Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom mondott igazat, de én...

Anyósom mondott igazat, de én inkább jól összevesztem vele. Mivel engeszteljem ki?

Figyelt kérdés

Van két kislányunk, 5 és 7 évesek.Most hétvégén az anyósomnál voltak, de már szombat este hívott, hogy menjek értük. Mikor odaértem teljesen ki volt akadva, hogy a lányok a megölték a macskáját. Tudni kell, hogy ez a nagyon édes, okos cica volt a "társa" mióta apósom elhunyt. Nagyon szerette az egész család, a lányok is mindig mondták, hogy legyen nekünk is egy Moriszunk (így hívták). Ezért nem is hittem el amikor azt állította anyósom, hogy csak a lányok tehették be a kutya kennelbe, mert oda, máshogy nem tud bejutni macska. Nagyon összevesztünk ezen, mert én bolond azt hittem, hogy csak nem akarja, hogy a csajok ott aludjanak.

Tegnap este viszont megtörtek, és bevallották, hogy irigységből beengedték Moriszt a kennelbe.

Nagyon nagyott csalódtam bennük.Nagyon jól tudják, hogy anyósomnak milyen fontos az a macska, és a nagyobbik már azt is tudja, hogy ez állatkínzás.

Szégyellem magam, de olyan ideges lettem, hogy eljárt haragomba a kezem. Sose bántom őket, de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni.

Anyósom nem fog egy bocsánat kéréstől meghatódni, mivel még én vádaskodtam. Ma felhívtam, de elég barátságtalan volt. Ötletem sincs mivel tehetném jóvá. Egy új cicán gondolkodtam, de azt lehet, hogy csak jobban a szivére venné.


2014. ápr. 9. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:

Nem is tudom. Nagyon kicsik voltak még amikor egyedül maradtunk. Próbáltuk a férjem betegségét titkolni előttük, illetve előtte, mert a kicsi még két éves se volt. Mikor elment sokat beszélgettünk, megértette, hogy miért nincs velünk. Akkor az ovónők azt tanácsolták, hogy nincs szükség szakemberre, mert teljesen jól fogatta, és lehet többet ártana, mint segítene. Nincs szeretetben hiányuk sem. A szüleim és a többi rokon is sokat foglalkoznak velük, én is sokat vagyok itthon velük.

Nem hiszem, hogy a férjem hiánya miatt történt, de mindenképp felkeresek egy orvost, legalább tanácsot kérni.

2014. ápr. 9. 14:01
 22/66 anonim ***** válasza:
31%

Ezen a mondaton megakadt a szemem: "A férjem nem tud segíteni, már három éve nincs velünk"

Hmm... mi történhetett?

Lehet sajnálni szegény cicát, meg a szegény nagyit itt, de ez most másodlagos.

A két gyerek pedig nem szörnyeteg! És ismét írom, nem azon kellene aggódni, hogy anyós mikor és hogyan bocsát meg, hanem azon, hogy mi játszódott le a kicsik fejében, miért voltak féltékenyek, miért lettek érzelmileg így elhanyagolva, miért akarták elpusztítani a macskát, és miért nem érezték a tettük súlyát. Vagy ha a nagyobbik érezte is, mi bontotta le benne az erkölcsi gátat, hogy gyilkoljon.

Van egy sejtésem, megtartanám magamnak.

Vidd el a kicsiket szakemberhez.

2014. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
69%

A nagyobbik lányod olyan mint egy pszichopata. Olvass utána szerintem, mert nem normális viselkedés ez a részéről, a kicsire is figyelj oda mindenképp! Vidd el őket szakemberhez, mert a későbbiekben rosszabb is lehet.

A nagyit pedig próbáld kiengesztelni, egy darabig a két gyereket ne is vidd hozzá, ha meg igen, kérjenek őszintén bocsánatot tőle, bár lehet az is kevés lesz számára.

Sajnálom a kialakult helyzetet, gondolom nem láttak tőled ilyet soha, de hát van akinek a vérében van a gonoszság.

2014. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
89%
Számolj a lehetőséggel, hogy a nagylányod pszichopata. Komolyan. Nem biztos, hogy az, de aggasztó a viselkedése...
2014. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
41%
A nagyi felháborodása jogos, a minimum, hogy bocsánatot kérsz, de teljesen érthető, ha nem tud ezen túllépni. Neki kell eldönteni, hogy nyit-e felétek, ha nem, ahhoz is joga van. A cica elvesztése a probléma egyik része, a másik az, hogy azt sem egyszerű elfogadni, ha az ember unokája velejéig gonosz. A szakember jó ötlet, mást legálisan nem is lehet tenni, de csodát ne várj tőle, a személyiségtorzulások gyógyhajlama sajnos nagyon rossz. Tényleg a pszichopaták jellemzője, hogy megmagyarázzák, miért volt "joguk" szörnyűségeket elkövetni. Szvsz megérdemelné a "hercegnő", hogy egyszer őt kapják el a kutyák, de rendesen. Feltehetően megszabadulna az emberiség egy leendő sorozatgyilkostól.
2014. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
45%

"de hát van akinek a vérében van a gonoszság"

"pszichopata"

"Szvsz megérdemelné a "hercegnő", hogy egyszer őt kapják el a kutyák, de rendesen. Feltehetően megszabadulna az emberiség egy leendő sorozatgyilkostól"


Ti nagyon h*lyék vagytok. Jó, hogy villamosszékbe nem akarjátok ültetni a két kislányt.

2014. ápr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
42%
A leányt el kellett volna rendesen verni.Szépen el mentek anyósodhoz a lányokkal és kérjenek ők bocsánatot.Én el hiszem nem nézted ki belőlük meg teszik ki nyírják a macskát.Égjen az ő képük és ha anyós le zavar nekik egy frászt helyesled.A lényeg anyósod is lássa ez nem maradhat részedről büntetlenül.A lányodnak én pluszba vennék egy hörcsögöt,aminek gondját kell viselnie.és ha nem neki meszeltek
2014. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
25%

Tehát, az 5 és 7 éves lánygyerekeid "irigységből", készakarva megöltek egy élőlényt, a nagyanyjuk macskáját.

Erre te mocskosul beszéltél vele, ráadásul fizikailag is bántalmaztad a gyerekeidet.

És most nem tudod, mit tegyél. Gratulálok. Megtanítottad a gyerekeidnek, hogy élőlényt ölni, azaz az erőszak normális, hiszen te is azt tetted: erőszakkal reagáltál.


Először is, kérjenek bocsánatot a nagyanyjuktól. Utána te is kérj bocsánatot a viselkedésedért. Személyesen mindannyian, nem telefonon.


Majd vidd el a gyerekeidet szakemberhez, mert élőlényt megölni nem normális ebben a korban sem!


Majd magad is menj el egy indulatkezelési tréningre, majd pszichológushoz, mert az sem normális, hogy a gyerekek ilyenek lettek a kezed alatt és az sem, hogy ütöd őket.


Az ő érdekükben tedd meg ezeket.

2014. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
4%

"Az pedig, hogy eljárt a kezem nem azt jelenti, hogy megvertem őket. "

Ne maszatolj, ne relativizálj! Pontosan azt jelenti. A postást is megvered, ha idegesítően lassan halad a sor, meg az anyósodat is megverted? Vagy csak azokat van "jogod" fizikailag bántalmazni, akik kisebb és nem mernek visszaütni?

2014. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
95%
Na, azért itt nem arról van szó, hogy pl. a gyerek lassan öltözött. Szándékosan megöltek egy állatot, majd belehazudtak az anyjuk szemébe. Bocs, de itt nem tudom hibáztatni a kérdezőt, ha eljárt a keze. Pedig én is gyűlölöm az erőszakot, de ez annyira durva eset, hogy a legtöbb épeszű embernél szakadna a cérna.
2014. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!