Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a feleségem...

Hogyan győzzem meg a feleségemet, hogy ez őrültség?

Figyelt kérdés
Feleségem mostanában elkezdett egy szekta (konkrétan jehova tanúi) felé kacsingatni. Nagyon szeretem őt, és nem akarom végignézni, ahogy belehülyül ebbe a jehovás micsodába. Szép szó, könyörgés nem használ, azon már túlvagyunk. Most ki akar lépni a saját egyházából (katolikus), hogy átmenjen emezekhez. Mit mondhatnék neki, hogy észhez térjen? Elhagyni nem akarom, de ezt nem nézem tétlenül...
2012. máj. 29. 23:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
19%

Ne ijedezz. A Jehova Tanui gyülekezet nem olyan rossz mint sokan beszélik, különösen nem a katolikushoz viszonyítva. Az, hogy "saját egyház" csak annyit jelent, hogy még kisbaba korában, tehát nem az ő saját akaratából, bele keresztelik egy vallásba. Mindenki megteheti, hogy felnőtt fejjel mást gondol. Aki godnolkodik, az biztosan kipróbál 2-3 vagy akár több vallást is azélete során.

Legokosabb, ha beszélsz vele ezekről, de nem parancsoló vagy tiltó hangon. Mondd ezt: Jól van, próbáld ki, de ne keresztelkedj meg, csak ha majd már alaposan megismerted."Ebben biztos meg tudtok egyezni. Ha erölteted, meglehet, hogy összevesztek, és az is lehet, hogy "csakazértis" belép oda, és az úgy tényleg rossz lenne.

2012. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem akar téged megváltoztatni, nem árt a családjának azzal, h a közösségbe jár, addig hagyd. Lehet, h csak a beszélgetések miatt megy. Ha elkezdene nyúzni téged, h menj vele, v feladna dolgokat (szex, háztartásból kivenni a részét, elad fontos dogokat), akkor mindenképpen lépni kell. Persze még a baj előtt ülj le vele megbeszélni, h te mennyit tűrsz az egészből.

Az anyukám falujában van egy jehovás nő. Igazából nem bánt senkit és semmit. Eljár téríteni, de semmi más probléma nincs vele. Nem köt bele senkibe, aki becsukja az orra előtt az ajtót, hanem tovább áll.

2012. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
63%
A jehovák nem szektáznak, nem kell félni tőle. Állandóan az Armageddont meg a tisztító tüzet várják, utazgatnak, elvannak, nem veszélyesek XD
2012. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%
Én még a jehovásoknál nagyobb őrültekkel nem találkoztam, kivéve a hitgyülisek (ők viszik a prímet), de a mornonok és a scientológusok se semmik.
2012. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
39%
Semmivel nem gázabb mint a katolikus vallás, sőt legalább levágott emberi testrészeket, meg szobrokat nem csókolgatnak, meg nem beszélnek hozzájuk.
2012. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

a jehovások nem ártanak senkinek??? aki ezt írta, megismerkedett már olyannal, aki ezt gyakorolja, esetleg családtagja az???


nálunk egy ismerősöm anyja van ebbe belepistulva. egyfolytába gyűlésekre jár, nem főz, nem takarít, mert neki mennie kell, mert muszáj, csak 4 órában dolgozik, mert mennie kell hirdetni az igét vagy mit... és ehhez jön, hogy a fő micsodáik a büdös életbe nem dolgoznak, a "vallást" gyakorlók adják össze nekik a pénzt, x ideig ennél laknak, x ideig egy másik 'jehovánál', oda járnak enni, aludni, fürdeni, és szedik be tőlük a pénzt... ismerősöm anyja konkrétan annyit adott nekik, hogy utána nem volt miből a 3 kiskorú gyereknek karácsonyra ajándékot venni


ő is olyan 35 évesen keveredett ebbe bele, akkor már két gyerekkel, azóta a legkisebbet hordja is magával....


szóval kedves kérdező, szerintem próbáld meg nála elérni, hogy hagyja abba... találj neki valami más elfoglaltságot, vagy nem tudom, de mindent tegyél meg ellene. esetleg menj oda, verd ki a balhét, hogy megint miért nincs otthon... akár többször is, akkor már neki is kínos lenne oda visszamenni...


sajnos okosabbat nem tudok mondani, esetleg beszélj anyukájával, nagymamájával...

2012. máj. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a gyerekkori barátom került ilyen bajba. Épp most tanulmányozok mindent a szektákról a neten."Szerencsére"..még csak az elején jár, már van függősége, de még nem tartozik oda. A beszéd úgy ítéltem meg nem hasznos már ahhoz sajnos túl késő. Mivel ezek a szekták első körben azt parancsolják meg, hogy a tagjaik szakítsák meg a kapcsolatot azokkal akik ellenzik a műkődésüket. Szóval ha próbálod lebeszélni, annál rosszabb lesz...Mert ha tiltod neki, akkor első körben te leszel az akit lefejt róla az egyház, mindig igy kezdődik állítólag...Zárd be valahova, vedd el a mobilját, cseréld a számát, utaztasd el...zárd be..csak ne beszélj róla, úgysem érti meg..Vagy csinálj neki programokat...Az én barátom (fiú) teljesen bepörgött...rossz látni hogy van egy háza, szüleinek a vállalkozása...és lelkileg nagyon gyenge..Külföldre fogom kivinni és elrejteni a telóját...és ott kint felvilágosítani mindenről. Ha nagyon ellenzed az egyházat, az is előfordulhat hogy a feleséged beköp nekik és téged fognak üldözőbe venni...megvernek..stb...
2012. máj. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
8%
a katolikushoz képest üdítően normális lesz...
2012. máj. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
51%
Addig jó a történet, hogy kilép a katolikus egyházból.
2012. máj. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%
Azt tudja, hogy se karácsony, se születésnap nem lesz ezentúl nálatok?
2012. máj. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!