Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós házára költeni egy...

Anyós házára költeni egy kezdő kapcsolatban = pénzkidobás?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeretnénk összeköltözni, de sem az én családomnál, sem nála nincs hely.

Legalábbis nála van, de a terület még nem lakható.


A baj az, hogy az "anyós" háza, ő a haszonélvező és már így is belepofázik mindenbe, morog. A barátnőm azt mondja nem lesz baj, mert ha az anyja kidob engem, jön velem, ezért nem fog.


Kisülhet ebből jó is, vagy inkább lépjek le?


Ja igen, egy havi albérlet ár kb 40 az egy évre 400

A felújítás is kb ennyibe fog kerülni, cserébe 10 évre lakható helyet kapunk. De az anyós házában!!



2014. febr. 26. 09:20
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
82%

Ez a kérdés már volt egyszer, ott is válaszoltam.


Én is azt mondom, hogy ilyenbe tuti nem mennék bele, pláne nem 1 év után, ilyen fiatalon, és még azt is írtad, hogy nem annyira jó a kapcsolatotok (próbáltok megszabadulni egymástól...). Amúgy meg írod, hogy 1 évre 400.000, de ha ketten mentek albérletbe, akkor feleződik a lakbér!!! Vagy nem is értem, most egyedül te akarod ezt felújítani, meg az albérletet is egyedül fizetnéd, ha oda mennétek?

Kicsit lehúzósnak érzem a sztorit. Ezért is, ha belemész, ahogy már előttem sokan írták, inkább biztosítsd be magad szerződéssel. De ha már most felmerül benned, hogy nem bízol bennük, akkor alapból nem kéne belemenni. Szerintem.

2014. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Senkiben nem bízom. Soha nem loptak el tőlem semmit szinte. Aztán ki lopta el először a sportbiciklimet amiért több hónapot dolgoztam? A saját édesanyám. Eladta, mert valami lakástartozása volt és még utána is pénzt követelt. Akkor hagytuk ott a barátnőmmel, de most ilyen tapasztalatok után idegen háznál már RETTEGEK.
2014. febr. 26. 11:09
 33/40 anonim ***** válasza:
59%

cserébe 10 évre lakható helyet kapunk. De az anyós házában!!

- Akkor oda akartok gyereket vállalni?


Szerintem te csak addig leszel jó, amíg felújítod a részt és aztán lapát és NEM! a barátnőd nem menne veled. Ha akarna most is mehetne veled albérletbe, de otthon anyucival jobb... ha konfliktusokat, veszekedéseket, szakítást akarsz, akkor vágj bele

2014. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
59%

"Ez még nem építkezés, csak tatarozás.

- nyílászáró, festés, csatorna, járólap, födémcsere, szigetelés, és egy kis belsőépítészet + pár háztartási gép, tereptárgy (mosdó, wc, stb)+


ez értéknövelő beruházás, nem tatarozás vagy felújítás, ha jól akarsz kijönni belőle papírozzátok le a dolgokat...bár mivel haszonélvező van az ingatlanon tulajdonrészt nem okos dolog kérni, inkább a pénzt vissza, ha x időn belül költöznöd kell - beszélj ügyvéddel!



Én mindenesetre inkább az albérletet fizetném a helyedben.

2014. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
89%

"Ez még nem építkezés, csak tatarozás.

- nyílászáró, festés, csatorna, járólap, födémcsere, szigetelés, és egy kis belsőépítészet + pár háztartási gép, tereptárgy (mosdó, wc, stb)"


Atya ég, láttad te már milyen árak vannak? 400 ezerből? A fele se jön ki a tatarozásodnak, nem hogy még háztartási gép(ek)... Akkor sem, ha csak az anyagot kell megvenni és mindent magatok csináltok. Ráadásul közben mindig kiderül, hogy még más is kell, még ez vagy az a baj, még több pénz.

2014. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
79%

"Ez még nem építkezés, csak tatarozás.

- nyílászáró, festés, csatorna, járólap, födémcsere, szigetelés, és egy kis belsőépítészet + pár háztartási gép, tereptárgy (mosdó, wc, stb)+



Igen, ahogy már előttem írták, ez nem pár százezres tétel, hanem bőven millió felett van. (födémcsere???, ezt hogy érted??)

1 éve vagy együtt a barátnőddel, aki még nagyon fiatal anyukája szerintem gyerekként kezeli. Neked ebben a szituációban, (akár melléd áll, akár nem) nem sok szavad lesz. Ennyi pénzből nem egy, hanem legalább 3 évig élhettek albiban, és legalább kiderül, hogy mennyire tartós a kapcsolat.

De ilyen feltételekkel belemenni szerintem ostobaság.

Voltam hasonló helyzetben, csak saját rokon házát kellett felújítani, ne tudd meg mennyi pénzt beleöltünk (többet, mintha albérletet fizettünk volna). Csak egy kis festéssel meg burkolással indul Aztán pikk-pakk kinőttük, mikor jött a baba. Anyukámnak kulcsa volt, és mindenben segíteni akart (a saját elképzelései szerint), úgyhogy állandóan veszekedtünk. Egy szempontból tartottam jó döntésnek. Gondolkodtunk, hogy veszünk egy kis garzonlakást, de ha akkor azt megvesszük, most szívnánk a devizahitellel keményen. Tehát pont átvészeltük ott a válságot. Ettől eltekintve óvva intelek egy ekkora marhaságtól.

2014. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
83%

Ismerős fiának van egy fia aki erre fizetett rá.

Fiú eladta a saját lakását, mert jöttek a gyerek aztán építkeztek a nagyszülők mellé. Még be sem fejezték teljesen az építkezést a nő kidobta a férfit. Most a volt lakás árán épített lakásban él a nő az új palijával.

A volt férj akinek saját lakása volt meg albérletben tengődik. Max akkor menj ilyenbe bele ha ügyvédnél lepapírozátok.

2014. febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
71%

Én a helyedben nem költenék más házára, sosem lehet tudni mit hoz a jövő. Fiatalok vagytok még!

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy tuti szét mentek, de lássuk be 1 éve vagytok együtt!

Lehet rosszul gondolom, de lehet ha felújítod a lakást akkor lapátra kerülsz... és ha most hónapról-hónapra élsz akkor mihez akarsz kezdeni ha kidobod a félretett pénzedet és utána kidob az "anyós"? Hova mész?

Tévedsz, hogy 400.000Ft megvan a felújítás, tavaly cseréltünk ablakot és ajtót ami 410.000Ft fájt, de ha levesszük az ajtót akkor is 320.000Ft.

És amint írtad lesz bőven mit vásárolnotok!

2014. febr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Synesztro ***** válasza:
84%
25/F én 300 m re vettem saját külön lakást az anyósoméktól, végül mégis csak sikerült elérniük, hogy szétmenjünk, most köhögöm a maradék 2 millát, miközben a kéróban más pasi fekteti talán éppen most is az exemet:S Hidd el, min.3km minden rokontól az a fix. Vagy még az sem:S
2014. febr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Nem ilyen konkrét eset, de hasonló! A férjem még fiatalabb korában kifizette az anyja tartozását és eladták az akkori házukat, elköltöztek egy másik településre az akkori feleségével együtt. Anyósom a férjem és a volt felesége nevére iratta az új házat 1/2-1/2 arányban míg ő lett a haszonélvező. Anyósom évekig nem kapott akkoriban semmilyen jövedelmet, a volt felesége pedig egész életében nem dolgozott, így párom pénzéből éltek, csak hogy a drága meny' 16 év házasság után félrement és ott hagyta a férjem , anyósom szintén talált magának új férjet. Így párom egyedül maradt a házban, közben csinálgatta, fürdő felújítás, lépcső stb stb rengeteg minden. Megismertem őt , bemutatott az anyjának aki az elején nagyon kedves volt, majd egy idő múlva hallgathattam, hogy a volt meny milyen levest főzött, mennyire szereti még mindig, mindennap beszélnek telefonon stb, holott ez a nő megcsalta és ott hagyta a fiát adósággal! Kiérti ezt? :D Nem tűrtem és elmondtam a véleményem, ami neki nem tetszett, sokáig ment a hercehurca , takarodjak abból a házból mert az az ő háza , kihívja a rendősrséget stb stb. Elegem lett és elköltöztünk albérletbe! Mostanra sikerült vennünk egy családi házat ami csak a miénk, anyóssal nem tartjuk a kapcsolatot, szépen, boldogan éldegélünk és tervezzük a babánkat :) Ez csak okító jellegű, én és szüleim is segítettek anno abban a házban, új nyílászáró stb, oda a pénzünk! Szóval csak okosan ;)
2014. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!