Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Utálatos, féltékeny, irigy,...

Utálatos, féltékeny, irigy, fúrkálòdò anyós, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 08:09
1 2
 11/16 akos127 válasza:
100%

Utálatos,

féltékeny, irigy és fúrkálòdò anyós?

Mit lehet tenni?

HÁT TŰZRE KELL TENNI!

2013. dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
hagyj az asztalon gombalevest, vagy éretlen mákos sütit...
2014. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Bartichello válasza:
A párodat is kérdezd azért meg hogy kit választ. Mert ugye így nem lehet élni. Nem látok bele meg nem vagyok a helyzetedbe, de most egy fájdalmas döntés sokkal jobb, mint x év múlva, gyerekek stb. Rövid az élet, ne vedd el magadtól.
2014. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát olyan, hogy "csak a párja alkoholista" - főleg 17 évig...

Az ritka. Egyébként Alanonnak nevezik ha valaki alkoholistával él együtt párkapcsolatban.

Az alkoholizmus bizonyítottan genetikai eredetű betegség csak Mo-n még gyerekcipőben járunk (nem csak) e téren.


Nézz utána ha érdekel:

[link]


A legtöbben a partnerek maguk is isznak vagy ugyanannyit vagy kevesebbet vagy többet, nyíltan vagy zugivóként.


Ha a telefonos sztorit megcsinálod azért írd majd meg, hogy mi sült ki belőle!

Bár nem hiszem, hogy ez bármit meg tudna oldani, max. még jobban elmérgesítheti a helyzetet. Sajna ezek sokkal mélyebben lévő lelki viszonyulások - jó is lenne ha ennyivel megoldható lenne az ilyen vagy ehhez hasonló probléma.


Esetleg vedd meg neki a Kati vagyok, alkoholista című könyvet ajiba... Na jó, ez nem valami szép dolog és ez sem megoldás de ha Te/Párod elolvasod talán jobban megérted mi zajlik egy olyan emberben aki alkesz vagy alkesszal köti össze az életét (ne feledd, aki nem iszik de együtt él alkoholistával az Alanon! - nézz utána a neten a jelentésnek).

Ettől lehet nem változik anyós pajtás csak Te fogod másképpen látni a gyerekes, szeretetéhes, birtokló és valószínű gyerekkorában sérült lelkületű viselkedését ami legfeljebb sajnálatra/együttérzésre (hovatovább pszichológiai segítségre) adhat alapot.


A párkapcsolatod én nem keverném az alkesz élettárs eltávolításához és anyós bosszújához.

Többen írták előttem, hogy itt a bibi a párod viszonyulása és le nem szakadása az anyai kötelékről. (és nem megfelelő felnőtt kötődése Hozzád, mert az elköltözésedkor a felnőtt lét helyett a gyermekit választotta anyucival)

Nem tudom hány éves de ez egy komoly probléma már önnmagában és Önnmagának is - hát még párkapcsolatban!!!


Valószínű a fiú még nem nőtt fel, még nem vállal önálló döntést és felelősséget a saját életéért. Még anyuci szoknyája mellett érzi magát biztonságban és persze gyereknek.

Anyucitól mindent megkap, csak egyet nem...


Ha lesz olyan, hogy máskor párkapcsolatba kezdesz, a randin az egyik fontos és alapvető kérdés az anyával való kapcsolat feltérképezése!!!!!


Javasolni tudnám még a számos youtube előadást párkapcsolat témában amit a pároddal együtt is meg lehetne nézni. (Müller Péter, Bagdy Emőke, Popper Péter, Csernus I, Pál Feri Atya)

2014. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem régen írtam ezt ki és hihetetlen mennyi minden történt. Anyós pajtás csatlakozott fb-ra... szegény most ő a nagy technikai zseni... olyan jól kezeli a fb-ot, hogy egy üzenetet sem tud megírni, ehelyett mindenki üzenőfalára ír... amit ország világ lát.... párom gyermekkori barátjának írta: " jaj nem tudom mit kezdjek, hogy tudassam vele hogy anya csak egy van.... nagyon féltem őt....beszélj vele stb... " nem írom ide a szó szerint mit írt. szóval már párom barátait is ellenem uszítja... remek nem volt elég az eddigi... mikor ezt megláttuk párom csak annyit mondott az édesanyjânak hogy ne ott írjon.... de semmi egyéb... tényleg nem tud elszakadni az anyuci szoknyâja alól. és anyucira semmi rosszat nem lehet mondani, bezzeg ő aztán bármit mondhat.. a telefonos dolog nem jött be... nem kerültem anyós pajtás közelébe azóta... úgy érzem most kell eldöntenem, hogy tovább tűröm ezt vagy kilépek a kapcsolatból... nagyon nehéz mivel páromat nagyon szeretem... de ezt így nem lehet bírni lelkileg... megmérgez ez a nő...
2014. jan. 5. 00:41
 16/16 gráner andrás ***** válasza:
100%
Nehéz tanácsot adni, vagy is népiesen mondva,könnyebb adni tanácsot mint kalácsot!! Anyuci kicsi fiának el kell dönteni, hogy a saját családja vagy valami más!!! Ezt a problémát csak is anyuci pici fia tudja egyedül megoldani! Meg kell tőle kérdezni, hogy melyiket választja!!! Természetesen a családi idill nem lehet a kitagadom eltávolítom alapmegoldása! Amennyiben anyuci pici fia nem tudja vagy nem is karja megoldani a problémát, úgy vagy minden marad a régibe vagy külön utakat kell választani vagy együtt kell élni a jelenlegi állapottal! TENGERPICI
2014. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!