Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós házára költeni egy...

Anyós házára költeni egy kezdő kapcsolatban = pénzkidobás?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeretnénk összeköltözni, de sem az én családomnál, sem nála nincs hely.

Legalábbis nála van, de a terület még nem lakható.


A baj az, hogy az "anyós" háza, ő a haszonélvező és már így is belepofázik mindenbe, morog. A barátnőm azt mondja nem lesz baj, mert ha az anyja kidob engem, jön velem, ezért nem fog.


Kisülhet ebből jó is, vagy inkább lépjek le?


Ja igen, egy havi albérlet ár kb 40 az egy évre 400

A felújítás is kb ennyibe fog kerülni, cserébe 10 évre lakható helyet kapunk. De az anyós házában!!



2014. febr. 26. 09:20
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
70%

Én inkább albérletbe mennék, ott nem zaklatna az anyós.

Mi is éltünk albérletbe és a főbérlő soha nem jött átt zaklatni/körülnézni a lakásba...nyugodt volt az élet ott.

Amúgy meg miért akarsz más házára költeni? Abból a pénzből ugyse fogsz látni semmit.

2014. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Úgy tervezzük, hogy ott élünk pár évig a barátnőmmel. 2 év után már úgyis megtérül majd.
2014. febr. 26. 10:03
 23/40 anonim ***** válasza:
71%
Anyós a haszonélvező, de ki a tulaj? Gondolom a barátnőd, tehát az övét csinálnátok.
2014. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Igen, ő a tulaj! De osztatlan közös tulajdon, két testvére is benne van.
2014. febr. 26. 10:05
 25/40 A kérdező kommentje:
Ráadásul a haszonélvezeti jog az anyós haláláig (nem kívánom félreértés ne essék) nem szűnik meg. Az meg még vagy 30 év....
2014. febr. 26. 10:06
 26/40 anonim ***** válasza:
91%

400 ezret akarsz a teljes felújításra??

Akkor most kapaszkodj meg. Én nyáron újítottam fel a másfél szobás lakásomat, és csak a nyílászárok kerültek 360 ezer forintba. (és én a lehető legolcsóbb szakembereket hívtam)


Nagyon el vagy tévedve az összeggel kapcsolatban.

Ahogy olvaslak én úgy veszem ki, hogy 22 évesen fiú létedre nagyon naiv vagy. Így merem állítani, hogy amint kész lesz a felújítás ami jóval többe fog kerülni mint 400 ezer, az anyós úgy kidob, hogy a lábad nem éri a földet.

Ha mindenáron ott akarsz élni, oda akarod a pénzedet beleszórni, akkor csináld szerződéssel.

2014. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
85%

Ha az anyós HASZONÉLVEZÖ, akkor NEKI van joga megmondani, hogy ki lakhat ott, és akár a TULAJDONOSOKAT IS jogában áll kitiltani onnan!!!


A helyetekben semmiképpen nem vágnék bele ebbe, mert ha kész a felújítás, akkor az anyónak van egy rendben lévö lakáslehetösége, titeket meg elküldhet onnan.

Az, hogy mennyit költöttetek rá, csak akkor jelent valamit, ha az anyós meghal, ekkkor a örökösödésnél a ráköltött (és számlákkal igazolható) összeggel több jár nektek.

2014. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem felejtsd el, hogy egy fillért is ráköltesz. Még csak nem is a barátnőd az egyetlen örökös, van mág rá 2 testvér. Ráadásul ha már most se jó a viszonyotok, akkor később csak pokollá tenné az életeteket. Azt meg feleslegesen gondolod, hogy 2 év alatt megtérül, mert a barátnődnek lehet, de hogy neked nem, az fix. Lehet, hogy két év múlva már együtt sem vagytok, és akkor hogy fizetnek ki? Ha lakást akartok majd venni, hogy veszitek ki a befektetést? Sehogy. Majd anyós, vagy valamelyik más gyereke profitál belőle, mert ti nem fogtok tudni ott megmaradni az fix. Ha lenne lakható helyiség, spórolás céljából tényleg megérné odamenni, de így? Legyen eszed! 19 éves a barátnőd,. te sem vagy sokkal több, és még együtt sem éltetek. Tudod te hány kapcsolat meg tönkre, mert a felek nem tudnak egymással élni, akkor derül ki, hogy nem illenek össze? És nálatok még anyós is besegítene... ha belevágsz, azzal a tudattal tedd, hogy az az ablakon kidobott pénz lesz, de nem úgy mint az albérlet, mert ott legalább nyugtotok van.
2014. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
82%
én se mennék bele..egyrészt ott lesz anyós,másrészt ezek a dolgok valóban nem jönnek ki 400ból...az alap,hha felújítasz legalább a másfélszeresét számold rá,amit tervezel..de az általad írt összeg irreálisan kevés..mi nyáron újítottuk fel a házat,2millióval számoltunk,3lett belőle és nem is csináltunk meg mindent,ami tervben volt..
2014. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
76%
Juj nagyon nem jó szitu, én biztos nem mennék bele!
2014. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!