Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom mondott igazat, de én...

Anyósom mondott igazat, de én inkább jól összevesztem vele. Mivel engeszteljem ki?

Figyelt kérdés

Van két kislányunk, 5 és 7 évesek.Most hétvégén az anyósomnál voltak, de már szombat este hívott, hogy menjek értük. Mikor odaértem teljesen ki volt akadva, hogy a lányok a megölték a macskáját. Tudni kell, hogy ez a nagyon édes, okos cica volt a "társa" mióta apósom elhunyt. Nagyon szerette az egész család, a lányok is mindig mondták, hogy legyen nekünk is egy Moriszunk (így hívták). Ezért nem is hittem el amikor azt állította anyósom, hogy csak a lányok tehették be a kutya kennelbe, mert oda, máshogy nem tud bejutni macska. Nagyon összevesztünk ezen, mert én bolond azt hittem, hogy csak nem akarja, hogy a csajok ott aludjanak.

Tegnap este viszont megtörtek, és bevallották, hogy irigységből beengedték Moriszt a kennelbe.

Nagyon nagyott csalódtam bennük.Nagyon jól tudják, hogy anyósomnak milyen fontos az a macska, és a nagyobbik már azt is tudja, hogy ez állatkínzás.

Szégyellem magam, de olyan ideges lettem, hogy eljárt haragomba a kezem. Sose bántom őket, de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni.

Anyósom nem fog egy bocsánat kéréstől meghatódni, mivel még én vádaskodtam. Ma felhívtam, de elég barátságtalan volt. Ötletem sincs mivel tehetném jóvá. Egy új cicán gondolkodtam, de azt lehet, hogy csak jobban a szivére venné.


2014. ápr. 9. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
99%

itt a bünti nem ér semmit, a gyerekek nem tudják értékelni egy másik élőlény életét, erre kéne megtanítanod őket, sőt, ezt már korábban kellett volna

anyukám férjének a családjában van 3 gyerek, nagyjából egyidősek voltak akkor a te gyerekeiddel, volt vagy 5 hörcsögük, az összeset megölték, az egyiknek kitaposták a belét, majd röhögtek rajta, hogy az a nyomorult állat, hogy kilapult és milyen vicces

ugye te sem akarsz ilyen gyerekeket?


ami az anyós illeti: nehogy vegyél neki másik macskát, először az előző cicát kell meggyászolnia, az is lehet, hogy ezek után soha többé nem akar már másik állatot, ez hatalmas trauma volt számára

ezt nem lehet elintézni egy egyszerű bocsánatkéréssel vagy ajándékal, azt a macskát, már senki és semmi nem tudja számára visszaadni

2014. ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
94%

most hogy olvastam a hozzászólásod...

azért az is elég ijesztő, hogy nem a gyerekeid miatt aggódsz, hanem a bocsánatkérést helyezed előtérbe


a helyedben sürgősen elvinném a gyereket szakemberhez, mert ebből később hatalmas problémák lesznek

2014. ápr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg nem vagyok a helyzet magaslatán. Egésznap ezen kattogok, nem tudom felfogni, hogy erre vetemedtek. Régóta rágják a fülemet egy cicáért, szeretik az állatok. Az meg csak hab a tortán, hogy le is tagadták!

Sajnos attól tartott a nagyobbik "bosszúja" volt, mert a kicsin láttam este, hogy mennyire sajnálja, ő sírt is és azt mondta, hogy nem tudta, hogy Betyár bántani fogja

. A nagy lányt lehet, hogy tényleg nem ártana szakemberhez vinni, mostanába egyre gonoszabb és durvább másokkal.

A férjem nem tud segíteni, már három éve nincs velünk.

2014. ápr. 9. 13:11
 14/66 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekeid nem normálisak, ez biztos. Megérteném anyósodat, ha egy darabig nem akarna titeket látni.
2014. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
88%
Ez annyira abszurd történet, amire nem lehet felkészülni. Megértem, hogy hirtelen azt sem tudod mihez kezdj. Szörnyű érzés lehet! :(
2014. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
32%
Véletlenül nem Lizzie-nek és Mica-nak hívják a lányaidat?
2014. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
82%
Az mit jelent, hogy a férjed nincs veletek? Meghalt?
2014. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
57%
Rakjátok be a nagyobbik lányt is a kutyák közé.
2014. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
98%
a 7 éves gyerekkel nagy problémák vannak. Anyósod vagy megbocsájt,vagy nem. Engem semmivel nem lehetne kiengesztelni,ha a szeretett állatomat megölné az unokám,és utána még én kapnék kiosztást.
2014. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
87%

A kicsivel nincs gond, mivel kicsi még ahhoz, hogy felmérje mi a következménye annak amire készül. Ezért nem akadályozta meg a tesóját a tettébe. A lelkifurdalástól sírt este, és feltehetően sokkal óvatosabb lesz a jövőben. Nem fog többet ártani senkinek.


A nagyobb lány viszont súlyosan sérülhetett lelkileg az apja eltűnésekor. Akár meghalt, akár kivonult az életetekből, ez benne nagyon nagy problémákat okozott.

Mivel ez neki nagyon fájt, talán még magát is hibáztatta, most ilyen következményeket talál ki annak, akire haragszik. Elveszi az életéből azt aki vagy ami nagyon fontos számára, mint neki volt az apja.


Csak tudod ha ennek nem jársz sürgősen a végére, ha nem keresel egy pszichiátert a nagylányodnak, kamaszkorába akár egyik szerettedbe is kárt tehet ha haragudni fog rád.


Kitartás!

2014. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!