Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A születendő baba neve a...

A születendő baba neve a probléma, egyszerűen nem hajlandó elfogadni?

Figyelt kérdés
Párommal kitaláltuk hogy a gyermekünk neve mi lesz, de tetszett egy másik név is ezért úgy gondoljuk, az lesz a baba második neve..Mikor anyósomnak megmondtuk, elkezdte hajtogatni hogy de neki nem tetszik az első , hanem a második sokkal jobb, és ne az legyen stb..párommal mondtuk neki párszor hogy de már eldöntöttük stb.. de azóta minden egyes nap ezt kell hallgatnunk, hogy jaj én úgyis a második nevén fogom szólítani, mert nekem az tetszik jobban, és hogy úgy szólítja ahogy akarja..Én nem gondolom hogy így működne ez a dolog, milyen már hogy a gyereket 2 néven is szólítják, és mindenki másképp.De viszont ezért nem akarom hogy ne legyen második neve mert ettől függetlenül tetszik, és egyébként anyóssal is jó viszonyba vagyunk, úgyhogy nem szeretném megbántani de már annyira idegesít és rosszul esik, hogy ennyire erőszakos.Ti mit tennétek a helyemben, ráhagynátok, hagy mondogassa csak, vagy beszélnétek vele?Felesleges feszkót nem akarok csak már annyira belelovaltam magam ebbe a témába, hogy tényleg nem képes elfogadni a döntésünket..
2014. jan. 20. 17:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Szólítsd az anyósodat Sanyinak. Elvégre, ha ő úgy szólít másokat, ahogy akar, akkor te is.
2014. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
:D :D kíváncsi lennék mit szólna, de inkább nem próbálkozom meg ezzel :D
2014. jan. 20. 17:25
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
most ezt nem értem. 2 nevet adtok neki mert mindegyik tetszik de igazából ez első neve jobban és valakinek nem tetszik az első akkor se hívja a második nevén? akkor minek a második név ha nem lehet azon szólítani a gyereket?
2014. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

ez a második név amúgy is hülyeség, de tényleg! ha valakit a második nevén szólítanak, azt szereti használni kb mindenki hülyének nézi, de szerintem 10-ből 9 (ha nem 100-ból 99 ember) nem használja egyáltalán a második nevét, csak egy plusz macera a hivatalos papíroknál. Nekem is van 2. nevem és utálom, mert pl. az aláírásomban nincs benne, de a személyimben benne van, de a bankkártyámon nincs, és kb mindenhol máshogy van, teljesen felesleges, nem is értem minek van!


(az előttem levőnek pedig igaza van, hogy minek a 2. név, ha nem lehet úgy szólítani?)


anyós témában pedig én pont ezt csinálnám, hogy hanyagolnám a témát, majd végül csak 1 nevet adnék a gyereknek! (esetleg tedd félre a 2. nevet, hátha lesz majd egy kistestvér).



azt egyébként meg lehet tudni, hogy mi az 1. név, amit anyós úgy utál?

2014. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem majd megszokja, ha mindenki az első nevén fogja hívni a kicsit. Megkérdezhetem mi a két név?
2014. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Semmi baja nem lesz, ha az egyik nagymama máshogy hívja. Sőt, valószínűleg nem csak kétféleképp fogják hívni, nekem legalább fél tucat becenevem van, van ami nem is köthető a nevemhez. Mégis hallgatok mindre és nem okozott soha problémát :)
2014. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Én pl. Sz. Gábor László vagyok, de mivel van egy ugyanilyen nevű híres ember(csak ő nem használja a Lászlót),én pl. amikor írok (szoktam írni néha cikkeket magazinoknak), azt önhatalmúan Sz. L. Gábor néven szoktam írni, a vezetéknevemet ki szoktam írni rendesen, csak ide nem akarom.
2014. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 2 nevem van, mivel félig vagyok magyar így 1 magyar 1 külföldi, mindkettőn szólítanak és mindkettőre hallgatok.


Szóval az is a neve lesz, ha anyós úgy akarja hívni akkor hívja, de én miatta biztos nem cserélném meg a 2. nevet az elsővel, csak mert neki jobban tetszik.

Az én anyósom is imád a babaneveken gondolkodni pedig még útban sincs, már most tudja(?) mi legyen a neve. Nem fogok kérni belőle, az biztos...

Véleményezheti amit választok, becézheti meg amit akar, de nem az ő gyereke, ne ő döntse el a nevét.

2014. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Miért ne hívhatná a második nevén ha egyszer mindkettő a neve lesz? Nekem az egyik exem olyan hogy a második nevét szereti, ezért mindenki úgy szólította.


A gyerek is fog választani szerintem idővel.


Mi pl azért akarunk 2 nevet mert elmondtam a férjemnek hogy én nagyon rühellem hogy csak 1 nevet kaptam amit utálok.... és még lehetőségem sincs máshogy hívatni magam....neki is két neve van, és a testvéreinek is.


Anyám nemes egyszerűséggel Lajosnak hív engem, de ezt azért mégse használom:)


27/N

2014. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Második nevet ma már azért adnak , mert nem tudják eldöntetni melyik legyen aztán egy idő után kiválasztja a gyerek. Ismerek olyat aki a "furább" nevét szerette így eleve úgy mutatkozott be.

Hál Istennek anyámat is sikerült meggyőzni, hogy az 5 hónapos öcsémnek a Koppány mellett adjon valami normális nevet is...

De ettől függetlenül amíg a gyerek nincs úgymond az eszénél addig az elsőn szokták nevezni.

Én , mivel nem vagyok egy tutyi mutyi senkivel főleg nem anyóssal addig nem látná a gyereket míg meg nem tanulja a gyerek nevét. Köze nincs hozzá, volt neki esélye a saját gyerekein kiélni magát.

2014. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!