Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vki ki volt hasonló helyzetben...

Vki ki volt hasonló helyzetben leírhatná, hogy ő hogyan oldotta meg vagy mit tett?

Figyelt kérdés

7 hetes a kislányunk és mióta megszületett az anyósomék kezdenek elviselhetetlenek lenni.... Már ott elkezdődött mikor hazajöttünk a kórházból azóta egyre rosszabb.... ' hetet feküdtem a kórházba, mert nem indult be a szülés így befektettek hétfőn és szerdán beindították a szülést, de mivel így sem akart kibújni este megcsászároztak... Vasárnap jöhettünk haza, 7 hét után szerettem volna hazajönni és lepihenni de ahogy beléptünk az ajtót rá 3 percre itt is voltak (vagyis pihenni nem tudtam)ráadásul elkezdett mindenbe beleszólni, hogy a babával mit tegyek... közben felkelt a kicsi sírt mert éhes volt, de én szégyellős vagyok így nem szoptatok még a saját anyukám előtt sem, így vártam h csak észreveszik hogy menniük kéne de nem inkább kikapta a kezemből és elkezdett magyarázni h adjak neki teát meg ilyenek.... aztán most hogy telik az idő állandóan szó nélkül beállít, kézmosás nélkül fogdossa, ha szépen elvan a kiságyban vagy a kis pihenőszékében akkor is kikapkodja szó nélkül még a kezemből is kikapja... és közbe hangoztatja hogy mennyire elkényeztetjük pedig nem, mert etetés és büfizés után nincs kézben, leteszem és úgy foglalkozom vele..

mit tennétek ezzel??? vagy csak én reagálom nagyon túl a dolgot???


2014. márc. 27. 13:18
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ja és senki ne higgye azt, hogy én utálom az anyósomat, mert nem! Amíg nem lettem terhes nem is volt semmi probléma a kapcsolatunkban, sokszor a saját lányai helyett én segítettem neki és ilyenek!

Tudtam, hogy bele fog szólni a dolgokba, mert a terhességem előtt is beleszóltak mindenbe amit csináltunk..

2014. márc. 27. 13:50
 12/24 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem h őt annyira ezek nem zavarják max az h szó nélkül beállítanának így nem hiszem h nagyon benne lenne ha megbeszélnénk fix pontokat, de ha így folytatják akkor ez lesz ha tetszik neki ha nem....


Hát sajnos nem tudok máshol szoptatni mert 3 szobás a házunk,és a mi szobánk össze van nyitva a babaszobával a 3. meg tele van most mindenféle cuccal ami miatt be se lehet menni.. (most vettünk új háztartási gépeket és a régiek ott vannak meg bútorok amit még nem tudott a párom levinni mert nem volt segítsége) így nem tudok válogatni h hol szoptatok :(


Igen sajnos én is így érem h az anyja lelki békéje fontosabb, mint a mienk, már szóvá is tettem erre csak azt mondja hogy ez nem igaz.... és hogy mostmár szólni fog mert őt is zavarja... hát kíváncsi leszek... mert ha nekem kell megtenni az nem biztos h olyan jó lenne...

2014. márc. 27. 13:59
 13/24 anonim ***** válasza:
a kutya is ugatással jelöli ki a határokat, akkor gondolod, hogy itt siránkozással ezen az oldalon fog menni?
2014. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
OFF! Mintha az én anyósomról írtad volna ezeket! :) Sajnos, én elkövettem azt a hibát, hogy próbáltam tudomásul nem venni ezeket a béke kedvéért éveken át, így csak a 3. gyereknél borult ki a bili! Te ne tedd ezt! Én is jóban voltam vele, míg nem szültem meg az elsőt. Azután hallgattam a tanácsait, volt persze, ami jó volt, de mindig mindent másképp csinált, mint ahogy én. Minek szoptatok 1 éves gyereket már, miért ezt a gyógyszert adom, miért alszik 2 évesen még ebéd után, miért nem viszem bölcsibe 2 évesen, kell a közösség, és sorolhatnám. Udvariasan elmondtam a véleményem mindig, de mivel nagyon erőszakos, akaratos, önfejű, csak az a jó, amit ő akar. Nálunk a 3. gyereknél robbant a bomba, eljöttek a 2 hónapos babához a sógornőmmel és az ő gyerekeivel, és kézmosás nélkül, cipő levétele nélkül berohantak a szobába a kicsihez, aki a játszószőnyegén a földön volt... Mi meg, mikor a sógornőmnél születtek a gyerekek, szájmaszkban ültünk a karácsonyi asztalhoz, mert épp járvány volt, és mi nem voltunk beoltva : Ők meg kezet sem mosnak!( Na, azóta dúl a háború :( Betelt a pohár, és már sajnálom, hogy nem szóltam minden alkalommal mindenért, hanem sokat lenyeltem :) Nem változnak :( Nálunk még folyamatos összehasonlítgatás is van, és ő kritizálja a gyerekeket, pl a középsőm koraszülött babaként kis duci baba lett később, állandóan kövérezte, kopaszozta :( Később még durvább dolgokat is megtett, pl levitte a fiamat sétálni, majd felült vele egy távolsági buszra, és elvitte a tudtom nélkül hozzájuk, ami kb. 15 km-re van. Ha bármi történik, azt sem tudom, hol keressem, és papírok sem voltak a kicsinél. Ha rám hallgatsz, sajnos le kell állítani időben! Korlátozd, mikor jöhet, mennyit maradhat, mikor veheti fel, stb. Nálunk most ez van, mi alig megyünk, ők ha jönnek, jöhetnek, de kikötöm, hogy cipő le, kézmosás, és semmilyen kritikáját nem hallgatom már meg. Eljön a pillanat, amikor elég már! :)
2014. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne próbálj jelezni neki, mert azt nem érti.

Mondd meg: "Kedves mama! Most aludt el a kislányom, legyenek szívesek átmenni a másik szobába és halkan beszélgessünk, ne ébresszük fel, hiszen maga se örül, ha felébresztik, mire elaludt." - Nyilván a stílus az már tőled függ, hogyan adod elő, de ez a lényege.

Vagy: "Kedves mama! A kislány éhes, szeretném megszoptatni, ezért most átmegyek a másik szobába (vagy Önök menjenek át)."

Az ilyennek nem célozgatni kell, hanem megmondani.

A férjed pedig úgy tűnik nem szereti a konfrontációt, de sajnos ezt másképp nem lehet elintézni, próbáld meg megértetni vele. Ha most engeditek, akkor teljesen a nyakatokra fognak járni.

2014. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
3 hozzászóló vagyok. Határozott legyél. Ha kell emeld fel a hangodat. Ez nem arról szól, hogy szereted-e az anyósodat vagy sem. Tanulja meg, hogy hol van a határ. Ne engedj neki, légy kitartó és igenis álljál a sarkadra ebben az ügyben.
2014. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Költőnő? ***** válasza:

háddebasszus....

Ne próbáld jelezni, hanem JELEZD. Egyértelműen.

Átmennek? A TE házad, a TE várad. TE szabályaid. Sértődés, lesz, ez borítékolható, de inkább most legyen dulifuli egy napig vagy akármeddig, mintsem hagyd magad szívatni. Anya vagy most már, a gyermekednek is szüksége lesz határozottságra, következetességre.

2014. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Egyszerűen az ajtón ne engedd be. Kulccsal zárd be az ajtót amikor egyedül akarsz maradni. Érdemes volna a csengőre egy kapcsolót tenni, hogy ne tudjon fél órán át csengetni.
2014. márc. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Végül is, a te gyereked, nem pedig az anyósodé. Persze nem kell elzárni tőle, de azért ez már tényleg túlzás.
2014. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg, hogy amikor átjött feszülten megmondtam, hogy éppen altattam a gyereket és most felébresztette, legközelebb szóljon mielőtt átjön! Eljátszottuk párszor, de ideig-óráig hatásos. A szoptatásnál én is kiküldtem, de volt, hogy simán bejött megnézni, hogy még mindig szoptatok-e, mert szerinte túl sokáig evett a baba...
2014. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!