Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós házára költeni egy...

Anyós házára költeni egy kezdő kapcsolatban = pénzkidobás?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeretnénk összeköltözni, de sem az én családomnál, sem nála nincs hely.

Legalábbis nála van, de a terület még nem lakható.


A baj az, hogy az "anyós" háza, ő a haszonélvező és már így is belepofázik mindenbe, morog. A barátnőm azt mondja nem lesz baj, mert ha az anyja kidob engem, jön velem, ezért nem fog.


Kisülhet ebből jó is, vagy inkább lépjek le?


Ja igen, egy havi albérlet ár kb 40 az egy évre 400

A felújítás is kb ennyibe fog kerülni, cserébe 10 évre lakható helyet kapunk. De az anyós házában!!



2014. febr. 26. 09:20
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

A lány valószínűleg nem fog, jó ideje próbálunk megszabadulni egymástól :P nem megy ;) nem is akarjuk.

Igen, van tulajdonrésze.

2014. febr. 26. 09:33
 12/40 anonim ***** válasza:
91%

Külön bejáratú lakrész ide vagy oda tök mindegy, attól függetlenül számíthatsz majd anyós beszólásaira vagy a gyakori látogatásaira!

Ha annyira nem akarsz albérletbe menni akkor úgy újítsd fel anyós házát, hogy amit te vásárolsz arról számlát kérsz, de sosem lehet tudni mit hoz a jövő és lehet arra még szükséged lesz!

Én ilyen fiatalon nem költenék más házára, amúgy sem tudhatjátok mit hoz a jövő!

De gondold végig, albérlet-békesség, anyós háza-piszkálódás, melyiket akarod?

2014. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy feltétlen piszkálódás lesz?... Ismerek albérletben élő embereket, félévente pakolhatnak teljesen össze, mehetnek a fenébe, egy ismerősöm rendszeresen bérel lepukkant kertes házakat pest környékén, általában mire elfogadható lesz a ház, pont akkor adják el véletlenül vagy költözik oda egy rokon.
2014. febr. 26. 09:36
 14/40 anonim ***** válasza:
92%
Ennek a kikerülésére is nagyon sok lehetőség van, de látom te ezekről nem tudsz, szóval inkább maradjatok anyós házában, mert egy albérlettel látom simán áttudnának benneteket csapni!!! 22 év ide, vagy oda!
2014. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, szerintem ilyen számlákkal meg pereskedésekkel nem sokra megy egy kiszolgáltatott ember (akinek nincs saját otthona) úgyis tudja a másik fél, hogy napról napra élek, nincs pénzem, időm ügyvédre, nem félne tőlem..
2014. febr. 26. 09:40
 16/40 A kérdező kommentje:

Kötöttségekkel meg nem szívesen adnak albérletet, mi meg szeretnénk már tényleg saját otthont, ahol ha csinálunk valamit nem másnak csináljuk.


A barátnőmtől nem sajnálom. De az anyós probléma lehet.

2014. febr. 26. 09:41
 17/40 anonim ***** válasza:
80%

Én az elején egyértelműen azt gondoltam h ezt megfogod szívni és ahogy olvastam a hozzászólásokat ez a véleményem akkor sem változott. Írta itt vki h egy 22-19-es kapcsolat 11 éve tart hát ez tényleg szép h van ilyen de azért azt te is beláthatod h ez eléggé ritka. Kívánom h neked is így legyen, meg te tudod h milyen a kapcsolatotok de azért ez akkor sem egy halál biztos dolog, sok hónap alatt sok dolog történhet. Lehet h hülye példa de a bankokba is jóhiszeműen mentek be az emberek h milyen jó lesz...

Én vmit tuti kitalálnék h ne használjon ki egy másik ember és a mai világban nem alaptalan, bizonyítja ezt a kérdésed is h megfordult ez a fejedben, de ezt neked kell eldönteni végső soron... (amúgy én is 22 vagyok)

2014. febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
87%

Az a felújitási folyamat amit leirtál kizárt dolog hogy 400.000 ből

megoldható! Inkább menjetek albérletbe, hidd el hogy jobban jártok. Nagyon fiatalok vagytok még, de igy kiderül sokminden az együttélés során, ha nem "anyós " közelében, házában éltek. Önmagatokat eltartani és csak egymásra számitani, olyan albérletbe menjetek ahol kaptok bérleti szerződést és akkor nem történhet semmi baj. Sok szerencsét!

2014. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
84%

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy 4-500 ezerből hogy újítod fel?

Ez tetőtér? Mert ha igen és nincs szigetelés, az bizony nagyon kellene, ami nem olcsó, esetleg egy komplett tetőcserép csere, ha olyan az állapota.

2014. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
90%

A férjem még nélkülem a saját pénzét ölte ugyanígy az anyjáék házába, külön bejáratú lakást kialakítva egy lakhatatlan részből.


Később hozzáköltöztem. Pokoli szar volt ott élni, majdem szét is mentünk, mert nekem nagyon elegem volt belőle. Így végül elköltöztünk. Az egész arra volt jó, hogy rakás pénzt beleölt, szinte feleslegesen. Bár legalább a saját pénze volt, és bármikor valami rosszul alakul köztünk, ő odamehet, ott van neki. De gondolj bele, az én pénzem benne lenne, most mit csinálnék? Egy vadidegen házára költöttem volna egy rakás pénzt, amit sose vehetnék ki belőle, de ott se lakhatok, mert pokollá teszi az életünket úgyis.


Te egy fillért se költs rá.

2014. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!