Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek őrültség ilyet...

Szerintetek őrültség ilyet csinálni, hogy végre megszabaduljunk anyóstól?

Figyelt kérdés
Párom szüleinél lakunk, de egyre jobban elviselhetetlen az anyukája. Néha kenyérre lehet kenni, akkor minden rendben van, de van amikor elszabadul a pokol. Ez az utóbbi időben elég gyakran megtörténik. Én már nem bírom ezt tovább és ennek hangot is adtam. Párom kitalálta, hogy vegyünk egy lakókocsit (300-400 ezer forint körül), állítsuk fel a telken (ami az ő tulajdona) és költözzünk oda. Ez még nyáron oké is, de télen? Meg egy lakókocsiba lakni?? Bár lehet, hogy jobb, mint az anyós. Ti mit gondoltok erről? Sajnos valami emberibb megoldásra (albérlet, elköltözés) nincs egyenlőre lehetőségünk. Köszi a válaszokat!
2013. dec. 29. 17:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%
Elég nagy őrültség valóban,de ti tudjátok.Ha ezt akarjátok,akkor meg lehet oldani.Ha máshogy nem megy,akkor beraktok egy olaj,vagy pb gázos kályhát,vagy akár egy kisebb fatüzelésűt,amihez egy kicsit át kellene alakítani a lakókocsit.A lakókocsi előnye az albérlettel szemben,hogy az 1 év után is megmarad,és el is adhatjátok,vagy kiadhatjátok.Nyáron meg olyan lesz,mintha végig nyaralnátok:)
2013. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
27%
Talan nem kellett volna belekoltozni az anyos. "nyakaba" mindaddig mig csak ketten nem tudtok valamit osszehozni......
2013. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nem jön össze utána meg mehetek vissza , na utána lesz csak pokoli élet.
2013. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
53%

Igen, az.


A párod a férjed? vagy csak a pasid? Ez esdetben nem az anyósod az anyós, csak a párod anyja.


Házasodjatok össze, ha kell titokban és 5 fős esküvővel (mi ezt tettük), közben szépen számoljátok fel a vállalkozást és húzzatok ki külföldre, jó messze anyukától. Utána húzzátok meg a saját határaitokat (milyen elérhetőséget kaphat anyuka, milyen gyakran, ha bunkó, akkor hogyab teszi helyre az, akit bántott stb.), és mários védve vagytok aynuka ellen. Egy lakókocsiban nem. Oda is utánatok fogt menni és mindnet elkövet, hogy szétmarjon titeket.


Anyóspajti ellen csakis a pár egymás iránti elkötelezettsége, hűsége, egymás melleti kitartása segít. Szoros összezárás, és a védvonalon belülre senki sem kerülhet. :)

2013. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
96%
Én sokat járom Európát és sokan laknak lakókocsiban télen-nyáron. Minden szükséges megvan benne. De ha egy telken vagytok, attól még nem lesztek messzebb, mert bármikor jöhet mehet az anyós.
2013. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
A lakókocsit én sem tartom jó megoldásnak. Ugyanott lennétek gyakorlatilag, mint most, de sokkal rosszabb körülmények között kellene élnetek. A te szüleidhez nem mehettek? Egyébként milyen vállalkozásba kezdtetek? Nem bántásként, de nekem furcsa, hogy ahogy írod, csak ölitek bele a pénzt, és a téli hónapokban (az év negyedében, amikor a leginkább kellene a pénz), nincs is belőle jövedelmetek. Megéri ez így nektek? Meddig akartok apósjelölted nyakán élni? Talán anyós is besokallt, hogy ők tartanak el benneteket hónapokig, valljuk be: jogosan! Sajnos nyelned kell, hiszen amíg náluk éltek, ők tartanak el, nincs más választásod, mint alkalmazkodni. Egyébként sem értem, miért jó más nyakán élni, főképp, hogy még csak házasok sem vagytok. Ez persze már nem tartozott a kérdéshez, de kikívánkozott belőlem.
2013. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Abszolút nem tartom jó ötletnek,a problémát nem oldaná meg.Akkor már inkább az albérlet.A lakókocsi árából egy ideg megoldást kínálna.
2013. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. A párom nem a férjem (még). Én már rég hozzámentem volna, de mivel egyke gyerek az 5 fős esküvő ötlete nem jöhet szóba, szülők részéről nem hinném, hogy ez engedélyezett lenne, nagyon megsértődnének, ha ilyen kis esküvőt tartanánk. Az, hogy miért lakunk velünk a másik kérdés. Sajnos a szüleimmel való rossz kapcsolatom miatt kellett a páromhoz költöznöm, de ezzel annak idején nem volt gond, nagyon szívesen fogadtak. Amúgy nincs gond az anyagiakkal sem, apósom jól keres. Ahogy már írtam a vállalkozást nem tudjuk feladni, igen talán pénzzabálónak tűnik, de párom évek óta dolgozik érte-vele. Nem lehet csak úgy abbahagyni. A lakókocsit, mint megoldást közbe elvetettük. Valószínű összehozunk egy kis szoba-konyhát a telken. Tudom sajnos nincs elég messze anyóstól, de jobb mint itt. Amúgy nincs vele nagy gond, csak ugye a generációk közötti különbségek. És nekem mindent el kéne fogadnom, amit ő mond, még akkor is ha az hülyeség, amúgy később belátja, hogy az, de úgy adja elő mintha közbe ő jött volna rá, vagy inkább nem is emlékszik, hogy múltkor mit mondott. Amit én mondok, vagy csinálok az semmi sem jó. Ez most már kezd kiborító lenni.
2013. dec. 30. 08:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!