdeke érvényesül. A kisfiad biztonságban lenne, a férjed pedig elérné, hogy a szülei megismerjék a kisfiát.

2013. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Hasonló helyzetben voltam èvekkel ezelött.Évekig tartott.Azt ajanlom tarts ki a véleményed mellett.Ne engedd hogy eltapossanak,ha te tényleg nem àrtottál nekik csak ők neked.A férjed ha szeret a szüleivel beszél elmondja a te sérelmeidet,és az anyosod ha szereti a fiat majd kicsit visszafogja magát.

Ha a férjed nem látja be hogy téged megbántottak és nem biztonságos ott1 kisbabának akkor anyucival kell élnie.Ellenkezö esetben ha te anyud bántotta volna meg őt gondolom az vérig sértené.

2013. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Vegyél erőt magadon és látogassátok meg szépen 3-asban a nagyszülőket. Csak egy rövid látogatást tervezzetek, így a gyerek a felügyelteted alatt van és ha még úgy is bántanak lehet a férjed is belátja, hogy nem kell ezt erőltetni.
2013. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Férjedet nem bántották mert ha igen nem így állna hozzájuk akkor az unokát miért bántanák. Én sem nézném jó szemmel,hogy a gyerek körül minden úgy legyen ahogy te diktálod. Akkor holnaptól a te szüleidhez sem vidd,mert ott meg az apa érzi veszélybe a gyerekét.
2013. dec. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

1. A férjed ot van a gyerekkel, nem értem, miért ne vihetné el a nagyszülökhöz. (Hogy te nem mégy, az magánügyed, ehhez jogod van, de ahhoz nem, hogy a gyereket a nagyszülöktöl eltiltsd.)


2. Ha emiatt elváltok, akkor a férjednek jár a láthatás, és akár minden láthatást tölthet a gyerekkel a szüleinél.


3. Ezen kivül a nagyszülök is kérhetnek láthatást és az jár nekik, a bíróság megítéli.


4. Akkor jársz a legjobban, ha most engedsz, mert a makacskodással legfeljebb a házasságotokat teszed tönkre, de a gyyereket semmi esetben sem tudod a magyszülöktöl eltiltani. (Söt adott esetben emiatt nem neked ítélik, mert a gyerek érdekeit sérted azzal, hogy nem engeded a nagyszülökhöz!)

2013. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Én belátom, hogy ez nem normális, de tudom, hogy csak veszekedést akarnak a szülők és minket szétmarni. A fél év alatt kaptak lehetőséget, hogy lássák a gyereket, de nem éltek vele. A férjem is tudja ezt és látta azt is hogyan bánnak velem, de mikor megvédtem magam, akkor is engem hurrogott le.
2013. dec. 27. 16:22
 9/14 anonim ***** válasza:
9%
Őszintén kérdező megbántottak és te most a gyerekedet felhasználod, hogy ugyan úgy megbántsd őket. Te sem vagy különb náluk,aki a saját gyerekét használja fel zsarolásra. Én is elgondolkoznék a váláson az biztosa férjed helyében, az anyós helyébe meg már rég beadtam volna a gyámhivatalba a nagyszülői láthatás igényemet,a aztán le..arnám te mit akarsz.
2013. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nyilván én sem vagyok tökéletes és bennem van az is, hogy fájdalmat okozzak, de mevel nem érdekli őket a gyerek nem tudok. Csak azért csinálják hogy veszekedjünk a férjemmel. Egyébként pont azért írtam ide, hogy hátha kapok megoldást. Szidalmakkal tele a padláss, de köszönöm!
2013. dec. 27. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!