Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vélemények? Az apósommal nem...

Vélemények? Az apósommal nem jó a kapcsolatom. A probléma akkor kezdődött, amikor 3-4 éve már egy baba szaküzletem volt, ahol én végeztem mindent egyszemélyben. A házasságunk 7. évében, egyszer, nagyon megalázóan beszélt velem.

Figyelt kérdés
Baj volt, hogy katolikusak a gyerekeink (a férjem református), baj volt, hogy miért csinálom az üzletet, és nem vagyok otthon a gyerekekkel, hogy miért van barátnőm, akinek Ferrarija van (a hölgy csak egy utca után kérdezett az üzlet előtt). Baj volt, hogy a férjem nem tud minden lépésemről, ha pl. kórházba, szoptatós anyának szállítok melltartót, stb. A férjem ott állt mellettem szótlanul, amikor a nagyapa hangosan elsorolta a létező és nem létező bűneimet. Annyira megrázott ez a váratlan szóáradat, hogy elkezdtem hangosan bőgni. Úgy, állva, az előszobájukban. Ő a lépcsőről intézte hozzánk a szavait: a férjemnek otthon rá kell ütni az asztalra. Erre azt feleltem bőgve, hogy ha a fia ezt tenné, akkor azonnal elhagynám. Na, ez olaj volt a tűzre. Tovább folytatta, hogy hazug (?!) vagyok. Én mindig tisztelettudóan beszéltem vele, és soha nem tettem se szemrehányást neki semmiért, sem az életébe nem szóltam bele. 22 év a korkülönbség köztünk. A férjem szülei elváltak, és újra házasodtak. A válásuk előzményeihez tartozik, hogy a fiúk (a későbbi férjem) egy súlyos vastagbél gyulladást kapott, és 15 évesen 39 kilót nyomott.

2014. máj. 20. 14:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A 10-es válaszadónak:

"...de amint szapulni kezd nyugodtan mutasd neki a kijáratot,a te házad a te szülinapod, a te szabályaid." Tudod, attól egyáltalán nem félek, hogy az otthonomban szapulna. Ő csak a saját (ház)falai között, és tanúk nélkül erős. (A fia jelen volt a fenti esetnél, de ő talán tudatosan tervezte be ezt, hogy nem elég a szimpla megalázásom, hanem a FÉRJEM ELŐTT KELL, HOGY TÖRTÉNJEN. Valószínű tudta, hogy a fia nem fog szólni egy kukkot sem, mert ő jobban ismerte őt, mint én. Semmilyen körülmények között sem kezdene el hangosan vitázni az apjával - én miattam. Azt kell mondjam, hogy a legjobb taktikát választotta a férjem. Ha valaki nem védekezik, nem magyaráz meg, és nem kommentál, akkor szuverén marad, és ezáltal erősebb. A férjem hagyta, hogy elmondja a nagypapa, amit akart, és kész. Őszintén szólva, nem tudom, hogy én akkor hogyan viselkedtem volna mint férj. Ma már tudnám: már az első gyalázó-szapuló mondatnál nyitnám az ajtót és mennék. De mégis: mindig nem lehet elfutni. Másrészt: a férjemmel való életem - ha a törvények betrtásával élünk - NEM TARTOZIK SENKIRE.

2014. máj. 20. 16:37
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és a még esetleg beérkező válaszokat olyanoktól, akiknek hasonló helyzetben volt részük. Nem tudom, mennyire fontos körülmény, hogy külföldre mentem férjhez. Abban a ruhában, amiben voltam - vagyon nélkül. Lehet, hogy ez (is) a baj? Au-Pair voltam, és a keresetem nagy részét a szüleimnek haza adtam.
2014. máj. 20. 16:42
 13/18 anonim ***** válasza:

azért írtam hogy mosolyogva vágj vissza amint ilyet tesz mintha nem zavarna az amit ő közölni szeretne, ha előhoz egy ferrari-val hasonlót esetet akkor azt kell mondani"maga csak szeretne egy ilyen autót" vagy úgy adod elő ahogy te ismered és szerinted visszavághatsz vele. Persze a cél nem a másik lealázása hanem először finoman aztán ha kell keményen közölni,hogy a te életed azt csinálsz amit akarsz és ha ő unatkozik akkor a korához hűen nézzen inkább szappanoperát abban van elég bonyodalom nem kell azokat még külön gyártani.

Te se hagyd magad mert akkor csak rosszabb lesz a férjed pedig legalább egy mondatot próbáljon benyögni,mert a későbbiekben még jobban fog fájni neked az hogy nem tesz semmit.

2014. máj. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
ja és ha se finoman se keményen nem sikerül a dolog akkor neked nem kötelességed tartani velük a kapcsolatot,sőt meghívnod sem kell majd a férjed csinál a szüleivel egy külön kis családi összeröffenést ha nagyon vágyik rá.
2014. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egszeruen mosolyogni kell :) le kell szarni , hogy mit mond ... Aur pairkent minek adtad oda osszes fizetesed szuleinek? Te dolgoztad meg erte
2014. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A 15. válaszadónak: gondolod, ha valamennyi spórolt pénzzel mentem volna férjhez, másképp kezelne az apósom? Alig hiszem. Az ő feleségének sem volt semmilye, csak a növekvő magzat (a férjem) a hasában. Az apósomnak sem volt gyakorlatilag semmilye. Később kapott egy telket ajándékba az apjától, és arra tudtak építkezni. Ennyit erről. Hogy miért adtam haza az au-pair-i fizumat, az tulajdonképpen egy következő kérdéshez tartozna. Mert ennyire buta voltam?!
2014. máj. 20. 19:53
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem arrol van szo, h aposodnak fontos legyen , h legyen sporolt penzed, hanem azt mondtam , h le kell szarni, h mit beszel rolad.. A fizetesedet nem tudom miert adtad osszeset , ha nem laktal mar szulokkel (ha igen akkor ha elvarja a szulok akkor max eleg lett volna 30 ezer ft , ugye rezsi meg kaja) meg,ha nincs anyagi gondja szuloknek..sose fogom erteni ilyen szuloket akik penzt varjak gyerekuktol mindig..
2014. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A 17-es válaszadónak: nem "várták el" a szüleim a pénzt, de elfogadták. A válásuk után mindkettőnek anyagi gondjai voltak. Az egyik építkezett, a másik egy 100 éves házat akart felújítani. Sajnáltam őket külön-külön, és jószívű voltam.
2014. máj. 20. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!