Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom mondott igazat, de én...

Anyósom mondott igazat, de én inkább jól összevesztem vele. Mivel engeszteljem ki?

Figyelt kérdés

Van két kislányunk, 5 és 7 évesek.Most hétvégén az anyósomnál voltak, de már szombat este hívott, hogy menjek értük. Mikor odaértem teljesen ki volt akadva, hogy a lányok a megölték a macskáját. Tudni kell, hogy ez a nagyon édes, okos cica volt a "társa" mióta apósom elhunyt. Nagyon szerette az egész család, a lányok is mindig mondták, hogy legyen nekünk is egy Moriszunk (így hívták). Ezért nem is hittem el amikor azt állította anyósom, hogy csak a lányok tehették be a kutya kennelbe, mert oda, máshogy nem tud bejutni macska. Nagyon összevesztünk ezen, mert én bolond azt hittem, hogy csak nem akarja, hogy a csajok ott aludjanak.

Tegnap este viszont megtörtek, és bevallották, hogy irigységből beengedték Moriszt a kennelbe.

Nagyon nagyott csalódtam bennük.Nagyon jól tudják, hogy anyósomnak milyen fontos az a macska, és a nagyobbik már azt is tudja, hogy ez állatkínzás.

Szégyellem magam, de olyan ideges lettem, hogy eljárt haragomba a kezem. Sose bántom őket, de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni.

Anyósom nem fog egy bocsánat kéréstől meghatódni, mivel még én vádaskodtam. Ma felhívtam, de elég barátságtalan volt. Ötletem sincs mivel tehetném jóvá. Egy új cicán gondolkodtam, de azt lehet, hogy csak jobban a szivére venné.


2014. ápr. 9. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
87%
ja aztán majd húgira lesz féltékeny és nekimegy. nem komplett a gyerek.
2014. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
8%

30-as: s azzal akarod elfojtani az erőszakot, hogy erőszakosan cselekszel vagy mi?


Ebből semmit nem ért meg a gyerek, csak annyit, hogy az erőszakhoz az erősebbnek joga van (azaz neki is a gyengébbekkel szemben) és hogy legitim konfliktuskezelés az erőszak.

2014. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
88%

Na nehogy már a két kis sz.rcsimbókot kelljen sajnálni a végén. A pofon a minimum, amit megérdemelnek. Igenis van összefüggés a gyerekkori állatkínzás és a felnőttkori antiszociális viselkedés között.

[link]

Az életkora senkit nem ment fel egy készakarva elkövetett bűncselekmény alól. Én spec. igenis szeretnék olyan világban élni, ahol nincsenek ilyen kölykök, sem olyanok, akik védik őket. Pontozzatok le.

2014. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
98%

Eljárt a kezed? Nem vagyok a bántalmazás ellen, de a nagyobbnak akkora sallert adtam volna, hogy a nekiröpül a falnak.

Igenis pszichopata!

2014. ápr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
84%
*mellett
2014. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
97%

szia!


Egy 7 éves gyereknek már különbséget kell tudnia tenni jó és rossz között, tehát tudja mit csinál!

A legijesztőbb és legmegdöbbentőbb a történetben az az, hogy nem véletlenül történt a dolog, pl. ráléptek, vagy erős felindulásban, mert pl megmarta őket megdobták és ennek ez lett a következménye, hanem a gyerek féltékenységből tudatosan átgondoltan, előre megfontoltan cselekedett. Eltervezte, gondolkodott rajta, nem is keveset, hiszen először is eltervezte, hogy örökre megszabadul a macskától, végleges megoldást kereset, hiszen ellenkező esetben csak bezárták volna a szekrénybe, ha kiengedték volna az utcára. Másodszor kivárták a megfelelő alkalmat, vagyis amikor a nagyi nincs ott, és nem hallja a macskát, csak amikor már túl késő. Ijesztő egy ilyen részletes eltervezése egy macska megölésére, és azt is tudta, hogy a kutyához kell bezárni, tehát mi a módja. Ezen nagyon érdemes elgondolkodni, mert a gyerek értékrendjében nincs rendben valami, tényleg mi lesz ha testvérére lesz féltékeny?

2014. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom miért lettem lepontozva és lehülyézve! Igenis gonosz az a gyerek, aki másnak szándékosan fájdalmat okoz!

És az a tény, hogy 7 éves és ilyeneket művel kicsit sem normális, és inkább aggodalomra ad okot.

Egyébként egy pofontól rohadtul nem tud szerintem már ennek a gyereknek a lelki világa rosszabb lenni. Igenis megérdemelte!

2014. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
4%

Pontosan tudták hogy a macska meghal hogyha beteszik a kutyához? Számomra nem derül ki, akár azt is hihették hogy majd játszani fognak, nem?

Ha tudták hogy ez lesz a következménye akkor tényleg szörnyetegek, főleg a nagyobb, valószínű a kicsi csak őt követte és nem is mert neki ellent mondani.

Ez az első lépése a gyilkossá válásnak, amikor élvezik a gyerekek az állatkínzást. Volt erről egy dokumentumfilm, állítólag ha valamilyen eszközzel lefényképezik az agyat, megtudják mondani, hogy megvan-e benne a szadista gyilkos hajlam. Gondolom itthon nem lehet ezt vizsgálni, de érdeme utána nézni. Lehet hogy még pont időben elkapod.

Szeretem a gyerekeket de ezt a nagylányt erőteljesen meg kéne büntetni, érezze át, hogy milyen volt az ártatlan kiscicának.

l24

2014. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
55%

Vidd el orvoshoz,az csak tud valami tanácsot adni.Mondjuk én elvittem volna már akkor mikor az édesapja elhunyt,gondolom ez nagy törés lehetett nekik.

Anyóssal pedig üljetek le és beszéljetek.Neki sem lehet könnyü,tlán kérdezd meg mivel tudnál könnyiteni a fájdalmán.

2014. ápr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:

Azért a "pszihopata" és a "sorozatgyilkos" kicsit kemény jelző!

Nem azt akarták, hogy a cica meghaljon. Igaz, hogy ettől még nem lett kisebb a hibájuk. Tudom jól, hogy ez nem normális viselkedés, de azt is tudom, hogy nagyon sajnálják.

A büntetésük az lett, hogy elvettem mindkettőjüktől egy tárgyat, amit nagyon szeretnek, mert ők is ezt tették anyusommal.

Ma fogok beszélni egy pszihológussal, de egyenlőre csak tanácsot kérek.

Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 10. 11:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!