Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom mondott igazat, de én...

Anyósom mondott igazat, de én inkább jól összevesztem vele. Mivel engeszteljem ki?

Figyelt kérdés

Van két kislányunk, 5 és 7 évesek.Most hétvégén az anyósomnál voltak, de már szombat este hívott, hogy menjek értük. Mikor odaértem teljesen ki volt akadva, hogy a lányok a megölték a macskáját. Tudni kell, hogy ez a nagyon édes, okos cica volt a "társa" mióta apósom elhunyt. Nagyon szerette az egész család, a lányok is mindig mondták, hogy legyen nekünk is egy Moriszunk (így hívták). Ezért nem is hittem el amikor azt állította anyósom, hogy csak a lányok tehették be a kutya kennelbe, mert oda, máshogy nem tud bejutni macska. Nagyon összevesztünk ezen, mert én bolond azt hittem, hogy csak nem akarja, hogy a csajok ott aludjanak.

Tegnap este viszont megtörtek, és bevallották, hogy irigységből beengedték Moriszt a kennelbe.

Nagyon nagyott csalódtam bennük.Nagyon jól tudják, hogy anyósomnak milyen fontos az a macska, és a nagyobbik már azt is tudja, hogy ez állatkínzás.

Szégyellem magam, de olyan ideges lettem, hogy eljárt haragomba a kezem. Sose bántom őket, de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni.

Anyósom nem fog egy bocsánat kéréstől meghatódni, mivel még én vádaskodtam. Ma felhívtam, de elég barátságtalan volt. Ötletem sincs mivel tehetném jóvá. Egy új cicán gondolkodtam, de azt lehet, hogy csak jobban a szivére venné.


2014. ápr. 9. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
51%

Hát büszke lehetsz magadra, a nevelésedre, és a problémamegoldó képességedre.


Nem is tudom, hogy hallottam-e már olyan sztorit, amiben ennyire sok, továbbmegyek csak hiba van.


1. A lányaidat meg kellene mutatni egy pszichológusnak, mert valami nagyon nincs rendben. Féltékenységből egy normális gyerek se öl állatot.


2. A gyerekeid előtt anyósod ellen szegülsz ahelyett, hogy a lányokat leültetted volna és négyesbe tisztáztátok volna. Ezt kihagytad, ennek ellenére nem hagytad őket békén, azaz abszolút nem hittél nekik


3. Megverted őket.


Verekszel, anyóssal ordítozol, a gyerekeid állatot ölnek. Én elgondolkodnék egy családterápián a helyedbe, mert ez nagyon nincs rendben.

2014. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
94%

Menj el hozzá személyesen és úgy kérj bocsánatot, és persze mondd el nagyjából, amit itt is leírtál, hogy nem őt akartad megbántani, de egyszerűen el sem tudtad képzelni ezt a gyerekekről, mivel ők is szerették a cicát.

Vihetsz valami ajándékot is. Biztosan tudod, hogy minek örülne. Esetleg készíts neki sütit.

Cicát szerintem ne ajándékozz neki.

2014. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
96%
az 5 éves még hagyján, de egy 7 éves gyerekben hogyan lehet ennyi gonoszság??? Mi lesz belőle 10 év múlva? Gyilkos?
2014. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
98%
Az új cica most még semmiképpen nem megoldás. Adj neki időt, hogy kiheverje és lenyugodjon, és te mindeközben légy megértő és kedves. És ne essen zokon ha haragszik, mert jogosan teszi. A lányoknak pedig legyen megfelelő bünti ezért a tettükért.
2014. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
92%
Kérdezd meg a férjed. Az ő anyja, nála jobban senki nem ismeri és tudhatja mivel tudnád kiengesztelni.
2014. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
96%

nekem az a legfurább, hogy ennyire nem ismered a gyerekeidet :(

Már azelőtt az anyósnak támadtál, hogy kiderítetted volna az igazságot, márpedig ez azt jelenti, el se tudtad képzelni, hogy képesek rá. Hát, képesek.

2014. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:

Először is őket kérdeztem, de meggyőzően tagadták.Nem tudtam volna kinézni belőlük, hogy bántják, hisz szerették ők is.

Amikor vitatkoztunk ők nem voltak a házba, nem is valószínű, hogy hallották.

Az pedig, hogy eljárt a kezem nem azt jelenti, hogy megvertem őket.

A nagyobbiknak rácsaptam a kezére, mert minden áron megakarta magyarázni, hogy joga volt hozzá.

Igazán meg tudnám köszönni, ha a kérdésre kapnék választ!

2014. ápr. 9. 12:49
 8/66 anonim ***** válasza:
94%

A gyereked gonosz. Szeretett egy állatot, de mivel fájdalmat tudott okozni vele, hát mi sem természetesebb ennél megölte.


"A nagyobbiknak rácsaptam a kezére, mert minden áron megakarta magyarázni, hogy joga volt hozzá. "


Na ennek mi értelme van egy 7 évesnél? Rácsaptál a kezére?

Az ijesztő az, hogy úgy érzi joga volt megölni a macskát. Valami nagy gáz van.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, látom hiányolod. Amíg nem mutattad meg a gyerekeket orvosnak, addig tartsd távol a nagyitól. Valamint vond be a férjedet, és kérj tőle segítséget, mert ahogy látom nem vagy a helyzet magaslatán.

2014. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
98%

Én úgy gondolom, semmi mást nem tehetsz, mint őszintén bocsánatot kérsz anyósodtól és békén hagyod addig, amíg ő nem nyit felétek újra.


Én speciel ezen soha az életben nem tudnék túllépni, de reméld, hogy ő képes lesz rá.


A lányaidat pedig tényleg vidd el pszichológushoz, mert baromira nem normális dolog, ahogy viselkednek. Elég idősek már ahhoz, hogy tisztában legyenek a tettükkel és nagyon nagy gáz van velük, ha szerintük még joguk is volt hozzá.


Ja, és soha, még véletlenségből se legyen háziállatuk!!!

2014. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
97%

Na, ez pont az a szitu aminél bizony nekem is eljárna a kezem, pedig birkatürelmem van, és még soha nem ütöttem meg a gyerekeimet. Itt azonban jogos lenne egy jókora pofon! Egy ekkora gyerek már tudja mit tesz! Pontosan tudja milyen fájdalmat okoz az állatnak, és a nagymamának! Ráadásul még jogosnak is érzi! Pszichológushoz vinném, és nagyon odafigyelnék rájuk innentől kezdve. Anyóstól pedig bocsánatot kérnék, és kezem lábam törném, hogy ezt jóvá tegyem.

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél! :(

2014. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!